دانشگاه علوم پزشکی اهواز: ۵۶ درصد نمونه‌های کرونا در خوزستان جهش‌یافته است | ایران اینترنشنال

دانشگاه علوم پزشکی اهواز: ۵۶ درصد نمونه‌های کرونا در خوزستان جهش‌یافته است

 

همزمان با درخواست‌ها برای تعطیلی دو هفته‌ای خوزستان، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اعلام کرد که ۵۶ درصد نمونه‌ها در این استان، ویروس جهش‌یافته است.

 فرهاد ابول‌نژادیان گفت که اگر این اتفاق در چند استان دیگر نیز رخ دهد، «جمع کردن آن برای وزارت بهداشت کار سختی است».

او همچنین اعلام کرد که با وجود تعداد زیاد بیماران در بخش‌های عادی و ویژه، همچنان تخت برای بیماران وجود دارد. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: «با وجود وضعیت قرمز، هنوز شهر شلوغ است و در قسمت‌های مختلف شهر ترافیک سنگین است.»

او پیش از نیز اعلام کرده بود که طی سه هفته گذشته بسیاری از بیماران کرونا کمتر از ۲۴ ساعت پس از بستری، جان باخته‌اند.

در روزهای گذشته نیز مقامات بهداشتی استان خوزستان درباره فوت سریع مبتلایان به ویروس شناسایی شده در بریتانیا هشدار داده‌اند.

در همین حال رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان اعلام کرد که مقامات پزشکی خواستار تعطیلی خوزستان به مدت دو هفته شده‌اند.

شکرالله سلمان‌زاده گفت که محدودیت‌ها متناسب با این ویروس جهش‌یافته نیست و اگر به موقع اقدام نشود در روزهای آینده در خوزستان با یک «فاجعه» روبه‌رو می‌شویم.

او اضافه کرد: «اعلام وضعیت قرمز تنها یک کلمه و بازی با رنگ‌ها نیست و در پی آن باید یک سری اقدامات که مشخص هستند، انجام شوند.»

سلمان‌زاده گفت که هنوز در شهرهای این استان عزاداری و عروسی برگزار می‌شود.

با وجود درخواست ها برای تعطیلی خوزستان ستاد ملی مقابله با کرونا تنها اعلام کرده که ورود و خروج از استان خوزستان با خودرو ممنوع شده و مسافران هواپیما و قطار نیز باید تست منفی کرونا داشته باشند.

در همین حال سعید نمکی، وزیر بهداشت، روز جمعه با اشاره به سفرهای نوروزی گفت: «نگرانیم و می‌دانیم با گردش ویروس جهش‌یافته انگلیسی در همه کشور، مسافرت به عنوان اصلی‌ترین عامل بسیار موثر است.»

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، گفته است که سفر نوروزی با خودروهای شخصی ممنوع است و ستاد مقابله با کرونا برای سفر با قطار و هواپیما تصمیمی نگرفته است.

حسین ذوالفقاری، معاون انتظامی وزیر کشور، اعلام کرده که تکلیف سفرهای نوروزی و محدودیت‌های مربوط به آن تا قبل از ۲۵ اسفندماه مشخص خواهد شد.

تازه چه خبر؟
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان از وقوع آتش‌سوزی در یک شرکت تعاونی واقع در میانکاله و انفجار چند تانکر در این منطقه خبر داد. آتش‌سوزی در ساختمان...More
سعید صالح، مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، از توقف صدور مجوز مهدکودک خبر داد و گفت: تا زمان تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک،...More
رسانه‌های ترکیه به نقل از مقامات این کشور اعلام کردند آمریکا اعزام دو ناو جنگی را به دریای سیاه در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه لغو کرده است. براساس...More
ماشاءالله نعمتی، فرماندار الیگودرز، اعلام کرد که وضعیت شیوع کرونا در این شهر استان لرستان فوق بحرانی است و برای جلوگیری از هرگونه تجمع دفن جان‌...More
رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد دولت بایدن قصد دارد تا روز پنج‌شنبه حدود ۳۰ مقام و نهاد روسی را به دلیل نقش آنها در حمله سایبری به هزاران شرکت...More