خودکشی کارگر هفت تپه؛ رضا آل کثیر را به خاطر یک فرد سفارشی اخراج کردند | ایران اینترنشنال

خودکشی کارگر هفت تپه؛ رضا آل کثیر را به خاطر یک فرد سفارشی اخراج کردند

 

یکی از اعضای خانواده رضا آل‌کثیر، کارگر شرکت نیشکر هفت‌تپه که پس از اخراج از این شرکت خودکشی کرد، می‌گوید او به این دلیل اخراج شد زیرا برادر یکی از بازنشستگان این شرکت را جایگزین او کردند.

این عضو خانواده آل‌کثیر به پایگاه خبری امتداد گفته است: «حدود دی ماه سال گذشته فردی به نام رحیمی، یکی از بازنشستگان شرکت هفت تپه، برادر خود را به جای رضا بر سر کار آورد و به او هم گفت که دیگر سر کار نیاید.»

او با تاکید بر این که پیگیری‌ها درباره اخراج این کارگر نتیجه‌ای نداشت گفت که بنابر اظهارات مسئول امور اداری هفت‌تپه، اخراج این کارگر با دستور حسین آمیلی، نماینده تام الاختیار مدیرعامل شرکت هفت‌تپه صورت گرفته است.

عضو خانواده آل‌کثیر همچنین از پیشنهاد شرکت هفت‌تپه برای پرداخت ماهانه یک میلیون تومان در عوض این اخراج سخن گفت و اضافه کرد: «رضا در جواب گفت مگر من گدا هستم که این طور شخصیتم را به بازی بگیرند؟ من فقط حق خودم را می‌خواهم و حتی اگر چند ماه هم حقوقی دریافت نکنم، تنها درخواست استخدام دارم.»

رضا آل‌کثیر ۲۴ ساله و آخرین فرزند خانواده‌ای پرجمعیت بود که دو خواهر و یک برادرش نیز دچار معلولیت بودند. همچنین به نوشته امتداد، پدر رضا نیز از مجروحان جنگ ایران و عراق بود که سال‌ها پیش درگذشت.

به گفته این عضو خانواده آل کثیر، بجز مستمری ۴۵ هزار تومانی که دو خواهر معلول رضا از بهزیستی دریافت می‌کنند، هیچ یک از اعضای خانواده شغلی ندارد.

بنابر همین گزارش، رضا آل‌کثیر در سال گذشته حدود سه ماه در بخش نی‌بری هفت‌تپه مشغول به کار بود و بعد نیز حدود ۴۰ روز به استخدام بخش خدمات و پشتیبانی در آمد.

آل‌کثیر سه‌شنبه هفته پیش ازدواج کرده بود اما به گفته این عضو خانواده او، «یک‌باره پنجشنبه‌شب عموی همسر رضا تماس گرفت و گفت که خانواده آن‌ها مایل به این ازدواج نیستند.»

این کارگر روز جمعه خود را حلق‌آویز کرد و با وجود انتقال به بیمارستان، روز شنبه جان باخت.

پیش از این نیز برخی از کارگران در ایران در اعتراض به اخراج خود یا پرداخت نشدن حقوقشان خودکشی کرده و جان باخته‌‌اند.

تازه چه خبر؟
به گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل، دست‌کم ۱۸ نفر از معترضان در ادامه اعتراضات به کودتای نظامی در میانمار، کشته شدند. پلیس از اولین ساعات روز در نقاط...More
علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، ارسال نامه تهدیدآمیز تهران به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تایید کرد. صالحی روز یکشنبه پس...More
میزگرد روابط اقتصادی ایران و اروپا که پیشتر در اعتراض به اعدام روح‌الله زم،‌ مدیر کانال تلگرام «آمدنیوز»، لغو شده و به تاخیر افتاده بود قرار است در...More
علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد کرونا، گفت اگر واکسن کرونا برسد «شبکه بهداشت توانایی واکسیناسیون ۲۰ میلیون نفر را در ماه دارد.» رئیسی...More
حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، می‌گوید دولت «همواره در پی آن بوده که بتواند ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کند». روحانی روز یکشنبه در ستاد...More