تقدیر اصلاح‌طلبان از عملکرد روحانی؛ جلایی‌پور: نارضایتی مردم در بحران کرونا کمتر شد | ایران اینترنشنال

تقدیر اصلاح‌طلبان از عملکرد روحانی؛ جلایی‌پور: نارضایتی مردم در بحران کرونا کمتر شد

 

 حمیدرضا جلایی‌پور،‌ عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت،‌ در دیدار فعالان سیاسی با حسن روحانی،‌ رییس‌جمهوری ایران، گفت میزان نارضایتی مردم در بحران کرونا کمتر شد. 

جلایی‌پور در این دیدار که روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه برگزار شد و ویدیوهای آن به تازگی منتشر شده است، خطاب به روحانی از او در بحث مدیریت کرونا تشکر کرد و گفت: «خوشبختانه این بحران تاکنون با همدلی مردم و بدون طعم نظامی‌گری اداره شد. این کاری است که در وجدان جمعی جامعه می‌ماند.» 

او ضمن اشاره به نارضایتی مردم افزود: «خوشبختانه،‌ این نارضایتی در دوران کرونا یک مقدار کم شده و این تجربه شخصی ما نیست و در سطح ملی تلاشی که حاکمیت و دولت و ملت برای کرونا کردند یک‌ذره این نارضایتی را کم کرد.»

در این دیدار علی شکوری‌راد،‌ دبیرکل حزب اتحاد ملت،‌ نیز ضمن اشاره به اهمیت وجود سرمایه‌های اجتماعی و نمادین در جامعه گفت: «یک سرمایه نمادین مثل قاسم سلیمانی پیدا شد و چقدر برای جامعه ما افزوده ایجاد کرد. چقدر ما داریم از او بهره می‌بریم.»

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین ضمن انتقاد از کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس سال گذشته از روحانی خواست در جلسه شورای عالی امنیت ملی علت این موضوع را بررسی کند. 

الیاس حضرتی،‌ نماینده مجلس دهم و قائم‌مقام حزب اعتماد ملی هم عملکرد حاکمیت در مقابله با کرونا را «خوب» توصیف کرد و از روحانی و «مجموعه نظام» در این زمینه تشکر کرد. 

او افزود: «برای اولین بار بعد از چندین سال،‌ شاید ۱۰ سال یا ۲۰ سال، نظام توانست یک هماهنگی مختصر اولیه را به نمایش بگذارد.»

تاکنون بر اساس آمار رسمی که حتی برخی مقام‌های جمهوری اسلامی آن را زیر سوال برده‌اند، بیش از ۷ هزار نفر در ایران بر اثر کرونا جان باخته‌اند و وضعیت ابتلا به کرونا دستکم در برخی نقاط ایران هنوز هم افزایشی و نگران‌کننده توصیف می‌شود.

تازه چه خبر؟
کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، از مذاکره با صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه برای همکاری دو کشور برای تولید واکسن کرونا خبر داد. به...More
به گزارش رویترز، سه منبع مطلع خبر احضار سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه به وزارت خارجه این کشور را تایید کردند و گفتند که این اقدام به دلیل نگرانی...More
محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران، در یک برنامه تلویزیونی گفت که این نهاد می‌توانست اعلام کند دلیل انهدام هواپیمایی اوکراینی «جنگ...More
یک روز پس از آنکه زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان، گفت خواست ایران این است که آمریکا پیوسته درگیر جنگ افغانستان باشد، یک مقام...More
در حالی که جلسه رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت قرار است چند روز دیگر برگزار شود، رییس دفتر رییس ‌جمهور اعلام کرد که حسن روحانی...More