تاجر ایرانی کشته شده در ایتالیا قصد «ارسال پهپاد» به تهران را داشت  | ایران اینترنشنال

تاجر ایرانی کشته شده در ایتالیا قصد «ارسال پهپاد» به تهران را داشت 

روزنامه‌‌های ایتالیا اعلام کردند که فیروز سعید انصاری، تاجر کشته شده، قصد ارسال سلاح به ایران از جمله پهپادهای «ام‌کیو۵ هانتر» را داشته است.

براساس این گزارش‌ها، واحد ویژه پلیس ایتالیا در طول چند سال گذشته تحقیقاتی را به دلیل «ظن تلاش فیروز سعید انصاری برای ارسال سلاح به ایران به مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو» انجام داده بود. 

فیروز سعید انصاری، شهروند ایتالیایی‌-ایرانی‌تبار، سه‌شنبه گذشته در دفتر کار خود در حومه شهر رم با شلیک سه گلوله به سینه و سر به قتل رسیده است. 

به گفته‌ پلیس ایتالیا کاوه فلاتی، قاتل آقای انصاری و از کارمندان پیشین دفتر بازرگانی او ، پس از ارتکاب قتل با همان اسلحه به سر خود شلیک کرده است. 

رسانه‌های ایتالیا در مورد سوابق کاوه فلاتی گفته‌اند که وی سابقه‌ قاچاق مواد مخدر، زورگیری و آدم‌ربایی در شهرهای رم، مارکه، امیلیا و همچنین رومانی را داشته است. 

به گزارش روزنامه ال مساجرو، فیروز سعید انصاری قصد ارسال حدود پنج هزار سلاح به ایران از جمله پهپادهای «ام‌کیو۵ هانتر» که قادر به پرتاب بمب‌های هدایت‌شونده هستند، را داشته است.

براساس این گزارش، بخشی از این سلاح‌ها شامل اسلحه‌های خودکار و تک‌تیرانداز در بهار سال ۲۰۱۷ میلادی و پیش از ارسال با ردگیری واحد ویژه ایتالیا، ضبط شده بود. 

گفته‌ می‌شود در پرونده‌ای که برای او در رابطه با اتهام قاچاق اسلحه تشکیل شده است، ۹ ایرانی و ایتالیایی دیگر نیز به عنوان مظنون حضور دارند. 

فیروز سعید انصاری ۶۸ ساله، فرزند علینقی انصاری از سفیران حکومت پهلوی در ایتالیا بود.

تازه چه خبر؟
در حالی که ناسا به تصمیم‌گیری نهایی درباره انتخاب اولین تیم بخش خصوصی برای سفر به ماه در سال ۲۰۲۴ نزدیک شده است، جف بزوس، اعلام کرد که بلو اوریجین،...More
واکسیناسیون ضدکرونا در ۷۰ مرکز شهر مسکو، پایتخت روسیه، آغاز شد. در اولین مرحله، گروه‌های پرخطر و آسیب‌پذیر ضد این ویروس واکسینه می‌شوند. به گزارش...More
عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست ایران، به دلیل سخنانش درباره روح‌الله خمینی و انقلاب ۱۳۵۷ به دادسرا احضار و تفهیم اتهام شد. رسانه‌های ایران روز...More
در آستانه «روز دانشجو» در ایران، جمعی از دانشجویان این کشور با انتشار تصاویری همراه با هشتگ‌هایی در فضای مجازی، نسبت به سرکوب دانشجویان و فعالان مدنی...More