تجمع دوباره بازنشستگان تامین اجتماعی در چند شهر ایران | ایران اینترنشنال

تجمع دوباره بازنشستگان تامین اجتماعی در چند شهر ایران

 

گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای تهران، اراک، کرج، اهواز و رشت  با حضور مقابل سازمان تامین اجتماعی خواستار افزایش حقوق و دیگر مطالباتشان شدند.

این بازنشستگان در تجمع روز شنبه ۱۵ شهریور اعلام کردند که افزایش ناچیز مستمری‌ها نمی‌تواند فاصله عمیق دریافتی بازنشستگان با خط فقر را جبران کند. 

مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، روز ۲۵ خرداد از افزایش حقوق مستمری‌بگیران دارای ۳۰ سال سابقه به حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خبر داده بود.

این افزایش حقوق بر اساس مصوبه دولت مبنی بر افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۹ انجام شده است. در حالی حقوق بازنشستگان ۱۵ درصد افزایش یافته که تورم تیر ماه ۴۰/۴ بوده است.

 

 

گروهی از بازنشستگان معترض افرادی هستند که پیش از این شغل «سخت و زیان‌آور» داشته‌اند و سابقه کار آنان ۲۰ سال محاسبه شده است.

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی وعده داده که حقوق این ۲۰۰ هزار بازنشسته دوباره محاسبه شده و افزایش خواهد یافت.

همچنین به گزارش خبرگزاری ایلنا، پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی از جمله دیگر خواسته‌های بازنشستگان است. 

دولت در سال‌های گذشته اعلام کرده که بخشی از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را از طریق واگذاری شرکت‌ها و کارخانجات به این سازمان پرداخت کرده است.

در همین حال به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قرار است امسال نیز ۳۰هزار میلیارد تومان از سهام شرکت‌های دولتی به ازای مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت پرداخت شود.

 رقم‌های متفاوتی درباره میزان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اعلام شده است.

علی دهقان‌کیا، رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، این رقم را ۲۵۰ هزار میلیارد تومان ذکر کرده بود.

در هفته‌های گذشته نیز بازنشستگان در شهرهای مختلف ایران چندین بار تجمع کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، تاکید کرد ایالات متحده و امارات متحده عربی برای مقابله با تهدید ایران در کنار هم می‌ایستند. پمپئو که روز سه‌شنبه در...More
حسن عاملی، نماینده علی خامنه‌ای در استان اردبیل و امام جمعه شهر اردبیل به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد. علی زمزم، مسئول روابط عمومی دفتر...More
کاظم یاوری، عضو هیات علمی دانشگاه یزد در نشست کانون تفکر اقتصاد این دانشگاه، با اشاره به اینکه فقر غذایی، مساله‌ای مهم در ایران است، گفت: «باید به...More
به گزارش رویترز، سوئد نیز با پیوستن به سایر کشورهای اروپایی، استفاده از تجهیزات مخابراتی دو شرکت چینی «هواوی» و «زد.تی.یی» را در نسل پنجم تلفن همراه...More
همسر شارمین میمندی‌نژاد،‌ موسس جمعیت خیریه «امام علی» که بیش از ۱۲۰ روز است در بازداشت به سر می‌برد، ضمن اشاره به لاغر شدن او می‌گوید به سختی توانسته...More