تجمع و اعتراض در صنایع نفت و گاز با شعار علیه زنگنه | ایران اینترنشنال

تجمع و اعتراض در صنایع نفت و گاز با شعار علیه زنگنه

 

صدها نفر از کارکنان صنایع نفت و گاز ایران به صورت هم‌زمان در پایتخت و در مناطق جنوبی کشور از جمله آبادان،‌ اهواز و عسلویه تجمع کردند و علیه وزیر نفت شعار سر دادند.

کارکنان رسمی شرکت نفت روز چهارشنبه پنجم خرداد در اعتراض به نحوه افزایش حقوق خود با حمل پلاکاردهایی در مقابل مجموعه مناطق نفت‌خیز جنوب در اهواز تجمع کردند.

در تهران نیز شمار دیگری از کارگران و کارکنان این صنایع با تجمع مقابل مجلس  خواستار توجه و رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس ویدیوهای منتشرشده، از جمله شعارهای این کارگران در شهرهای مختلف «زنگنه، ‌زنگنه، حیا کن، وزارت را رها کن»، «نیروی خط تولید، ‌سقف حقوق نداره» و «ننگ ما ننگ ما،‌ وزیر الدنگ ما» بود.

همزمان تصاویری از تجمع اعتراض و معیشتی کارکنان مجتمع گاز و پیمانکاری سازمان منطقه ویژه پارس در عسلویه منتشر شده است.

 

 

جمعی از کارمندان رسمی نفت فلات قاره منطقه عملیاتی لاوان هم دست به تجمع اعتراضی زدند. تجمعات مشابه در گچساران، ماهشهر، بهرگان و در سکوی نفتی ابوذر در خلیج‌فارس گزارش شده است.

خبرگزاری ایلنا گزارش داده در تهران مشاوران حفاظت فنی و خدمات ایمنی برای پیگیری لغو فراخوان صدور پروانه فعالیت بدون در نظر گرفتن وضعیت مشاوران قبلی،‌ مقابل ساختمان وزارت کار تجمع کردند. 

از سوی دیگر در شهرها و استان‌های دیگر کشور تجمع‌های اعتراضی و اعتصاب برای پیگیری مطالبات صنفی و معیشتی گزارش شده است.

در اصفهان تصاویری مبنی بر توقف خودروهای حمل گوشت مرغ در مقابل ساختمان استانداری و در اعتراض به بیکاری و نبود مرغ منتشر شده است.

طی ماه‌های اخیر با کاهش محدودیت‌های مربوط به کرونا و بازگشت صنایع به روند کار، کارکنان و کارگران بخش خصوصی و دولتی در حوزه‌های مختلف دست به تجمع زده‌اند.

بازنشستگان تامین اجتماعی، فرهنگیان و معلمان آموزش و پرورش هم از جمله دیگر اقشار معترض به وضعیت معیشتی و صنفی و استخدام خود هستند.

تازه چه خبر؟
نرگس محمدی، سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر، در نامه‌ای به انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا، با اشاره به سرکوب اعتراضات آبان ۹۸ و اعتراضات خوزستان و...More
مارکو روبیو، عضو جمهوری‌خواه، و الکس پادیلا، عضو دموکرات سنای آمریکا، طرحی را ارائه کردند که به موجب آن به ۵۲ آمریکایی که در ماجرای تسخیر سفارت...More
در پی شلیک دو راکت از لبنان به اسرائیل، توپخانه ارتش اسرائیل مواضع شلیک این راکت‌ها را هدف قرار داد. ارتش اسرائیل با اعلام اینکه هیچ کس در این حمله‌...More
به گزارش رسانه های بریتانیا، یک شهروند این کشور که در حمله پهپادی هفته گذشته ایران به کشتی مرسر استریت در دریای عرب کشته شده بود، ایدرین آندروود نام...More
وب‌سایت «آرگوس مدیا» گزارش داد به فایل مکالمات میان گارد ساحلی امارات متحده عربی و کارکنان کشتی «آسفالت پرنسس» دسترسی پیدا کرده و بر اساس آن ۵ یا ۶...More