تجمع معترضان مقابل تئاتر شهر: از خوزستان تا تهران، اتحاد اتحاد | ایران اینترنشنال

تجمع معترضان مقابل تئاتر شهر: از خوزستان تا تهران، اتحاد اتحاد

گروهی از معترضان در تجمعی مقابل تئاتر شهر در تهران، شعارهایی در حمایت از اعتراض‌های خوزستان و همچنین علیه جمهوری اسلامی سردادند. 

تجمع شهروندان مقابل تئاتر شهر عصر شنبه نهم مرداد برگزار شد و تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که صدها نفر در این تجمع حضور داشتند. معترضان در این تجمع شعارهایی  «‌از خوزستان تا تهران، اتحاد اتحاد»، «‌مرگ بر جمهوری اسلامی» و «‌مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

بنا بر گزارش‌ها، ماموران امنیتی با حمله به تجمع‌کنندگان، آنها را از مقابل ساختمان تئاتر شهر پراکنده کردند.

تجمع مقابل تئاتر شهر تهران، تازه‌ترین مورد از سلسله اعتراض‌هایی است که در هفته‌های گذشته در شهرهای مختلف ایران با شعارهایی مشابه علیه حکومت ادامه داشته است. 

کمتر از ۲۴ ساعت پیش از این تجمع، گروهی از مردم پس از اعلام قهرمانی پرسپولیس در لیگ فوتبال ایران با برگزاری تجمع‌هایی خیابانی و سر دادن شعارهایی علیه خامنه‌ای و شعارهای چون «مرگ بر جمهوری اسلامی»، «مرگ بر دیکتاتور» و «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» به اعتراضاتی که از پانزده روز قبل در خوزستان آغاز شد، ادامه دادند.

در نسیم‌شهر استان تهران نیز نیروهای یگان ویژه با موتور به تجمع مردمی که برای جشن قهرمانی پرسپولیس به خیابان آمده بودند، هجوم بردند. مردم معترض در جریان هجوم ماموران به سر دادن شعار علیه نیروی انتظامی و شعار «بی‌شرف، بی‌شرف» خطاب به نیروهای یگان ویژه، پرداختند.

در کرمانشاه نیز که طی چند روز گذشته مناطقی از آن صحنه اعتراضات بوده است، گروهی از مردم این شهر در جریان جشن قهرمانی پرسپولیس به خیابان آمدند اما پس از سردادن شعارهای اعتراضی، ماموران امنیتی و نیروهای انتظامی اقدام به برخورد با مردم کردند.

در شهر اراک هم جمعه شب در جریان جشن قهرمانی پرسپولیس جمعی از مردم شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند، نیروی انتظامی به سوی مردم حمله‌ور شده و با آنها برخورد کرده است.

ماموران نیروی انتظامی در شهر قم نیز ضمن حمله به مردمی که برای جشن قهرمانی پرسپولیس به خیابان آمده بودند، به تعدادی از جوانان با شوکر حمله کردند. 

تازه چه خبر؟
سازمان بهداشت جهانی هشدار داد با تعطیلی یک‌چهارم بیمارستان‌های افغانستان، این کشور در آستانه یک فاجعه انسانی قرار گرفته است. احمد المنظری، مدیر منطقه...More
آمریکا بر تداوم «دیپلماسی معنادار» برای بازگشت به برجام تاکید کرد؛ همزمان فرانسه از اینکه موارد تخلف ایران از برجام گسترده‌تر می‌شود انتقاد کرد و...More
فرشته کریمی، عضو تیم ملی فوتسال زنان، در واکنش به انتقادها از لباس این تیم گفت: «مشکل برخی شیک بودن این نوع پوشش است نه غیرعرف بودن آن.» کریمی روز...More
لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، در بیانیه‌ای به مناسبت دوهزارمین روز بازداشت نازنین زاغری‌رتکلیف در ایران، جدایی او از خانواده‌اش را «بی‌رحمانه» خواند...More
معلمان روز پنجشنبه در چند شهر ایران، از جمله مشهد، اهواز، قم، قزوین و کرمانشاه، در اعتراض به پایین بودن حقوق خود و اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی تجمع کردند...More