سرخط خبرها

 • نخست‌وزیر فرانسه: در صورت بروز خشونت تظاهرات جلیقه زردها ممنوع می‌شود
 • جواد حسینی کیا، نماینده مردم سنقر در مجلس از تشکیل فراکسیون امامزادگان خبر داد
 • دادستان بندر ترکمن: اجرای طرح گردشگری آشوراده از سر گرفته شود
 • حسین هدایتی: مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال از من ۲ میلیون دلار پول گرفت
 • بارندگی و سیل در استان مازندران به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد
 • محمد اشرف غنی:امارات متحده عربی زعفران افغانستان را خریداری می‌کند
 • قاضی پرونده پتروشیمی :قرار وثیقه محسن احمدیان لغو و او در حال حاضر بازداشت شده است
 • مدیران سابق بانک سرمایه به ۲۰ سال زندان محکوم شدند
 • فروش فوری ۴ مدل خودرو امروز آغاز می‌شود
 • روابط عمومی صدا و سیما: نود با گروه جدید روی آنتن خواهد رفت
 • بیژن کریمی مترجم حوزه فلسفه و ریاضیات در ۶۰ سالگی درگذشت
 • پلیس ایران در آستانه چهارشنبه سوری به فروشندگان مواد محترقه هشدار داد
 • دولت نیوزیلند با اصلاح قوانین حمل سلاح موافقت کرد
 • ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد آغاز شد
 • محمود واعظی:دفتر رئیس جمهوری از سفر اسد به تهران اطلاع نداشت
 • علی مطهری: در موضوع حصر رئيس جمهور و مجلس كوتاهی كردند
 • برای دریافت فیلترشکن و دسترسی به پیام‌رسان تلگرام و وبسایت ایران اینترنشنال، به آدرس [email protected] یک ایمیل خالی بفرستید
 • پیام‌های صوتی، تصویری و نوشتاری‌تان به تلویزیون ایران اینترنشنال را از طریق واتس‌اپ، تلگرام و سیگنال به شماره ۰۰۴۴۷۸۳۰۰۰۷۰۰۰ بفرستید
 • www.iranintl.com Twitter: @IranIntl Instagram: @iranintltv www.Facebook.com/iranintl E-mail: [email protected]
روزنامه خوانی دوم اسفنده ماه

بین مخالفان «اف ای تی اف» نفوذی وجود دارد

آیا دولت روحانی در آستانه سقوط است؟ روزنامه های امروز از تلاش گسترده مخالفان تندروی دولت خبر داده اند که با پشتکاری عجیب دنبال طرح استیضاح رییس جمهور در مجلس و یا طرح سوالی از روحانی هستند. روزنامه دولتی ایران در صفحه اول با فونت درشت از«تحرکات مشکوک علیه رای ملت» گزارش داده است.

هر چه هست روحانی در شرایط سخت و دشواری است. فشار تحریم ها و آشفتگی اقتصادی، کار را به جایی رسانده که روزنامه های مستقل و اصلاح طلب هم از دولت روحانی دفاعی نمی کنند. مثلا غلامرضا کیانمهر در روزنامه جهان صنعت روحانی را خطاب قرار داده و با این عنوان که از شما انتظار نداشتیم، نوشته که آقای روحانی قاچاق دام از ایران به علت ارزانی گوشت در کشور دانسته و معلوم نیست چه طور این ارزانی را محاسبه کرده و ایران را با کدام همسایه سنجیدند، وقتی پول عراق قوی تر از ایران است ودر آمد سرانه در عمان و امارات و کویت، ده برابر ایران است.

در این تنگنا که دولت در اداره امور مانده است به نظر می رسد که امیدها به گشایشی است که از چین و شرق می رسد و یا تغییری در حکومت آمریکا.

امروز برخی از روزنامه ها سفر ظریف به چین را برجسته کردند و روزنامه خراسان از این سفر در سرمقاله اش به عنوان سلام ایران به دوست قدیمی یاد کرده است.

اعلام نامزدی برنی سندرز، سناتور دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم مورد استقبال روزنامه ها قرار گرفته و هر چند روزنامه سازندگی در همان صفحه اول در مقاله ای بلند، سندرز را یک پوپولیست چپ خوانده که رودرروی پوپولیست راست یعنی ترامپ، قرار گرفته است.

چیزی که برای ایرانی ها تمامی ندارد نگرانی است. خبر درز کرده از کنگره آمریکا که دولت ترامپ در صدد اتمی کردن عربستان سعودی است در روزنامه های امروز بازتاب وسیعی داشته و اعتماد این سیاست آمریکا را دو گانه ارزیابی کرده و نوشته است که با اینکه دولت آمریکا حساسیت عجیبی نسبت به فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران دارد، چه طور است که می خواهد به عربستان بمب اتمی بدهد.

لوایح مبارزه با پولشویی و فساد مالی هم همچنان در مجمع تشخیص مصلحت پا در هواست و قرار است تا در جلسه بعدی مجمع درباره لایحه پالرمو، تصمیم نهایی گرفته شود. احتمال رد لایحه پالرمو،روزنامه های اصلاح طلب را به تکاپو انداخته تا آخرین هشدارها را به اعضای مجمع بدهند و برای همین است که محمد محمودی در روزنامه آرمان به آن دسته از

اعضای مجمع که با پالرمو مخالفند انذار داده که به رای محممود احمدی نژاد که در کنارتان می نشیند، نگاه کنید. احمدی نژاد از مخالفان پالرموست و نویسنده آرمان گفته که رییس جمهور سابق هیچ وقت تصمیمی به نفع منافع ملی نگرفته و رای مخالفش نشان می دهد که کار صواب کدام است.

افزایش کودک آزاری در استان اصفهان

روزنامه نصف جهان که روزنامه محلی استان اصفهان است در گزارشی به نقل از اداره بهزیستی این استان نوشته که در سال گذشته ۱۲۸۴ مورد کودک آزاری به این اداره گزارش شده است. آن طور که نصف جهان نوشته هنوز در استان اصفهان، برخی والدین از روش‌های تنبیهی برای تعلیم و تربیت فرزندان استفاده می کنند و بیش از بیست درصد این آمار مربوط به تنبیه بدنی کودکان است.

به سندرز خوشبین نباشید

محمد قوچانی سردبیر روزنامه سازندگی مقاله بلندی درباره برنی سندرز نوشته است که هم سرمقاله روزنامه و هم تیتر یک است.

عضو حزب کارگزاران درباره خوش بینی فعالان سیاسی ایرانی نسبت به کاندیداتوری برنی سندرز، برای ریاست جمهوری آمریکا، نوشته که چندان نباید هیجان زده و خوشبین بود.

قوچانی ادامه داده که شانس سندرز برای اینکه از اردوگاه دموکراتها به عنوان نامزد معرفی شود اندک است، چرا که اولا یهودی است و صهیونیست نیست و ثانیا سوسیالیست است و جامعه آمریکا هنوز چنین مرامی را نمی پذیرد.

قوچانی نوشته که چه دموکراتها و چه جمهوری خواهان برای ایران تهدید محسوب می شوند و برای همین ایران باید در منطقه بازی دقیقی را پیش ببرد تا عربستان و اسرئیل را محاصره کند و به دنیا نشان دهد که می توان خاورمیانه صلح آمیزی بدون حضور آمریکا داشت. سردبیر سازندگی این را هم گفته است که ایران از چهارصد سال پیش با حکومت صفویه راهش را از افراطی گری جدا کرده و اصولا شیعیان ایرانی، نسبتی با تندروی های اهل سنت ندارند.

اسرائیل مخالف اتمی شدن عربستان سعودی است

گزارش اصلی روزنامه آفتاب درباره این است که آیا عربستان سعودی هسته ای امکان پذیر هست یا نه .سرمقاله روزنامه را هم محمد ملازهی نوشته و تحلیل کرده که اسرائیل نمی تواند عربستان هسته ای را تحمل کند.

نویسنده آفتاب نوشته است که انتقال تکنولوژی هسته ای به عربستان که مهد گرایش های افراطی است و در منطقه آشفته خاورمیانه قرار دارد، یک ریسک به حساب می آید.

ملازهی ادامه داده است که آینده عربستان سعودی قابل پیش بینی نیست و ممکن است که در آینده گروههای سلفی و تندرو حکومت این کشور را در دست بگیرند و اقدام به ساختن بمب اتمی کنند. از طرفی اسرائیل به هیچ عنوان نمی پذیرد که یک کشور عرب و اسلامی به تکنولوژی هسته ای و بمب اتم دست پیدا کند و از آنجا اسرائیلی ها سالها سابقه دشمنی با اعراب را دارند و یکی از اماکن مهم اسلامی را اشغال کرده اند، هیچ گاه به اعراب اطمینان نمی کنند. به نوشته آفتاب، حالا آمریکایی ها باید هم رضایت ریاض و هم رضایت تل آویو را به دست آورند تا بن سلمان برای تکنولوژی هسته به سمت روسیه و چین و رقبای غرب و آمریکا نرود.

بین مخالفان«اف ای تی اف» نفوذی وجود دارد

محمد مهاجری که روزگاری در کیهان قلم می زد و حالا از اصولکرایان معتدل محسوب می شود به آرمان گفته که به مخالفان لوایح پولشویی و« اف ای تی اف» مشکوک است و معتقد است که بین آنها نفوذی های دشمن وجود دارند.

این روزنامه نگار ادامه داده که جریان تندروی اصولگرا که به دلواپسان معروفند در میان اصولگراها طرفدارانی دارند و دلیل حمایت بخشی از جبهه اصولگرایی از آنها این است که می خواهند برای بزنگاههای انتخاباتی از روحیه تند و دست ِبزن این گروه افراطی در کوبیدن رقبا استفاده کنند.

محمد مهاجری درباره اظهارات محمد باقر قالیباف شهردار سابق تهران و انکار بدهی های شهرداری هم گفته است که احتمالا قالیباف وقتی شهردار بوده، دنبال رییس جمهور شدن بوده و برای همین از بدهی های شهرداری خبر ندارد.

بی اعتبار کردن انتخابات گلوله برفی است که بهمنی هولناک می شود

در گزارش روزنامه دولتی ایران می خوانیم که مخالفان دولت همزمان با تشدید فشارهای آمریکا مشغول به کار شده اند و می خواهند رییس جمهور را استیضاح و برکنار کنند و حتی گزینه هایی را برای ریاست جمهوری بعد از روحانی مطرح می کنند که بیشترشان نظامی هستند.

ایران درباره فشارهای بی سابقه اصولگرایان تندرو بر دولت با اکبر ترکان مشاور سابق رییس جمهور گفتگو کرده است.

ترکان هشدار داده که اگر نهادهای انتخابی تضعیف شود، تبعات بسیار بدی برای کلیت نظام دارد و مخالفان می خواهند همه مشکلات کشور را به گردن رییس جمهور و نهادهای انتخاباتی بیندازند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داده که مخالفان روحانی که همان رقبای انتخابات قبلی هستند با اینکه شکست خوردند، دست از رقابت برنداشتند و آن را به نزاع تبدیل کردند. ترکان گفته که مخالفان روحانی، هواداران پیشین احمدی نژادند و کارنامه شان همان دولت احمدی نژاد است که اقتصاد کشور را ساقط کرد و دولت را با رشد اقتصادی منفی شش درصد تحویل داد.

تازه چه خبر؟
۲ ساعت ۵ دقیقه پیش
عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، از بازداشت سی نفر از «اخلال‌گران» بازار مرغ خبر داد. او به خبرنگاران گفت قرار بوده مرغ تنظیم بازار با قیمت مصوب...بیشتر بخوانید
۲ ساعت ۲۴ دقیقه پیش
سازمان گزارش‌گران بدون مرز از انتصاب ابراهیم رییسی به ریاست دستگاه قضایی ایران ابراز تاسف کرد و آن را «توهین به خانواده قربانیان» و «تقویت چرخه...بیشتر بخوانید
۳ ساعت ۹ دقیقه پیش
سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه، گفت ایران و کشورش عملیات مشترکی علیه نیروهای حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) انجام داده‌اند. به گزارش خبرگزاری آناتولی...بیشتر بخوانید
۶ ساعت ۸ دقیقه پیش
نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) نشان می‌دهد نزدیک به ۸۰ درصد شهروندان ایرانی قدرت خرید پایین‌تری برای نوروز ۱۳۹۸ نسبت به سال گذشته...بیشتر بخوانید
۶ ساعت ۳۵ دقیقه پیش
به گفته شهردار اوترخت در هلند، تیراندازی در تراموایی در این شهر سه کشته برجای گذاشته است. این تیراندازی در ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه صبح به وقت محلی انجام شده...بیشتر بخوانید