خروج پرواز هواپیمایی کاسپین با ۱۳۶ مسافر از باند فرودگاه ماهشهر | ایران اینترنشنال

خروج پرواز هواپیمایی کاسپین با ۱۳۶ مسافر از باند فرودگاه ماهشهر

پرواز شماره ۶۹۳۶ تهران ماهشهر متعلق به شرکت هواپیمایی کاسپین که ساعت شش و ۳۵ دقیقه بامداد دوشنبه تهران را به مقصد ماهشهر ترک کرده بود، هنگام فرود در فرودگاه ماهشهر از باند خارج شد.

محمدرضا رضایی، مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان درباره خروج پرواز شماره ۶۹۳۶ تهران‌ماهشهر از باند گفت: «خوشبختانه مسافران سلامتند و هواپیما آتش نگرفت.»

وی با بیان اینکه «این هواپیما زمانی که در باند فرودگاه ماهشهر به زمین نشست، پس از فرود از باند خارج شد و بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این هواپیما هیچ‌گونه نقص فنی نداشته است و فقط از باند خارج شده است.»

به گفته مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان این هواپیما از نوع بوئینگ،  با ۱۳۶ مسافر در ساعت هفت  و ۳۰ دقیقه بر باند فرودگاه ماهشهر فرود آمد که دچار این سانحه شد.

رضایی همچنین گفت که با بسیج امکانات فرودگاه ماهشهر و نیز حضور خودروهای آتش نشان موارد ایمنی برای جلوگیری از آتش گرفتن هواپیما انجام و مسافران به سرعت از هواپیما خارج شدند.

جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، نیز ضمن تایید خروج این هواپیما از باند، گفت: «خوشبختانه مسافران همگی در سلامت هستند و بررسی دقیق این موضوع توسط کارشناسان در حال انجام است.»

همزمان سخنگوی سازمان اورژانس کشور، تاکید کرد که سانحه رخ داده برای یک فروند هواپیما در فرودگاه ماهشهر مصدوم نداشته است. مجتبی خالدی با بیان اینکه «در پرواز صبح دوشنبه تهران - ماهشهر، هواپیما در هنگام فرود در فرودگاه ماهشهر از باند خارج شد»، گفت: «خوشبختانه این حادثه هیچ مصدومی نداشته است.» وی از دلیل بروز این حادثه اظهار بی‌اطلاعی کرد.

مرجان توحیدی، روزنامه‌نگار و مسافر هواپیمای کاسپین در صفحه توییتر خود با اشاره به اینکه «هواپیما با سرعت بالایی نشست، با همون سرعت ادامه داد و انگار به چیزی برخورد کرده باشه متوقف شد»، نوشت در نهایت هواپیما از باند خارج شد و فقط می‌توانم بگویم «تقدیر بود که به چیزی برخورد نکرد.»

این خبرنگار با اشاره به اینکه در لحظات خروج هواپیما از باند «تمام مدت جیغ کشیدم»، نوشت که «مهماندار سعی می‌کرد مسافران را آروم کند.»

او درباره لحظات پس از توقف هواپیما در خارج از باند، نیز نوشت: «از در اضطراری هواپیما خارج شدیم.دورمان کردند از هواپیما و ماشین‌های آتش‌نشانی آمدند  سریع فوم ریختند تا مانع انفجار شوند.»

این خبرنگار با اشاره به اینکه «مردم هنوز ایستاده بودند و طبق معمول فیلم می‌گرفتند و متوجه خطر انفجار نبودند» تاکید کرد که «تا جایی که دیدم کسی حالش بد نشد، فقط توی شوکم.»

کمتر از  سه هفته قبل صبح چهارشنبه ۱۸ دی ماه هواپیمای اوکراینی پرواز ۷۵۲ تهران به کیف دقایقی پس از پرواز از فرودگاه بین‌المللی تهران هدف پدافند سپاه پاسداران قرار گرفت و با اصابت دو موشک مجاورتی تمام ۱۷۶ سرنشین آن کشته‌شدند.

مقام‌های جمهوری اسلامی تا سه روز این موضوع را انکار و دلایل دیگری براس سانحه عنوان کردند اما پس از آنکه کشورهای دیگر فاش کردند که اصابت موشک  سپاه پاسداران سبب ساقط شدن هواپیمای اوکراینی و کشته شدن تمام سرنشینان آن شدند، مقام‌های جمهوری اسلامی به ناگزیر به این موضوع اعتراف کردند.

تازه چه خبر؟
محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران، با اشاره به اینکه «گاهی خود ما را متهم می‌کنند و می‌گویند همین حزب‌اللهی‌ها و طرفداران انقلاب ریخت‌...More
آتش‌سوزی در بازارچه ساحلی بندر دیلم، در استان بوشهر، ۲۰۰ مغازه را طعمه حریق کرد. به گفته مقام‌های محلی، آتش‌سوزی حدود هفت‌ونیم صبح روی داد و پس از...More
بریتانیا، مقررات تحصیل در برخی از رشته‌ها برای دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های این کشور را سختگیرانه‌تر می‌کند. به نوشته روزنامه تایمز، این اقدام در...More
علی امیری راد، فرماندار شهرستان «خدا آفرین» در استان آذربایجان شرقی، خبر داد که روز پنج شنبه پنج خمپاره که در جنگ بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان...More
نمایندگان رهبر جمهوری اسلامی در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل اقدام جمهوری آذربایجان «در بازپس گیری اراضی» قره‌باغ را «...More