تجمع دوباره بازنشستگان تامین اجتماعی در چند شهر ایران | ایران اینترنشنال

تجمع دوباره بازنشستگان تامین اجتماعی در چند شهر ایران

 

گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای تهران، اراک، کرج، اهواز و رشت  با حضور مقابل سازمان تامین اجتماعی خواستار افزایش حقوق و دیگر مطالباتشان شدند.

این بازنشستگان در تجمع روز شنبه ۱۵ شهریور اعلام کردند که افزایش ناچیز مستمری‌ها نمی‌تواند فاصله عمیق دریافتی بازنشستگان با خط فقر را جبران کند. 

مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، روز ۲۵ خرداد از افزایش حقوق مستمری‌بگیران دارای ۳۰ سال سابقه به حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خبر داده بود.

این افزایش حقوق بر اساس مصوبه دولت مبنی بر افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۹ انجام شده است. در حالی حقوق بازنشستگان ۱۵ درصد افزایش یافته که تورم تیر ماه ۴۰/۴ بوده است.

 

 

گروهی از بازنشستگان معترض افرادی هستند که پیش از این شغل «سخت و زیان‌آور» داشته‌اند و سابقه کار آنان ۲۰ سال محاسبه شده است.

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وعده داده که حقوق این ۲۰۰ هزار بازنشسته دوباره محاسبه شده و افزایش خواهد یافت.

همچنین به گزارش خبرگزاری ایلنا، پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی از جمله دیگر خواسته‌های بازنشستگان است. 

دولت در سال‌های گذشته اعلام کرده که بخشی از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را از طریق واگذاری شرکت‌ها و کارخانجات به این سازمان پرداخت کرده است.

در همین حال به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قرار است امسال نیز ۳۰هزار میلیارد تومان از سهام شرکت‌های دولتی به ازای مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت پرداخت شود.

 رقم‌های متفاوتی درباره میزان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اعلام شده است.

علی دهقان‌کیا، رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، این رقم را ۲۵۰ هزار میلیارد تومان ذکر کرده بود.

در هفته‌های گذشته نیز بازنشستگان در شهرهای مختلف ایران چندین بار تجمع کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
نرخ رسمی تورم سالانه در ایران که از سوی مرکز آمار این کشور اعلام می‌شود رکورد ۲۶ سال اخیر را شکاند و به رقم ۴۳ درصد در خردادماه رسید. نرخ تورم سالانه...More
در حالی که قیمت نفت برنت به بالاترین میزان در دو سال گذشته رسیده است، یک کارشناس شرکت خدمالی مالی سوییس‌کوت اعلام کرد این افزایش قیمت ناشی از رییس‌...More
علی ملک حسینی، دادستان عمومی و انقلاب یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، از بازداشت بیش از ۱۰۰ نفر در این شهر در روز برگزاری انتخابات خبر داد...More
علی ربیعی، سخنگوی دولت جمهوری اسلامی، در واکنش به تحریم گسترده انتخابات اخیر در ایران، گفت چه آرای باطله و چه کسانی که پیش از این پای صندوق رای حاضر...More
عبدالنبی موسوی‌فرد، نماینده خامنه‌ای در خوزستان، گفت که با وجود برگزیده شدن ابراهیم رییسی برای ریاست جمهوری، نباید توقع حل فوری مشکلات را داشته باشیم...More