جان بولتون: آمریکا در حال اعزام بمب‌افکن برای مقابله با ایران است | ایران اینترنشنال

جان بولتون: آمریکا در حال اعزام بمب‌افکن برای مقابله با ایران است

 

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، اعلام کرد که آمریکا در حال اعزام بمب‌افکن به خاورمیانه به منظور مقابله با هر گونه اقدام و حمله احتمالی ایران است. او این امر را در واکنش به مجموعه رفتارهای نگران کننده ایران توصیف کرد.

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه ۱۶ اردی‌بهشت به نقل از بیانیه مطبوعاتی مشاور امنیت ملی کاخ سفید نوشت که ایالات متحده در پی جنگ با ایران نیست؛ با این حال بولتون در بیانیه خود اضافه کرده است که این اقدام آمریکا «پیامی روشن» به حکومت ایران خواهد بود که هر گونه حمله، چه از سوی سپاه پاسداران و نیروهای نیابتی وابسته به جمهوری اسلامی و چه از سوی ارتش رسمی ایران، با قدرتی سخت و کوبنده پاسخ داده خواهد شد. 

بولتون در بیانیه مطبوعاتی شامگاه یکشنبه خودش از اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و بمب‌افکن‌هایی زیر نظارت «ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا» به منطقه خبر داد. بنا به گزارش‌ها، ناو هواپیما‌بر آبراهام لینکلن بیش از یک ماه پیش، در اول آوریل گذشته، پایگاه خود در ویرجینیا را ترک و عازم مدیترانه و خلیج فارس شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز به نقل از یک مقام دولتی در وزارت دفاع آمریکا، که نخواسته  نامش فاش شود؛ در گزارشی نوشت که نشانه‌هایی در دست بود که ایران و نیروهای «نیابتی» وابسته به جمهوری اسلامی قصد حمله به نیروهای امریکایی در منطقه را داشته‌اند.

پیشتر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که در واکنش به قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده، نیروهای «ستاد فرماندهی آمریکا» در منطقه را «تروریست» قلمداد می‌کنند. در این بیانیه، از دولت آمریکا هم به عنوان دولت «حامی تروریسم» نام برده شده است.

هنوز مقام‌های نظامی یا وزارت خارجه ایران، یا سایر کشورهای منطقه، نسبت به بیانیه یکشنبه‌شب مشاور امنیت ملی کاخ سفید واکنشی نشان نداده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
نیکول پاشینیان،‌ نخست‌وزیر ارمنستان، از تلاش ارتش کشورش برای انجام کودتای نظامی خبر داد و گفت کابینه‌اش باید استعفا دهد. نخست‌وزیر ارمنستان روز...More
بنیامین نتانیاهو،‌ نخست‌وزیر اسرائیل و ولیعهد بحرین درباره برنامه هسته‌ای ایران و همچنین مشارکت کشورهای حاشیه خلیج فارس در تاسیس کارخانه واکسن‌سازی...More
دادستانی آلمانی یک شهروند این کشور را به جاسوسی از طریق تحویل نقشه‌ ساختمان پارلمان به روسیه متهم کرد. بر اساس اعلام دادستانی، این فرد که با یک شرکت...More
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More