توییت‌های جنجالی نمایندگان جدید مجلس؛ متروسواری اشتباهی در بهارستان | ایران اینترنشنال

توییت‌های جنجالی نمایندگان جدید مجلس؛ متروسواری اشتباهی در بهارستان

گروهی از نمایندگان جوان مجلس یازدهم از روزهای پیش از تشکیل مجلس در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند و برخی از توییت های آنان اما خبرساز شده است.

خبرساز ترین توییت اما مربوط به علی خضریان بود که با انتشار عکس ایستگاه مترو بهارستان نوشت برای رفتن به مجلس در روز افتتاحیه سوار مترو شده است. دقایقی بعد اما گروهی از کاربران شبکه های اجتماعی نوشتند که مترو در آن روز در ایستگاه بهارستان توقف نداشته است. همچنین گروهی از کاربران نیز یادآوری کردند که این عکس در پاییز گرفته شده است.

خضریان پس از این واکنش ها نوشت که در ایستگاه دروازه دولت پیاده شده و به بهارستان رفته است. او همچنین نوشت که از تصویر ایستگاه بهارستان به عنوان «نمادی از یک مقطع زندگی استفاده» کرده است.

مالک شریعتی نیاسر دیگر منتخب مجلس یازدهم نیز در توییتی با اشاره به رسیدن نفتکش‌های ایرانی بهٖ ونزوئلاٖنوشته بود که ناوهای آمریک باید به «خلیج خوک‌ها» بازگردند، حال آن که خلیج خوک‌ها در خاک کوبا قرار دارد نه در خاک آمریکا. 

مجتبی رضا خواه دیگر نماینده مجلس نیز از پلیس فتا خواسته که برخی حساب هایی که علیه او توییت کرده بودند را تحت پیگرد قرار دهد. او سپس خبر داد که یکی از این حساب ها بسته شده است.

این حساب مطالبی را درباره احتمال تابعیت دوگانه رضاخواه و فعالیت های اقتصادی او منتشر کرده بود.

 از رضا خواه با عنوان «داماد فهرست اصول گرایان» نام برده می‌شود.پدر زن او یعنی حبیب الله بوربور یکی از حامیان مالی اصول گرایان بود. 

سارا بوربور همسر او در آمریکا به دنیا آمده و گزارش‌هایی منتشر شده که آقای رضا خواه هم گرین‌کات (اقامت دایم آمریکا) دارد. اما او این گزارش‌ها را تکذیب کرده است.

او در توییتی نوشته بود:«آیا این انتظار زیادی است که در سریال تلویزیونی که در ماه رمضان و بعد از افطار از صدا و سیما پخش می‌شود، نماز بازیگر نقش اول مرد قضا نشود؟! یا مثلا رابطه زن و مرد نامحرم قبل از عقد باید اینقدر نزدیک باشد؟»

این توییت بازتاب زیادی داشت و برخی کاربران از او خواستند به عنوان نماینده به فکر وضعیت کارگران بیکار شده به دلیل کرونا باشد.

 

تازه چه خبر؟
ترکی الفیصل، رییس پیشین سازمان اطلاعات عربستان سعودی اعلام کرد مذاکرات وین درباره برجام نگرانی‌ کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از خطر برنامه هسته‌ای...More
محمد حسین باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، گفت که دولت جو بایدن تلاش می‌کند «مذاکراتی طولانی، بی‌فایده و به همراه ادعاها و مطالبات جدید» را به...More
علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که سرعت انتشار کرونا در ۱۲ استان بسیار تند و در ۱۲ استان دیگر تند است. رییسی روز شنبه ۲۱...More
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد تا پیش از لغو همه تحریم‌های آمریکا علیه ایران و بازگشت واشینگتن به برجام، جمهوری اسلامی تعاملی با...More
احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز در مجلس اعلام کرد درخواست‌ها و پیگیری‌های نمایندگان برای توضیح مقام‌های مسئول درباره اعتراضات آبان ۹۸ بی نتیجه مانده...More