تاجر ایرانی کشته شده در ایتالیا قصد «ارسال پهپاد» به تهران را داشت  | ایران اینترنشنال

تاجر ایرانی کشته شده در ایتالیا قصد «ارسال پهپاد» به تهران را داشت 

روزنامه‌‌های ایتالیا اعلام کردند که فیروز سعید انصاری، تاجر کشته شده، قصد ارسال سلاح به ایران از جمله پهپادهای «ام‌کیو۵ هانتر» را داشته است.

براساس این گزارش‌ها، واحد ویژه پلیس ایتالیا در طول چند سال گذشته تحقیقاتی را به دلیل «ظن تلاش فیروز سعید انصاری برای ارسال سلاح به ایران به مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو» انجام داده بود. 

فیروز سعید انصاری، شهروند ایتالیایی‌-ایرانی‌تبار، سه‌شنبه گذشته در دفتر کار خود در حومه شهر رم با شلیک سه گلوله به سینه و سر به قتل رسیده است. 

به گفته‌ پلیس ایتالیا کاوه فلاتی، قاتل آقای انصاری و از کارمندان پیشین دفتر بازرگانی او ، پس از ارتکاب قتل با همان اسلحه به سر خود شلیک کرده است. 

رسانه‌های ایتالیا در مورد سوابق کاوه فلاتی گفته‌اند که وی سابقه‌ قاچاق مواد مخدر، زورگیری و آدم‌ربایی در شهرهای رم، مارکه، امیلیا و همچنین رومانی را داشته است. 

به گزارش روزنامه ال مساجرو، فیروز سعید انصاری قصد ارسال حدود پنج هزار سلاح به ایران از جمله پهپادهای «ام‌کیو۵ هانتر» که قادر به پرتاب بمب‌های هدایت‌شونده هستند، را داشته است.

براساس این گزارش، بخشی از این سلاح‌ها شامل اسلحه‌های خودکار و تک‌تیرانداز در بهار سال ۲۰۱۷ میلادی و پیش از ارسال با ردگیری واحد ویژه ایتالیا، ضبط شده بود. 

گفته‌ می‌شود در پرونده‌ای که برای او در رابطه با اتهام قاچاق اسلحه تشکیل شده است، ۹ ایرانی و ایتالیایی دیگر نیز به عنوان مظنون حضور دارند. 

فیروز سعید انصاری ۶۸ ساله، فرزند علینقی انصاری از سفیران حکومت پهلوی در ایتالیا بود.

تازه چه خبر؟
تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، در یک نشست خبری اعلام کرد سیگارهای الکترونیکی و ویپ‌های مشابه برای سلامت «مضر» هستند و دولت‌ها باید...More
صندوق بین‌المللی پول با تایید پیش‌بینی سابق این سازمان، در بیانیه‌ای اعلام کرد که اقتصاد جهان، طی سال جاری میلادی ۶ درصد رشد خواهد یافت. با این حال...More
نتایج پژوهشی جدید در بریتانیا نشان می‌دهد که بهبودیافتگان کرونا احتمالا نمره پایین‌تری در آزمون سنجش هوش کسب می‌کنند. یافته‌های این تحقیق که در نشریه...More
نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مکلف لبنان، قرار است روز سه‌شنبه ۲۷ ژوییه (۵ مرداد) رایزنی با احزاب سیاسی این کشور را به‌منظور تشکیل دولت، آغاز کند. میقاتی،...More
کیمیا علیزاده، تکواندوکار ایرانی که با تیم پناهندگان در المپیک توکیو حاضر شد، از کسانی که از او حمایت کردند سپاسگزاری کرد و در واکنش به توهین‌های...More