جزیره ابوموسی، تنها منطقه بدون کرونای ایران، زرد شد | ایران اینترنشنال

جزیره ابوموسی، تنها منطقه بدون کرونای ایران، زرد شد

 

سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران خبر داد که وضعیت جزیره ابوموسی، تنها منطقه سبز و بدون کرونا در این کشور نیز هفته گذشته زرد شده است.

او در نشست خبری  روز شنبه ۲۵ مرداد اعلام کرد که پنج شهر کیش، پارسیان، جاسک، قشم و میناب در استان هرمزگان نیز در وضعیت قرمز هستند و بندرلنگه در وضعیت هشدار است.

لاری گفت: «میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم استان هرمزگان ۸۷/۲۵ درصد است که البته بیشترین میزان رعایت این پروتکل ها در بیمارستانها و داروخانه‌های این استان و کمترین آن در پایانه های مسافری درون شهری و آرامستانهای استان هرمزگان است».

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین خبر داد که با فوت ۱۶۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان  کرونا به ۱۹ هزار و ۴۹۲ نفر رسید.

او اعلام کرد که در این مدت دو هزار و ۲۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران به ۳۴۱ هزار و ۷۰ رسیده است.

 

وزیر بهداشت: شیوع کرونا طوفانی غم‌انگیز است

روز شنبه همچنین وزیر بهداشت ایران در نامه‌ای به مردم و روحانیون و وعاظ به مناسبت ماه محرم خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی شد. سعید نمکی در عین حال توصیه مشخصی را درباره نحوه برگزاری مراسم‌های این ماه مطرح نکرد. او همچنین افزایش شیوع کرونا در ایران را «طوفانی غم‌انگیز» خواند. 

وزارت بهداشت پیش از این اعلام کرده بود که مخالف برگزاری مراسم محرم است اما پس از تاکید حسن روحانی و تعدادی از مراجع تقلید درباره برگزاری این مراسم متنی را با عنوان دستورالعمل مراسم مذهبی در ماه محرم صادر کرده که بدون اشاره به چگونگی اعمال و کنترل اجرای آن، بر حفظ فاصله و پوشیدن ماسک از سوی عزاداران تاکید می‌کند.

تعدادی از استانداران ایران اعلام کرده‌اند که برگزاری برخی از مراسم‌ها در این استان‌ها ممنوع است.

در همین حال اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل، روز شنبه گفت که «هرگونه شبیه‌خوانی و حرکات دسته‌جات در خیابان‌ها ممنوع اعلام شده و طشت‌گذاری نیز نباید به شکل سنوات گذشته برگزار شود».

موسی خادمی استاندار لرستان نیز پیش از این اعلام کرده بود که مراسم گل‌مالی در این استان در امسال برگزار نخواهد شد.

تازه چه خبر؟
مصطفی هاشمی‌زاده،‌ دانشجوی بازداشتی مراسم یادبود جانباختگان هواپیمای اوکراینی در دی‌ماه ۹۸، می‌گوید در زمان بازداشت و بازجویی از سوی ماموران امنیتی...More
زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان، اعلام کرد دولت آمریکا به جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرده است بر سر روند صلح افغانستان با یکدیگر...More
حسینعلی شهریاری،‌ رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ضمن تایید گزارش‌ها درباره دریافت هزار و پانصد واکسن آنفلوانزا از سوی مجلس گفت بهداری مجلس تحت...More
سازمان عفو بین‌الملل در اعتراض به صدور و تایید حکم قطع انگشتان چهار متهم به سرقت در ارومیه آن را «غیرانسانی» و «جرم» خواند و از جامعه جهانی خواست هر...More
سازمان عفو بین‌الملل از اتحادیه اروپا خواست تا در همکاری با با لیبی به دلیل خشونت علیه پناهجویان و مهاجران و نقض حقوق آن‌ها در این کشور تجدید نظر کند...More