جلسه اضطراری ستاد ملی مقابله با کرونا درباره بازگشت به کار در تهران  | ایران اینترنشنال

جلسه اضطراری ستاد ملی مقابله با کرونا درباره بازگشت به کار در تهران 

 

علیرضا زالی،‌ فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران،‌ از تشکیل جلسه اضطراری ستاد ملی مقابله با کرونا برای بررسی بازگشت به کار در پایتخت ایران خبر داد.

زالی روز شنبه ۲۳ فروردین‌ماه ضمن اشاره به تصمیم پیشین دولت برای بازگشت به کار با تاخیر در تهران نسبت به سایر استان‌ها،‌ اعلام کرد روز یکشنبه جلسه اضطراری برای بررسی این موضوع برگزار خواهد شد.

به گفته او،‌ قرار است این جلسه از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شود.

زالی وضعیت جمع‌آوری داده و اطلاعات درباره وضعیت شیوع کرونا در تهران را «پیچیده» خواند و گفت: «شهر تهران هنوز در تب و تاب اپیدمیک این بیماری است و باید بدون شتاب و با برنامه‌ریزی حرکت کنیم.»

او با اشاره به ازدحام جمعیت روز شنبه در تهران افزود: «طبیعی است در تهران باید پروتکل‌ها متفاوت از سایر استان‌ها باشد.»

زالی همچنین گفت ۵۲ درصد از مبتلایان به کرونا «بعد از مرخص شدن، نه تنها خود را قرنطینه نکردند بلکه از شعاع ۲ کیلومتری محل سکونت خود نیز خارج شدند که این موضوع نگران کننده است.»

در همین حال رضا کرمی محمدی رییس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران با هشدار درباره این که روند مبتلایان و فوتی‌ها در تهران نسبت به کل کشور رو به افزایش است، گفت: «شهروندان بدانند که وضعیت در شهر تهران مناسب نیست و تا ۱۰ روز آینده موج جدیدی از بیماری در تهران را خواهیم داشت.

پیشتر مینو محرز،‌ عضو ستاد ملی مقابله با کرونا،‌ در یک گفت‌وگو با کانال خبری امتداد گفته بود که با حضور پرتعداد مردم در خطوط مترو و بی‌آر‌تی تهران، این شهر با «پیک جدی کرونا» مواجه خواهد شد.

صبح شنبه حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران در دفاع از بازگشایی کسب‌وکارها در کشور گفت طرح «فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی» بر اساس سبک زندگی ایرانی و مدل بومی اجرا خواهد شد.

او در جلسه با مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: «آن‌چه در مرحله جدید فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی دارای اهمیت است این است که طرح مذکور با مطالعه سبک زندگی ایرانی و با مدلی بومی و در عین حال منطبق بر اصول مصوب بهداشت جهانی انجام می‌شود.»

 تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، جمعه شب ۲۲ فروردین باردیگر هشدار داده بود که کشورها باید در لغو محدودیت‌ها و آغاز فعالیت‌های اقتصادی محتاط باشند. او گفت که رفع محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع کرونا می‌تواند به شدت شدت گرفتن ابتلا به این ویروس مرگبار منجر شود.

تازه چه خبر؟
حسن احمدیان،‌ رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران،‌ می‌گوید قیمت مواد اولیه این صنعت در پی افزایش نرخ ارز و شیوع ویروس کرونا دو تا...More
وزرای تکنولوژی دو کشور امارات متحده عربی و اسرائیل در یک مکالمه تصویری راه‌های همکاری در حوزه تبادل علوم و انرژی میان دو کشور را مورد بحث و بررسی...More
شیخ نواف احمد الصباح، امیر جدید کویت، در پارلمان این کشور برای آغاز دوره زمامداری خود قسم یاد کرد. مراسم تحلیف امیر جدید کویت روز چهارشنبه در محل...More
رییس دفتر رییس‌جمهور ایران در تماس تلفنی با معاون نخست‌وزیر آذربایجان گزارش‌ها درباره کمک جمهوری اسلامی به ارمنستان را تکذیب کرد. محمود واعظی در تماس...More
حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران،‌ ضمن تکرار اظهاراتش درباره لزوم دادن «آدرس صحیح» به مردم در زمینه مشکلات کشور گفت این‌که همه اشتباه‌ها بر دوش مدیریت...More