خامنه‌ای: ممکن است ویروس کرونا را آمریکایی‌ها تولید کرده‌ باشند  | ایران اینترنشنال

خامنه‌ای: ممکن است ویروس کرونا را آمریکایی‌ها تولید کرده‌ باشند 

 

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، آمریکا را متهم کرد که «با استفاده از آشنایی‌های ژنتیک ایرانی»، بخشی از ویروس کرونا را «مخصوص ایران» تولید کرده ‌است.

خامنه‌ای، روز یکشنبه سوم فروردین، در یک سخنرانی تلویزیونی، با رد پیشنهاد کمک آمریکا برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا در ایران گفت: «شما آمریکایی‌ها متهم هستید، این ویروس را ایجاد کرده‌اید.»

او با تاکید بر این که نمی‌داند «این اتهام چقدر حقیقی است»، ادامه داد: «اما ممکن است دارو شما وسیله‌ای برای گسترش و ماندگاری بیشتر این ویروس باشد و مانع تمام شدنش شود.»

رهبر جمهوری اسلامی همچنین گفت که اگر آمریکا کسی را به عنوان درمان‌کننده و پزشک به ایران بفرستد، او قصد دارد «اثر عملی سمی را که تولید کرده‌اند از نزدیک ببیند، تا اطلاعات خودشان را تکمیل کنند و دشمنی خودشان را بیشتر کنند.»

او همچنین گفت که خود آمریکا با «کمبود‌های وحشت‌آور» دارو و تجهیزات پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا مواجه است.

خامنه‌ای پیشتر نیز در پیام خود برای تشکیل «قرارگاه بهداشتی و درمانی نیروهای مسلح»، از احتمال «حمله‌ بیولوژیکی» به وسیله ویروس کرونا خبر داده بود.

 این در حالی است که ویروس بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا را فرا گرفته و در اروپا تلفات بسیاری بر جای گذاشته است. 

مسئولان جمهوری اسلامی در روزهای اخیر تحریم‌های آمریکا را مانع تلاش‌ها برای مقابله با کرونا عنوان کرده و خواهان لغو آن شده‌اند اما مقام‌های آمریکایی تاکید کرده‌اند که این تحریم‌ها نقشی در مبارزه با این ویروس ندارد.

مایک پمپئو،‌ وزیر خارجه آمریکا در همین رابطه تاکید کرد ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران در ارتباط با مقابله با کرونا مشمول تحریم‌های بین‌المللی نیست.

در حالی که جمهوری اسلامی ایران متهم است که اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا را از همان ابتدا پنهان می‌کرده، خامنه‌ای برخی از کشورها را به «پنهان‌کاری» متهم کرد و گفت: «بعضی‌ها می‌گویند که چه اتفاقی افتاده و بعضی‌ها هم پنهان می‌کنند.» او از کشور خاصی نام نبرد.

یک مقام سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که احتمالا آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران پنج برابر آمار رسمی است.

خامنه‌ای بار دیگر آمریکا را «خبیث‌ترین دشمن جمهوری اسلامی»، خواند و مقام‌های این کشور را با صفاتی چون «دروغ‌گو، پشت‌هم‌انداز، وقیح، طماع،، ظالم، سنگدل، بی رحم، تروریست، شارلاتان» توصیف کرد.

او بدون ذکر نام کسی، برخی از مسئولان جمهوری اسلامی را نیز در مقابل آمریکا به «بی‌صبری» و برخی از «روشنفکرنماها» را نیز به همزبانی با دشمن متهم کرد.

تازه چه خبر؟
فریدون همتی، استاندار هرمزگان، از رهن یک خانه برای زنی خبر داد که آلونکش به دست ماموران شهرداری بندرعباس تخریب شده بود. به گزارش ایسنا، همتی گفت...More
در ادامه واکنش‌ها به کشته شدن محسن فخری‌زاده در ایران، دولت لبنان روز دوشنبه از همه طرف‌ها خواست که خویشتن‌داری به خرج دهند. وزارت خارجه لبنان در...More
حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، روز دوشنبه در حاشیه مراسم تشییع جنازه محسن فخری‌زاده با تاکید بر اینکه «مجازات عاملان و آمران به قوت خود باقی‌...More
مقام‌های اسرائیلی و لبنانی اعلام کردند مذاکرات درباره اختلافات مرز دریایی میان دو کشور که قرار بود روز چهارشنبه برگزار شود به تعویق افتاده و این دو...More
پلیس هرمزگان می‌گوید پس از آن که دو دختر ۸ و ۱۲ ساله در بندرعباس به دلیل «مشکلات خانوادگی» دست به خودکشی زدند،‌ یکی از آن‌ها جانش را از دست داد...More