در واکنش به اظهارات رسایی؛ دفتر ناطق نوری ارتباط با طبری را رد کرد | ایران اینترنشنال

در واکنش به اظهارات رسایی؛ دفتر ناطق نوری ارتباط با طبری را رد کرد

 

دفتر علی اکبر ناطق نوری، رییس سابق دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی، سخنان حمید رسایی مبنی بر ارجاع نامه محمدهادی مروی، معاون اول سابق قوه قضاییه درباره اکبر طبری به ناطق‌ نوری را رد کرد.

این دفتر همچنین ارتباط طبری با ناطق نوری و حوزه علمیه زیر نظر او را تکذیب کرد.

حمید رسایی، عضو جبهه پایداری، در توییتر خود نوشته بود که مروی در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی درباره اقدامات طبری هشدار داده و این نامه به دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی ارجاع شده است.

با این حال دفتر ناطق نوری ارجاع این نامه به دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی در زمان ریاست او را تکذیب کرد.

در تصویر نامه‌ای که منسوب به مروی است، او درباره انتصاب طبری در قوه قضاییه در دوره ریاست محمود هاشمی شاهرودی به رهبر جمهوری اسلامی هشدار داده است.

مروی در سال ۸۶ درگذشت و در همین حال محمدرضا زائری، روحانی اصول‌گرا، در توییتر خود تلویحا طبری را به نقش داشتن در قتل مروی متهم کرده بود.

او نوشته بود که مروی بعد از در افتادن با طبری و «برخی دیگر از باند گسترده فساد، از معاون اولی قوه قضاییه استعفا داد و یکباره ناپدید شد».

رسایی همچنین مدعی شده بود که طبری عضو سازمان مجاهدین خلق بوده اما با اصرار ناطق نوری به عنوان فرماندار نور منصوب شده است. این عضو جبهه پایداری همچنین خواستار آن شده بود که «درباره منبع تامین هزینه‌ ساخت ‎حوزه علمیه مجلل ناطق نوری در لواسان و ارتباطش با طبری» سوال شود.

با این حال دفتر ناطق نوری اعلام کرد که طبری هیچگاه فرماندار نور نبوده و با ناطق نوری و حوزه علمیه امام حسن مجتبی نیز رابطه‌ای نداشته است.

در این اطلاعیه همچنین اعلام شده که ناطق نوری رییس سابق قوه قضاییه را «از مخاطرات احتمالی» حضور افرادی در قوه قضاییه از جمله همین آقای طبری مطلع» کرده و شاهدان این موضوع زنده هستند.

یکی از اتهامات طبری «اعمال نفوذ» برای ساخت «غیرقانونی» مجموعه ویلاهای مشهور به «کلاک» و «باستی هلیز» در لواسان بوده است.

اتهامی که درباره صادق لاریجانی، رییس سابق قوه قضاییه و علی اکبر ناطق نوری نیز مطرح شده است.

پیش از این گروه «جنبش عدالتخواه دانشجویی» خواستار تعقیب قضایی این دو نفر به دلیل «تخلف» در صدور دستور برای ساخت این مجموعه شده بود.

تازه چه خبر؟
علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، اعلام کرد که ۴۸۰ معدن راکد در استان خراسان رضوی به دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت به...More
محمد لطفی، سرپرست شهرداری الیگودرز، به دلیل برگزاری و شرکت در مراسم ترحیم یکی از بستگانش، از سمت خود عزل شد. محمود ثمینی، معاون سیاسی‌امنیتی استاندار...More
عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی گفت که براساس آمارهای ترددشمارها، بیش از ۸۵ درصد مردم مقررات و محدودیت‌های کرونایی مرتبط با...More