جان‌باختن یک دانش‌آموز ۱۵ ساله که در آتش‌سوزی مدرسه کانکسی دزفول دچار سوختگی شده بود | ایران اینترنشنال

جان‌باختن یک دانش‌آموز ۱۵ ساله که در آتش‌سوزی مدرسه کانکسی دزفول دچار سوختگی شده بود

پیمان نجاتی، رییس بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز، و همچنین بخشدار سردشت دزفول اعلام کردند نیما همتی چالگرد، دانش‌آموز ۱۵ ساله، که در جریان آتش‌سوزی مدرسه کانکسی روستای کنگرستان دچار سوختگی شده بود، بر اثر شدت سوختگی جان‌باخته است.

مقام‌های آموزش و پرورش از این مدرسه کانکسی به عنوان محل اسکان معلمان نام برده و زمان وقوع آتش‌سوزی را ساعت ۲۱ شامگاه سه‌شنبه ۳۰ دی ماه اعلام کرده‌ بودند اما اکنون مشخص شده که یک دانش‌‌آموز مصدوم در این آتش‌سوزی جان‌باخته و دو دانش‌آموز و سه معلم نیز دچار سوختگی شدید شده‌اند.

علی عبدالهی شاه آبادی، بخشدار سردشت دزفول، گفت که  «نیما همتی چالگرد» در حادثه آتش سوزی مدرسه  کانکسی سردشت دزفول دچار سوختگی ۵۰ درصد شده بود در بیمارستان طالقانی اهواز جان باخت.

او گفت که چهار نفر دیگر که در آتش‌سوزی مدرسه کانکسی کنگرستان دزفول دچار سوختگی شده‌اند و در بیمارستان طالقانی اهواز بستری هستند  نیز «بین ۵۰ تا ۸۰ درصد دچار سوختگی شده‌اند» و «حال عمومی آنها خوب نیست».

درحالی که مقام‌های آموزش و پرورش در ابتدا دلیل این آتش‌سوزی را برخورد صاعقه با مدرسه کانکسی عنوان کرده بوند، بخشدار سردشت دزفول تاکید کرد که «طبق اعلام کارشناسان، علت این آتش سوزی صاعقه نبوده است.»

همزمان پیمان نجاتی، رییس بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز، با تایید جان باختن یکی از مصدومان آتش‌سوزی مدرسه کانکسی روستای کنگرستان بخش سردشت دزفول، گفت که یکی از دانش‌آموزان حادثه آتش‌سوزی کانکس در سردشت دزفول به نام نیما همتی ۱۵ ساله، با سوختگی ۵۷ درصد، روز ششم بهمن ماه جان خود را از دست داد.

رییس بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز گفت که حال یکی دیگر از مصدومان این آتش‌سوزی نیز که دچار ۸۵ درصد سوختگی شده، مساعد نیست‌.

درحالی که پیشتر امید بن عباس، سرپرست پیشین فرمانداری دزفول و مدیرکل فعلی بحران استان خوزستان، گفته بود مصدومان آتش‌سوزی در مدرسه کانکسی روستای کنگرستان دزفول فقط سه معلم هستند و هیچ دانش‌آموزی دچار سوختگی نشده است، پیمان نجاتی رییس بیمارستان طالقانی اهواز گفت که سه دانش‌آموز و سه معلم در این آتش‌سوزی دچار سوختگی شده بودند.

به گفته پیمان نجاتی، یکی از معلمان را خانواده او به بیمارستانی در اصفهان منتقل کرده‌اند و از میان سه دانش‌آموز و دو معلمی که در بیمارستان طالقانی اهواز بستری بودند تاکنون نیما همتی چالگرد، دانش‌آموز ۱۵ ساله، جان خود را از دست داده است.

پیمان نجاتی درباره وضعیت دیگر مصدومان بستری شده در این بیمارستان، گفت که شرایط سه نفر دیگر از مصدومان این حادثه خوب است.

اسامی سه معلمی که دچار سوختگی شده‌اند «علی ایسپره، حسین رضایی میرقائد و مجید مرادی» است.با جان‌باختن نیما همتی چالگرد، دانش‌آموز ۱۵ ساله، هنوز اسامی دو دانش‌آموز دیگر اعلام نشده است.

حسین رضایی میرقائد، معلمی که دچار ۸۰ درصد سوختگی شده است با درخواست خانواده‌اش به بیمارستانی در اصفهان منتقل شده است.

بهرام رضایی میرقائد برادر حسین رضایی دو روز قبل به روزنامه همشهری گفته بود که «برادر من بیش از بقیه دچار سوختگی شده و ما از مسئولان آموزش و پرورش خواستیم که او را به تهران منتقل کنند اما با ما همکاری نکردند، بنابراین خودمان مجبور شدیم او را به اصفهان بیاوریم».

او تاکید کرد که مقام‌های وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، «کمترین همکاری» را داشته‌اند و «ما اعضای خانواده پیگیر کارهای برادرم هستیم» و مسئولان آموزش و پرورش خوزستان فقط با ما تلفنی در تماس هستند.

به گفته بهرام رضایی میر قائد، برادرش حسن معلم حق‌التدریس با بیش از پنج سال سابقه کار است که بیمه ندارد. او دو فرزند پنج ساله و شش ماهه دارد و خانواده به‌شدت نگران وضعیت او هستند.

تازه چه خبر؟
نادر سلطانی، معاون مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، گفت که ۷۰ نفر از نیرو‌های اورژانس پیش بیمارستانی اهواز به ویروس کرونا مبتلا...More
منابع خبری العربیه، دلیل ابتلای بشار اسد به کووید-۱۹ را دیدار محرمانه او با سورنا ستاری معاون رییس‌جموری ایران ذکر کرده و اعلام کردند که احتمالا...More
مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری در آمریکا روز دوشنبه راهنمایی را برای کسانی که برای مقابله با کرونا واکسینه شده‌اند منتشر کرد تا به سوال‌های آن‌ها...More
خبرگزاری رویترز از اقدام ایران از آغاز غنی‌سازی اورانیوم با سومین آبشار سانتریفیوژهای پیشرفته آی‌آر-۲ام، در نیروگاه زیرزمینی هسته‌ای نطنز خبر داد...More
حسن اسفندیار، دبیرکل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه بین‌المللی جمعیت هلال‌احمر ایران، واکسیناسیون کرونا برای پناهندگان و مهاجران ساکن ایران را به «...More