رئيس گروه اقدام ایران: وقت متوقف کردن فعالیت‌های مخرب ایران رسیده است | ایران اینترنشنال

رئيس گروه اقدام ایران: وقت متوقف کردن فعالیت‌های مخرب ایران رسیده است

برایان هوک رئيس گروه « اقدام ایران» امروز در یک سخنرانی در دانشگاه «هودسن» در شهر واشنگتن بر تصمیم کاخ سفید به اعمال تحریم‌های شدید علیه ایران تاکید کرد. او در این سخنرانی گفت  آمریکا به دنبال متوقف کردن  روند صادرات نفت ایران است. هوک ایران را متهم به هدایت فعالیت‌های تروریستی در منطقه کرد و گفت آمریکا قصد دارد منابع مالی تهران برای توسعه‌ فعالیت‌های موشکی ،حمایت از گروه‌های نظامی و حملات سایبری را هدف قرار دهد.  

 

بخش‌هایی از سخنرانی برایان هوک: 

* ایالات متحده آمریکا، ایران را مسئول هر حمله‌ای می‌‌داند که باعث کشته شدن شهروندان آمریکا شود

*  وزیر امور خارجه آمریکا کارزاری را برای فشار علیه ایران به راه انداخته است. ما از تمام توان خود برای اعمال تحریم‌ها استفاده می‌کنیم.

* ما در ماه می ۵ نفر را به لیست تحریم‌ها اضافه کردیم که به ارسال قطعات موشکی به ایران کمک می‌کردند. 

* حالا ما تلاش می‌کنیم تولید و فروش نفت ایران را به صفر برسانیم تا ایران نتواند منابع مالی را برای فعالیت‌های خود فراهم کند.

*ایران یا تمام اقتصاد خود را از دست می‌دهد یا باید با جامعه بین‌المللی همراهی کند. ما با متحدان خود همکاری می‌کنیم تا ایران را وادار کنیم از گسترش فعالیت‌های نظامی خود عقب‌نشینی کند. 

*ما اشتیاق ایران را برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متوقف خواهیم کرد. ما از تمام کشورهایی که دیگر نمی‌توانند فعالیت‌های ایران را تحمل کنند می‌خواهیم که به ما بپیوندند.

*ما به همه می‌گوییم که مردم ایران اولین قربانیان ظلم حکومت ایران هستند. 

*ما یک طرح کامل برای توقف ایران داریم و از جمهوری اسلامی می‌خواهیم مثل یک کشور نرمال رفتار کند. 

*  وقت آن رسیده که ایران را در فعالیت‌های مخربی که دارد متوقف کنیم.

* دولت ایران می‌فهمد که ما فضای زیادی برای مقابله با اقدام‌های آنها در منطقه داریم. ما شواهد زیادی درباره موشک‌ها داریم و روی یکی از موشک‌ها به فارسی نوشته شهید بخاری 

 * بعضی از کشورها می‌خواهند مذاکره با ایران را محدود به برنامه موشکی کنند. اگر ما می‌خواهیم یک خاورمیانه آرام داشته باشیم باید ایران را متوقف کنیم. 

* ما در تماس دائم با متحدانمان در منطقه هستیم که نگرانی‌شان از توسعه موشک‌های بالستیک ایران روز به روز بیشتر می‌شود. 

*  اشتباه بزرگی بود که ما مساله موشک‌های بالستیک را در توافق اتمی نیاوردیم. 

* ما به دنبال یک توافق چندجانبه با ایران هستیم. توافق قبلی چندجانبه نبود. ما می‌خواهیم یک قرارداد پایدار و طولانی با ایران داشته باشیم که حتی الحاقیه‌ منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را هم شامل می‌شود.

* ایران خطری برای صلح و ثبات بین‌المللی است و ما با کشورهای مختلف برای توقف ایران همکاری خواهیم کرد. 

* هدف ما رساندن صادرات نفت ایران به صفر است. ببینید اقتصاد ایران کاملا غیر شفاف است. آنها می‌خواهند به تروریسم بین‌المللی کمک کند. ۱۷۰ کمپانی بین‌المللی از قصد خود برای ترک ایران خبر داده‌اند. ما تلاش می‌کنیم منابع مالی را هدف قرار دهیم.

 

تازه چه خبر؟
نیکول پاشینیان،‌ نخست‌وزیر ارمنستان، از تلاش ارتش کشورش برای انجام کودتای نظامی خبر داد و گفت کابینه‌اش باید استعفا دهد. نخست‌وزیر ارمنستان روز...More
بنیامین نتانیاهو،‌ نخست‌وزیر اسرائیل و ولیعهد بحرین درباره برنامه هسته‌ای ایران و همچنین مشارکت کشورهای حاشیه خلیج فارس در تاسیس کارخانه واکسن‌سازی...More
دادستانی آلمانی یک شهروند این کشور را به جاسوسی از طریق تحویل نقشه‌ ساختمان پارلمان به روسیه متهم کرد. بر اساس اعلام دادستانی، این فرد که با یک شرکت...More
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More