حاشیه‌های نشست خبری روحانی؛ از گزینش سوا‌ل‌ها تا سانسور مشکلات | ایران اینترنشنال

حاشیه‌های نشست خبری روحانی؛ از گزینش سوا‌ل‌ها تا سانسور مشکلات

ٰ

نشست خبری حسن روحانی رییس جمهور ایران عصر روز سه شنبه ۱۷ بهمن با حضور نزدیک به ۲۵۰ روزنامه نگار داخلی و خارجی برگزار شد.

حسن روحانی در حالی که در این نشست از حق اعتراض مردم دفاع می‌کرد، گفت:« دولت او بیشتر از هر دولت دیگری صدای اعتراض مردم را شنیده و پذیرفته است.»

اشاره  روحانی به اعتراض‌های اخیر در ایران بود که از شهر مشهد آغاز شد و به بیش از صد شهر کشیده شد. در طول این اعتراض‌ها نزدیک به ۵ هزار نفر بازداشت و دست‌کم ۲۵ نفر کشته شدند.

 

 

رییس جمهور ایران همچنین در بخش دیگری از پاسخ‌های خود به خبرنگاران گفت:« زمان مسدود کردن شبکه‌های ماهواره‌ای و اجتماعی گذشته اما شبکه‌های اجتماعی نباید در انحصار یک پیام‌رسان خاص باشد.»

روحانی همچنین در نشست خبری خود تصریح کرد:« درآمد ارزی ایران از نیاز ارزی کشور بیشتر است.»

این در حالیست که سایت روحانی سنج در این زمینه نوشته است که «پیش‌تر این گفته روحانی را درستی‌سنجی کرده و این ادعا با آمار رسمی هم‌خوانی ندارد.»

رئیس دولت دوازدهم همچنین در این زمینه تاکید کرد:« نرخ دلار در ایران پایین خواهد آمد.»

وعده پایین آمدن نرخ دلار چندی پیش نیز از سوی رئیس جمهور و رئیس بانک مرکزی مطرح شده بود. اما دلار این روزها نشان داده که قرار نیست طبق گفته دولتمردان ایران سیر نزولی داشته باشد.

سخنان روحانی در این نشست خبری با واکنش‌های مختلفی در رسانه‌های اجتماعی مواجه شده و مخالفان وی و حتی هوادارانش نیز به این نشست انتقاد کرده‌اند.

منتقدان گفته‌اند که موضوعاتی که این روزها در ایران خبر ساز بوده در این نشست خبری ۱۰۰ دقیقه‌ای نه جایی در پرسش‌های خبرنگاران رسانه‌های مختلف داشته و نه در کلام رییس جمهور.

منتقدان دولت روحانی به مسایلی مانند مساله بازداشت شدگان اعتراضات ضد حکومتی اخیر و جان باختن گروهی از آنها در زندان‌ها یا اعتراض زنان به حجاب اجباری و دختران خیابان انقلاب اشاره کرده‌اند.

بر اساس گزارش رسانه‌‌های داخلی ایران، در جریان این نشست برخی از رسانه‌های وابسته به جناح اصولگرایان و اصلاح‌طلبان فرصت پرسیدن سوال از آقای روحانی را نیافته‌اند.

 

تازه چه خبر؟
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از جان باختن ۲۱ معلم و پنج دانش آموز در این استان بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد. قاسم‌علی خدابنده همچنین اعلام کرد...More
حسن احمدیان،‌ رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران،‌ می‌گوید قیمت مواد اولیه این صنعت در پی افزایش نرخ ارز و شیوع ویروس کرونا دو تا...More
وزرای تکنولوژی دو کشور امارات متحده عربی و اسرائیل در یک مکالمه تصویری راه‌های همکاری در حوزه تبادل علوم و انرژی میان دو کشور را مورد بحث و بررسی...More
شیخ نواف احمد الصباح، امیر جدید کویت، در پارلمان این کشور برای آغاز دوره زمامداری خود قسم یاد کرد. مراسم تحلیف امیر جدید کویت روز چهارشنبه در محل...More
رییس دفتر رییس‌جمهور ایران در تماس تلفنی با معاون نخست‌وزیر آذربایجان گزارش‌ها درباره کمک جمهوری اسلامی به ارمنستان را تکذیب کرد. محمود واعظی در تماس...More