درمان مبتلایان کرونا در آی‌سی‌یو ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان هزینه دارد | ایران اینترنشنال
رییس دانشگاه علوم‌ پزشکی اصفهان:

درمان مبتلایان کرونا در آی‌سی‌یو ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان هزینه دارد

طاهره چنگیز، رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هزینه درمان بیماران مبتلا به کرونای بستری شده در تخت‌های عادی را تا ۳ میلیون و بیماران بستری در آی‌سی‌یو را تا ۵۰ میلیون تومان اعلام کرد. 

چنگیز،  روز یک‌شنبه ۱۹ مرداد گفت درمان بیماران مبتلا به کرونا طبق برآورد وزارت بهداشت برای بیمارانی که روی تخت معمولی بستری شده و بعد از سه روز مرخص شوند، حداقل بین ۲ میلیون و ۵۰۰ تا ۳ میلیون تومان است و در صورتی که این بیماران در بخش آی‌سی‌یو بستری شوند هزینه آن ۴۰ تا۵۰ میلیون تومان است.

قاسم جان‌بابایی معاون وزارت بهداشت فروردین ماه این هزینه‌ها را حداکثر ۵ میلیون تومان برای بیماران بستری در بخش آی‌سی‌یو اعلام کرده بود.

او گفته بود  متوسط هزینه درمان بیماران مبتلا به کرونا در هر پرونده برای بیمارستان، در بخش مراقبت‌های ویژه، آی‌سی‌یو، ۵ میلیون تومان و در بخش عادی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

این مقام وزارت بهداشت البته گفته بود که به این هزینه‌ها باید  لوازم حفاظتی پرستاران و پزشکان را هم افزود که «در بخش عادی حدود ۲۰۰ هزار تومان و در بخش‌های ویژه ۴۰۰ هزار تومان است»

معاون وزیر بهداشت حتی تاکید کرده بود که اگر بیمار مبتلا به کرونا توان پرداخت ۱۰ درصد هزینه درمان خود را هم نداشته باشد به مددکاری بیمارستان‌ها ابلاغ می شود که ۱۰ درصد سهم بیمار را مددکاری بپردازد و بیماران کم بضاعت رایگان ترخیص می‌شوند.

با این حال حسین علی شهریاری، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تیرماه گفت که که بیماران خودش به خاطر ابتلا به کرونا و بستری در بیمارستان‌های مختلف فاکتورهای ۵۴ میلیون تومانی، ۲۰ میلیون تومانی و ۱۵ میلیون تومانی پرداخت کرده‌اند.

او تاکید کرده بود هزینه‌ها در مداوای بیماران مبتلا به کرونا بسته به میزان روزهای بستری در آی‌سی‌یو و همچنین نوع بیمارستان خصوصی یا دولتی متغیر است.

کیانوش جهانپور، رییس  مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت یازدهم مرداد ماه، گفت که هزینه هر بیمار مبتلا به کرونا بستری در بیمارستان، به طور میانگین برای وزارت بهداشت حدود ۱۹ میلیون تومان است و این هزینه برای بیماران آی‌سی‌یو بسیار بیشتر است.

او با اشاره به میانگین افزایش دوره بستری بیماران مبتلا به کرونا، گفت که میانگین زمان بستری این بیماران در بخش بیمارستانی ۵ تا ۱۰ روز و میانگین بستری در آی‌سی‌یو ۳  تا ۴ هفته است.

این مقام وزارت بهداشت گفت که بخشی از این هزینه را بیمه پوشش می‌دهد و بخشی را مردم خود فرانشیز می‌دهند و کمترین میزان را بیمار پرداخت می‌کند.

جهانپور با بیان اینکه وزارت بهداشت اسفند ۹۸ حدود ۳ هزار میلیارد از یک منبع و ۳۵۰۰ میلیارد تومان از یک منبع و در مجموع حدود ۶۵۰۰ میلیارد تومان برای درمان بیماران مبتلا به کرونا هزینه کرد، گفت که از حدود یک میلیون یورویی که از صندوق ذخیره ارزی به وزارت بهداشت اختصاص داده شده تاکنون فقط حدود ۳۰ درصد به وزارت بهداشت رسیده است.

تازه چه خبر؟
فرزند مهدی کروبی خبر داد که مهره کمر پدرش پس از زمین خوردن آسیب دیده و قرار است روز یک‌شنبه ششم مهر عمل جراحی شود. حسین کروبی گفت که اواخر هفته گذشته...More
رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن، سه عضو کانون نویسندگان ایران، برای گذراندن محکومیتشان به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به...More
مرکز آمار ایران نرخ تورم شهریورماه را ۲۶ درصد اعلام کرد. تورم نقطه به نقطه در این ماه نیز به ۳۴/۴ درصد گزارش شد. مسعود شفیعی، رییس سازمان مدیریت و...More
علی‌اکبر حق‌دوست، معاون آموزشی وزیر بهداشت، مسافرت‌های شهریورماه و مراسم محرم را از دلایل عمده اوج‌گیری دوباره کرونا در ایران عنوان کرد. او روز شنبه...More
زهرا ويس‌كرمی، دبیر انجمن فرهنگ و سياست دانشگاه بوعلی همدان، از احضار ۱۵ دانشجوی این دانشگاه به حراست و کمیته انضباطی خبر داد. او به روزنامه اعتماد...More