بعد از بازداشت شهردار ساری، شهردار بابل نیز به اتهام فساد مالی بازداشت شد | ایران اینترنشنال

بعد از بازداشت شهردار ساری، شهردار بابل نیز به اتهام فساد مالی بازداشت شد

در ادامه بازداشت شهرداران و اعضای شورای شهر در مناطق مختلف ایران، رییس شورای شهر بابل شامگاه شنبه تایید کرد که مجتبی حکیم، شهردار این شهر نیز بازداشت شده است.

بازداشت مجتبی حکیم شهردار بابل، درحالی صورت گرفت که پیشتر عباس رجبی شهردار ساری، مرکز استان مازندران، نیز آبان ماه به اتهام فساد مالی بازداشت شده بود.

خبر غیر رسمی دستگیری مجتبی حکیم، شهردار بابل، از ظهر شنبه نهم اسفند ماه، در برخی رسانه‌ها منتشر شده بود اما دادگستری بابل و استان مازندران آن را تایید یا تکذیب نکرده بودند.

فرامرز ابوالحسنی، رییس شورای اسلامی شهر بابل، شامگاه شنبه، بازداشت  مجتبی حکیم شهردار بابل را تایید کرد و گفت که ما در جریان بازداشت شهردار بابل قرار گرفتیم اما هنوز در خصوص تعیین تکلیف شهردار ابلاغیه‌ای به دست ما نرسیده است.

رییس شورای اسلامی شهر بابل افزود با وجود بازداشت شهردار، کارها متوقف نمی‌شود شهروندان در این خصوص نگران نباشند و به معاونان شهردار دستور داده شد که همانند گذشته کارها انجام شود.

ابوالحسنی تاکید کرد که در حال حاضر با توجه به نامشخص بودن وضعیت شهردار تصمیمی برای انتخاب سرپرست شهردار گرفته نشد و تا زمانی که شهردار بابل از این سمت کنار نرود یا حکم تعلیق وی صادر نشود، کارها به روال سابق و بدون انتخاب سرپرست انجام می‌شود.

مجتبی حکیم، شهردار بابل درحالی بازداشت شده که خود در ۱۶ بهمن ۹۷ پس از بازداشت و برکناری پنج عضو شورای شهر بابل به اتهام ارتباط جنسی با یک زن و ورود اعضای علی البدل و تغییر ترکیب شورای این شهر، به عنوان شهردار انتخاب شده بود.

دادگستری مازندران در همان زمان اعلام کرد که اعضای سابق شورای پنجم بابل در مجموع به ۱۹ سال حبس ، ۳۳ سال محرومیت از حقوق اجتماعی و ۵۴۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

با این حال در اواخر آذر ماه سال‌جاری باردیگر دو عضو شورای شهر بابل به همراه چند کارمند و پیمانکار شهرداری به اتهام فساد مالی بازداشت شدند.

سخنگوی قوه قضاییه در دی ماه سال ۹۸ اعلام کرد که در ده ماه نخست این سال ۲۰ شهردار، ۵۰ عضو شورای شهر و ۱۰۰ کارمند شهرداری به اتهام مسائل مالی بازداشت شده‌اند.

روزنامه فرهیختگان دی ماه سال‌جاری، گزارش داد که از ابتدای سال ۹۹ نزدیک به ۲۵۳ نفر از شهرداران، اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری در استان‌های مختلف ایران، از جمله شهرداران دو منطقه تهران، به اتهام مسائل مالی بازداشت شده‌اند.

تازه چه خبر؟
به دنبال افزایش شدید شیوع کرونا در دهلی‌نو، پایتخت هند، این شهر از شامگاه دوشنبه به مدت شش روز به طور کامل قرنطینه می‌شود. دهلی‌نو ۲۰ میلیون نفر...More
خبرگزاری مهر گزارش داده است ناهماهنگی نهادهای اقتصادی و مالیاتی باعث شده بازار اجاره کارت‌خوان‌های قدیمی داغ شود. بنابر این گزارش، قرار بود با اجرای...More
محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور پیشین ایران، با اشاره به انفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز گفت: «مدیران نهادهای امنیتی باید محاکمه شوند». احمدی‌نژاد روز...More
افروز صفاری‌فرد، معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی، با اشاره به اینکه این سازمان در چند سال اخیر تلاش‌ کرد غربالگری ژنتیکی جنین در ایران...More
در پی وقوع آتش‌سوزی در یک کارگاه مبل‌سازی در شهرستان پردیس تهران، شش نفر کشته شدند. خبرگزاری برنا گزارش داد ظهر دوشنبه ۳۰ فروردین‌ماه یک کارگاه مبل...More