تعیین مجازات برای کارمندانی که به افراد فاقد ماسک خدمات  ارائه دهند  | ایران اینترنشنال

تعیین مجازات برای کارمندانی که به افراد فاقد ماسک خدمات  ارائه دهند 

 

دولت ایران بخشنامه‌ای را تصویب کرده که در آن ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک، تخلف اداری محسوب می‌شود و برای آن مجازات تعیین شده است.

سازمان امور اداری و استخدامی ایران بخشنامه اعمال مجازات رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی را ابلاغ کرد.

براساس این مقررات که در ستاد ملی کرونا تصویب شده و به تایید رییس‌جمهوری رسیده است، رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا از سوی کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی تخلف محسوب می‌شود.

بنا بر این بخشنامه، همچنین ارائه خدمات در دستگاه‌های اداری، اجرایی و انتظامی به مراجعه‌کنندگانی که ماسک ندارند، تخلف اداری اعلام شده  برای آن مجازات تعیین شده است.

«تذکر کتبی بدون درج در پرونده»، «توبیخ کتبی با درج در پرونده»، «کسر یک سوم حقوق و فوق‌العاده شغل در حقوق یک ماه»، «کسر یک سوم حقوق و فوق‌العاده در حقوق ۳ ماه» و  «انفصال موقت از خدمت حداکثر تا ۳ ماه» مجازات‌هایی است که برای این کارمندان تعیین شده است.

 

 

براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ایران در روز جمعه ۱۴ شهریورماه، تعداد جان‌باختگان کرونا با فوت ۱۱۸ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به ۲۲ هزار و ۴۴ نفر رسید.

در این مدت همچنین ۲۰۲۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده و مجموع بیماران به ۳۸۲ هزار و ۷۷۲ نفر رسید.

پیش از این مقام‌های وزارت بهداشت بارها درباره احتمال فرسوده شدن کادر درمان و جان‌باختن تعدادی بیشتری از آنان و بیماران هشدار داده‌اند.

در همین حال وزیر بهداشت در متنی در اینستاگرام خود نوشت: «بزرگان اقتصاد یادتان نرود که در این بلوا اگر نظام سلامت فرو ریخت، اگر تاب‌آوری خدمت‌گزاران این عرصه از دست رفت، اگر دارو و تجهیزات نبود اقتصادی برپا نخواهد ماند.»

سعید نمکی همچنین با مقایسه بودجه بخش سلامت بریتانیا و ایران نوشت: «ما پس از حدود ۷ ماه از یک میلیارد دلار تخصیصی کمتر از ۳۰ درصد را گرفته‌ایم.»

دولت ایران با موافقت رهبر جمهوری اسلامی یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی را برای مقابله با کرونا اختصاص داده بود.

تازه چه خبر؟
دستگاه مبارزه با تروریسم عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که عملیات گسترده‌ای را در انتقام کشته‌شدگان دو انفجار انتحاری روز پنج‌شنبه بغداد علیه داعش و...More
طوفان در برخی از شهرهای استان کرمان باعث قطع برق و مسدود شدن جاده‌ها شد و وضعیت آلودگی هوا در چهار شهر سیستان و بلوچستان به دلیل وزش گرد و خاک «...More
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، از جو بایدن رییس جمهوری آمریکا خواست که «بدون تغییر شرایطی که با مذاکرات دقیق به دست آمده» تحریم‌...More
سنای آمریکا صلاحیت لوید آستین را به عنوان وزیر دفاع این کشور تایید کرد. او یک ژنرال بازنشسته ارتش است و به عنوان اولین شهروند سیاهپوست آمریکایی به...More
رییس اتاق بازرگانی ایران و امارات متحده عربی گفت که عدم تصویب لوایح مرتبط با گروه ویژه اقدام مالی (اف‌ای‌تی‌اف) باعث خواهد شد که ایران از فضای تحریم...More