برگزاری پرحاشیه فینال جام حذفی؛ پرسپولیس قهرمان شد، مدیران برگزاری تعلیق | ایران اینترنشنال

برگزاری پرحاشیه فینال جام حذفی؛ پرسپولیس قهرمان شد، مدیران برگزاری تعلیق

پرسپولیس تهران با گل دقیقه ۲۲ علی علیپور و پیروزی بر داماش رشت، «فینال جام حذفی» را برد و دومین عنوان قهرمانی را در سالجاری از آن خود کند.

بازی فینال جام حذفی  با حاشیه‌های بسیاری همراه بود که تا اعلام خبر لغو آن پیش رفت و به تعلیق سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، و احضار حیدر بهاروند،رئیس سازمان لیگ، و عبدالکاظم طالقانی ،دبیر هیات فوتبال خوزستان، به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال منجر شد.

دیدار فینال جام حذفی باشگاه‌های ایران قرار بود از ساعت ۲۱ یکشنبه آغاز شود با بیش از دو ساعت تاخیر و درحالی آغاز شد که ابتدا اعلام شد این بازی به دلیل ضعف در برگزاری و عدم اختصاص جایگاه به هواداران داماش گیلان لغو شده است.

نزدیک ۵۰۰ تماشاگر داماش از شهر رشت خود را برای تماشای این بازی به اهواز رسانده بودند اما با وجود آنکه بلیت داشتند اجازه حضور در ورزشگاه به آنها داده نشد و ۳۰ هزار صندلی «ورزشگاه فولاد» شهر اهواز در اختیار هواداران پرسپولیس بود.

مدیران تیم فوتبال داماش در آستانه شروع بازی به مسئولان برگزاری فینال اطلاع دادند تا زمانی که به هواداران این تیم جایگاه اختصاص داده نشود در میدان حاضر نخواهند شد. بعد از تلاش بی‌نتیجه بیرانوند دروازه بان پرسپولیس هم که از پشت بلندگوی ورزشگاه از تماشاگران می خواست با همکاری خود امکان حضور تماشاگران داماش را در جایگاه فراهم کنند، بازیکنان داماش از حضور همزمان با بازیکنان پرسپولیس در زمین امتناع کردند.

دقایقی بعد  پس از مذاکراتی میان مسئولان برگزاری مسابقه با مدیران تیم فوتبال داماش، اعضای این تیم در زمین حاضر شدند اما مدیر باشگاه داماش اعلام کرد تا زمانی که هواداران این تیم در ورزشگاه مستقر نشوند، حاضر به بازی نیست. به این ترتیب برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس بازیکنان خود را به رختکن برد.

بعد از این بود اعلام شد که فینال جام حذفی لغو شده است. این خبر فضای جو ورزشگاه را متشنج کرد و تماشاگران پرسپولیس اقدام به پرتاب اشیایی به سوی اعضای تیم داماش کردند و بخشی از صندلی‌های ورزشگاه نیز از سوی تماشاگران تخریب شد.

مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش و جوانان، دقاقی پس از انتشار خبر «لغو فینال جام حذفی» از تاکید وزیر ورزش بر برگزاری حتمی این مسابقه خبر داد و گفت: با آقایان فتاحی رییس کمیته مسابقات و بهاروند رییس سازمان لیگ تماس گرفته شده و بایستی فینال جام حذفی بین پرسپولیس و داماش امشب حتما برگزار شود.»

وی با اشاره به اینکه «با مدیر داماش هم تماس گرفته شده تا تیم و بازیکنان در میدان حاضر شوند»، گفت: «شرایط پیش آمده در این مسابقه در اولین فرصت بررسی و فدراسیون فوتبال با افراد خاطی بشدت برخورد انضباطی خواهد کرد و در صورت نیاز تغییرات لازم در مسئولیت‌ها صورت خواهد گرفت.»

همزمان رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران از محرومیت سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ از فعالیت‌های فوتبال تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت که این تعلیق «به دلیل بی‌کفایتی در برگزاری دیدار فینال جام حذفی» انجام شده است و «حیدر بهاروند و عبدالکاظم طالقانی» نیز برای ارائه توضیحات در خصوص وقایع رخ داده درجریان فینال جام حذفی به کمیته اخلاق احضار شدند.

اسماعیل حاجی‌پو، مدیر باشگاه داماش، نیز همزمان گفت که «ما مشکلی برای برگزاری بازی نداشتیم. فقط خواهان این بودیم که هواداران‌مان به داخل ورزشگاه بیایند و تیم را به همین خاطر در استادیوم نگه داشتیم.»

وی درباره اخبار منتشر شده در خصوص «دستور وزارت ورزش برای انجام بازی»، گفت:‌ «ما یک تیم خصوصی هستیم و از جایی دستور نمی‌گیریم. من ۵ سال در زمان جنگ اینجا بودم. شهر اهواز شهر پاکی است و دوست نداشتیم مشکلی برای این شهر به وجود بیاید.»

پس از این بود که با وجود اینکه اعلام شده بود به دلیل «شلوغی بیش از اندازه زمین با حضور افراد متفرقه»، «اعتراض مسئولان داماش»، «شرایط نامناسب ورزشگاه» و «ضعف مسئولان برگزاری مسابقه» این بازی لغو شده است، شماری از هواداران داماش امکان ورود به ورزشگاه را پیدا کرده و پشت نیمکت تیمشان مستقر شده و اعلام شد که تا دقایقی دیگر فینال جام حذفی آغاز می شود. به این ترتیب شماری از هواداران پرسپولیس نیز که ورزشگاه را ترک کرده بودند به ورزشگاه بازگشتند.

بازی فینال جام حذفی در نهایت با بیش از دو ساعت تاخیر در ورزشگاه فولاد اهواز آغاز شد و  پرسپولیس توانست با گل دقیقه ۲۲ علی علی پور دومین جام قهرمانی در سالجاری را نصیب خود کند.

تازه چه خبر؟
نتایج پژوهشی جدید در بریتانیا نشان می‌دهد که بهبودیافتگان کرونا احتمالا نمره پایین‌تری در آزمون سنجش هوش کسب می‌کنند. یافته‌های این تحقیق که در نشریه...More
نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مکلف لبنان، قرار است روز سه‌شنبه ۲۷ ژوییه (۵ مرداد) رایزنی با احزاب سیاسی این کشور را به‌منظور تشکیل دولت، آغاز کند. میقاتی،...More
کیمیا علیزاده، تکواندوکار ایرانی که با تیم پناهندگان در المپیک توکیو حاضر شد، از کسانی که از او حمایت کردند سپاسگزاری کرد و در واکنش به توهین‌های...More
بحران شیوع کرونا در تهران به گفته نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در این استان، به حدی بی‌سابقه رسیده است، به‌طوری که اکنون حدود ۱۰ هزار...More
فرمانداری زابل اعلام کرد که با توجه به طوفان شدید گرد و خاک، تمامی ادارات شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان روز سه‌شنبه پنجم مرداد ماه تعطیل شد...More