تصادف تریلی با اتوبوس در جاده سربیشه دست‌کم ۱۲ کشته برجاگذاشت | ایران اینترنشنال

تصادف تریلی با اتوبوس در جاده سربیشه دست‌کم ۱۲ کشته برجاگذاشت

برخورد یک تریلی با اتوبوس خط روستایی که از دهستان لانو عازم شهر سربیشه در خراسان جنوبی بود، دست‌کم ۱۲ کشته و هشت مجروح برجا گذاشت و حال شماری از مجروحان نیز وخیم گزارش شده است.

محمدحمزه اسعدزاده، معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی درباره این تصادف گفت که بامداد سه‌شنبه  نهم اردیبهشت ماه در برخورد تریلی با اتوبوس در جاده ماهیرود به سربیشه، دست‌کم ۱۲ تن کشته شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گفت که این تصادف ساعت شش و چهل دقیقه صبح روز سه‌شنبه نهم اردیبهشت ماه  رخ داد که بر اثر آن دست‌کم ۱۲ تن در صحنه تصادف کشته شدند و هشت تن نیز مجروح شدند.

اسعدزاده گفت که با اعلام حادثه، شش تیم عملیاتی هلال احمر از درح، سربیشه، درمیان و امداد هوایی بیرجند به محل حادثه اعزام شده و برای ۱۲ نفر از افراد حادثه دیده عملیات رهاسازی انجام شد و دیگر مصدومین حادثه از سوی عوامل امدادی اورژانس و هلال احمر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

 همزمان علیرضا رضایی، رییس پلیس خراسان جنوبی،  نیز تایید کرد که در برخورد تریلی و اتوبوس صبح سه‌شنبه در محور درح به سربیشه  دست‌کم ۱۲ کشته و هشت مصدوم برجا گذاشته است.

جان‌باختگان این سانحه تاکنون شامل ۱۰ سرنشین اتوبوس و همچنین راننده اتوبوس و تریلی هستند که در دم جان خود را در صحنه تصادف از دست دادند.

رضایی گفت که این اتوبوس از روستای لانو به سمت سربیشه در حرکت بوده که با تریلی حامل بار پیاز برخورد کرد و هنوز دلیل این سانحه مشخص نشده و علت آن در دست بررسی است.

رییس پلیس خراسان جنوبی گفت که مصدومان به بیمارستان علی بن‌ابیطالب شهر سربیشه اعزام شدند اما حال عمومی تعدادی از آنها وخیم است.

علیرضا عباسی، معاون اورژانس استان خراسان جنوبی نیز از انتقال دست‌کم  هشت  مصدوم این تصادف به بیمارستان علی بن ابیطالب سربیشه خبر داد و گفت: «مصدومان اتوبوس به بیمارستان سربیشه منتقل شدند که حال دو نفر آنان وخیم است و احتمالا به بیرجند منتقل خواهند شد.» عباسی گفت که بالگرد و اتوبوس آمبولانس اورژانس برای انتقال عده‌ای از بیماران به بیرجند اعزام شده‌اند

دهستان لانو از توابع شهرستان سربیشه است که در ۱۲۰ کیلومتری بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد. این تصادف در کیلومتر ۱۰ محور درح به سربیشه و  هفتاد و پنج کیلومتری ماهیرود رخ داد.

تصادف اتوبوس‌های مسافری سالانه جان شماری از مردم را در ایران می‌گیرد. شانزدهم دی ماه نیز بر اثر سقوط یک دستگاه اتوبوس مسافربری که بامداد پنج‌شنبه نوزدهم دی ماه در منطقه دوآب شهرستان سواد کوه رخ داد، دست‌کم ۲۰  نفر کشته و ۲۳ نفر مصدوم شدند. با این حال در هفته‌های گذشته به دلیل اجرای محدودیت رفت و آمد میان استان‌ها از میزان تصادفات اتوبوس‌ها کاسته شده بود بود.

جان باختن ۱۲ تن در تصادف تریلی و اتوبوس در بامداد سه‌شنبه درحالی رخ داد که به گفته علیرضا رضایی، رییس پلیس راه استان خراسان جنوبی، ادامه در تعطیلات نوروز ۹۹ در مجموع ۱۶۰ تصادف در جاده‌های خراسان جنوبی به وقوع پیوست که شش مورد این تصادفات منجر به فوت بوده و ۱۰ نفر جان باختند و در همین مدت ۵۹ تصادف جرحی در خراسان جنوبی به وقوع پیوست که منجر به مجروح شدن ۱۰۵ نفر شد.

به گفته رییس پلیس راه استان خراسان جنوبی طی یک ماه گذشته ۵۰ درصد تصادفات در جاده‌های اصلی، ۴۷ درصد در جاده‌های روستایی و ۳ درصد تصادفات نیز در جاده‌های فرعی رخ داده است.

تازه چه خبر؟
احمد ترحمی، جانشین رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای یزد، اعلام کرد که به دلیل تداوم شیوع کرونا، از امروز شنبه به مدت یک ‌هفته طرح تعطیلی گسترده...More
الکساندر لوکاشنکو، رییس‌جمهوری بلاروس، گفت پس از آنکه قانون اساسی جدید این کشور، که اختیارات رییس‌جمهوری را محدود می‌کند، به اجرا درآید، از سمت خود...More
وال استریت ژورنال به نقل از مشاوران دولت عربستان سعودی و مقامات آمریکایی گزارش داد محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، در دیدار اخیر خود با بنجامین...More
سید اشرفی بازپرس رسیدگی کننده به پرونده کشته شدن قاسم سلیمانی اعلام کرد که پرونده نیابت قضایی به شش کشور که پایگاه‌های آمریکایی‌ها در آنجا مستقر...More