تعطیلی مدارس در شماری از شهرهای ایران به دلیل شیوع کرونا؛ تاکید وزیر بر آموزش حضوری | ایران اینترنشنال

تعطیلی مدارس در شماری از شهرهای ایران به دلیل شیوع کرونا؛ تاکید وزیر بر آموزش حضوری

 

محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش ایران، ضمن رد دریافت هرگونه گزارش درباره ابتلای دانش‌آموزان به کرونا بر برگزاری حضوری کلاس‌ها تاکید کرد؛ همزمان استاندار قم و مقام‌های چند شهر از تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا خبر دادند.

حاجی‌میرزایی روز پنجشنبه ۲۷ شهریورماه در نشست با مدیران مدارس سراسر کشور تاکید کرد: «ما اولویت را آموزش حضوری دانش‌آموزان در نظر گرفته‌ایم و مدارس هم باید اولویت را به آموزش حضوری دانش آموزان بدهند.»

او همچنین گفت: «تاکنون از هیچ مدرسه‌ای گزارشی مبنی بر ابتلای دانش‌آموزانش به کرونا دریافت نکردیم و یک مورد ویدیو هم که در فضای مجازی پخش شده بود، دانش‌آموز به دلیل افت قند خون بیهوش شد.»

پیش از این، در برخی شهرستان‌ها پس از گزارش موارد ابتلای معلمان و دانش‌آموزان به کرونا، مسئولان آموزش و پرورش ارتباط آن با بازگشایی مدارس را منکر شده بودند.

با این حال بهرام سرمست، استاندار قم، اعلام کرد که کلاس‌های درس در مدارس قم تا اطلاع بعدی تعطیل خواهد شد.

به گفته سرمست، بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم باید سخت‌گیری‌های بیشتری در مدارس اعمال شود. او توضیح بیشتری درباره وضعیت فعلی مدارس این استان نداد.

در همین حال مدارس چهار شهرستان استان لرستان نیز تعطیل شده است.

حشمت بهمنی، فرماندار دلفان، گفت که به دلیل وضعیت قرمز شیوع کرونا مدارس شهری در این شهرستان اجازه آموزش حضوری ندارند.

نعمت‌الله دستیاری، فرماندار رومشکان، در استان لرستان نیز گفت که یک دبیرستان در این شهرستان به‌علت مثبت بودن تست مدیر آن، تعطیل شده است.

پیشتر، اعلام شده بود ۳۹ دانش‌آموز در شهرستان سلسله در استان لرستان به کرونا مبتلا شده‌اند، اما بعدا برخی مقام‌ها این خبر را تکذیب کردند. سرپرست فرمانداری سلسله هم گفته بود به دلیل افزایش شیوع بیماری کرونا در این شهرستان، تمام مدارس شهری و روستایی بالای ۳۰ نفر جمعیت به جز پایه اول ابتدایی تا اول مهرماه تعطیل است.

مجتبی کلانتر، رییس دانشکده علوم پزشکی شوشتر، در استان خوزستان نیز گفت که به دلیل بازگشت وضعیت قرمز مدارس و مراکز آموزشی این شهرستان تعطیل خواهند شد.

شیرین جهانگیری، رییس اداره آموزش و پرورش اشنویه در آذربایجان غربی،همگفت که در پی مثبت شدن آزمایش کرونای یکی از دانش‌آموزان و مشکوک بودن دو دانش‌آموز دیگر در یکی از مدارس متوسطه اشنویه، این مرکز آموزشی تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.

با وجود تعطیلی مدارس در برخی از استان‌ها، مقام‌های شماری دیگر از استان‌ها بر بازگشایی مدارس تاکید دارند.

در همین حال محمد نوذری، معاون سیاسی - امنیتی استاندار ایلام، گفت: «با افرادی که در خصوص بازگشایی مدارس دنبال حاشیه‌سازی هستند، برخورد می‌شود.»

او توضیح بیشتری در این باره ارائه نکرد.

مقام های وزارت آموزش و پرورش گزارشی درباره تعداد دانش آموزان مبتلا به کرونا بیان نکرده‌اند.

محمد دهقانی فیروزآبادی، رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، خبر داد که در ۱۰ روز گذشته هشت دانش آموز به کرونا مبتلا شده‌اند.

بهروز کلیدری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، نیز گفت که ۱۶۰ دانش آموز و ۴۸ معلم در این استان به کرونا مبتلا هستند.

 

 
تازه چه خبر؟
انجمن قلم آمریکا اعلام کرد جایزه «شجاعت» خود را به نوجوانی خواهد داد که صحنه کشته شدن جورج فلوید، آفریقایی آمریکایی‌تبار، از سوی پلیس مینه‌سوتا را...More
تلویزیون دولتی عربستان سعودی روز چهارشنبه خبر داد که ائتلاف نظامی عربی به رهبری عربستان سعودی شش هواپیمای بدون سرنشین پر از مواد منفجره را که توسط...More
خسرو بشارت،‌ زندانی سیاسی اهل سنت،‌ در نامه‌ای به سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل برای لغو حکم اعدام خود درخواست کمک کرد. این زندانی سیاسی که نزدیک به...More
لیلا هاشمی‌زاده فرد حقیقی، مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اعلام کرد روزانه بین هشت تا ۱۰ نفر از پرستاران مشکوک به کرونا در استان فارس...More
مایک پمپئو،‌ وزیر خارجه آمریکا،‌ که در سفر پنج‌ روزه به کشورهای آسیایی به سر می‌برد، تلاش چین برای افزایش نفوذ سیاسی و نظامی در سریلانکا و مالدیو را...More