توییت‌های جنجالی نمایندگان جدید مجلس؛ متروسواری اشتباهی در بهارستان | ایران اینترنشنال

توییت‌های جنجالی نمایندگان جدید مجلس؛ متروسواری اشتباهی در بهارستان

گروهی از نمایندگان جوان مجلس یازدهم از روزهای پیش از تشکیل مجلس در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند و برخی از توییت های آنان اما خبرساز شده است.

خبرساز ترین توییت اما مربوط به علی خضریان بود که با انتشار عکس ایستگاه مترو بهارستان نوشت برای رفتن به مجلس در روز افتتاحیه سوار مترو شده است. دقایقی بعد اما گروهی از کاربران شبکه های اجتماعی نوشتند که مترو در آن روز در ایستگاه بهارستان توقف نداشته است. همچنین گروهی از کاربران نیز یادآوری کردند که این عکس در پاییز گرفته شده است.

خضریان پس از این واکنش ها نوشت که در ایستگاه دروازه دولت پیاده شده و به بهارستان رفته است. او همچنین نوشت که از تصویر ایستگاه بهارستان به عنوان «نمادی از یک مقطع زندگی استفاده» کرده است.

مالک شریعتی نیاسر دیگر منتخب مجلس یازدهم نیز در توییتی با اشاره به رسیدن نفتکش‌های ایرانی بهٖ ونزوئلاٖنوشته بود که ناوهای آمریک باید به «خلیج خوک‌ها» بازگردند، حال آن که خلیج خوک‌ها در خاک کوبا قرار دارد نه در خاک آمریکا. 

مجتبی رضا خواه دیگر نماینده مجلس نیز از پلیس فتا خواسته که برخی حساب هایی که علیه او توییت کرده بودند را تحت پیگرد قرار دهد. او سپس خبر داد که یکی از این حساب ها بسته شده است.

این حساب مطالبی را درباره احتمال تابعیت دوگانه رضاخواه و فعالیت های اقتصادی او منتشر کرده بود.

 از رضا خواه با عنوان «داماد فهرست اصول گرایان» نام برده می‌شود.پدر زن او یعنی حبیب الله بوربور یکی از حامیان مالی اصول گرایان بود. 

سارا بوربور همسر او در آمریکا به دنیا آمده و گزارش‌هایی منتشر شده که آقای رضا خواه هم گرین‌کات (اقامت دایم آمریکا) دارد. اما او این گزارش‌ها را تکذیب کرده است.

او در توییتی نوشته بود:«آیا این انتظار زیادی است که در سریال تلویزیونی که در ماه رمضان و بعد از افطار از صدا و سیما پخش می‌شود، نماز بازیگر نقش اول مرد قضا نشود؟! یا مثلا رابطه زن و مرد نامحرم قبل از عقد باید اینقدر نزدیک باشد؟»

این توییت بازتاب زیادی داشت و برخی کاربران از او خواستند به عنوان نماینده به فکر وضعیت کارگران بیکار شده به دلیل کرونا باشد.

 

تازه چه خبر؟
موسسه «نجات کودکان» اعلام کرد که از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون هر روز به طور متوسط پنج کودک در افغانستان کشته یا زخمی شده‌اند. داده‌های سازمان ملل نیز...More
صادق حقیقی‌پور، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان، گفت: «در بارندگی اخیر آبادان ۷۰ درصد روان‌آب‌ها به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های شهری جمع‌آوری آب‌های...More
حسین ذوالفقاری، رییس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا، روز دوشنبه اعلام کرد که از آغاز محدودیت‌های جدید تاکنون، از سفر ۴۷ نفر...More
دادگاه عالی بریتانیا پرونده لغو شهروندی و ممنوعیت بازگشت شمیمه بیگم، زن متولد بریتانیا که برای پیوستن به دولت اسلامی داعش به سوریه رفته بود، را بررسی...More
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نرخ بیکاری در سه ماه اول سال جاری را ۹/۸ درصد اعلام کرد. این رقم در فصل بهار سال گذشته ۱۰/۸ درصد اعلام شده بود. این...More