پلیس می‌گوید عاملان تولید و انتشار تصاویر را بازداشت کرده است | ایران اینترنشنال
برگزاری تجمع حامیان گروه طالبان در پارک ملت تهران؛

پلیس می‌گوید عاملان تولید و انتشار تصاویر را بازداشت کرده است

علی ذوالقدری رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در واکنش به انتشار تصاویری از تجمع افرادی در حمایت از گروه طلبان در پارک ملت تهران، از بازداشت «عاملان اصلی تولید و بازنشر این تصاویر» خبر داد.

ذوالقدری گفت: «در پی انتشار تصاویری در فضای مجازی که در  آن چند نفر  اقدام به استفاده از پرچم یک گروهک تروریستی کرده بودند، رسیدگی به موضوع در دستورکار ویژه ماموران پلیس امنیت قرار گرفت و در پی آن عوامل این اقدام شناسایی شدند».

 ذوالقدری توضیح بیشتری در این‌باره نداده  و به صورت دقیق مشخص نیست که او از بازداشت شرکت‌کنندگان در این تجمع خبر داده یا منتشر کننده تصویر آن.

پیشتر پایگاه خبری انصاف‌نیوز خبر داده بود که نیروی انتظامی گروهی از شهروندان افغان که روز جمعه با پرچم طالبان در پارک ملت تهران  تجمع کرده بودند را متفرق کرده است.

در حالی که یک نگهبان پارک ملت از بازداشت این افراد از سوی نیروی انتظامی خبر داده، محمدعارف احمدی، منتشر کننده عکس این تجمع، گفت که «من ندیدم پلیس کسی را دستگیر کند».

یکی از نگهبانان پارک ملت به انصاف‌نیوز گفت این افراد حدود ده نفر بودند و  پرچم‌ها را در کیف خود گذاشته‌ و پس از ورود به پارک « پرچم طالبان را در دست گرفتند و به دیگران نشان می‌دادند. چند عکس هم گرفتند».

نگهبان این پارک گفته است: « ما آنها را گرفتیم و به کلانتری ۱۴۵ تحویل دادیم و پرچم را از آنها گرفتیم. یعنی زمان محدودی بود و برای ما عجیب است در همین زمان کم اخبار آن منتشر شد».

محمدعارف احمدی، فعال رسانه‌ای افغان، که عکس‌های این تجمع را منتشر کرده گفت که این افراد حدود ۷۰ تا ۹۰ نفر بودند و گفتند تجمعشان در حمایت از طالبان انجام شده است.

احمدی اعلام کرد که این افراد پس از حضور نیروی انتظامی متفرق شدند اما «من ندیدم پلیس کسی را دستگیر کند».

جمهوری اسلامی در چند سال اخیر ارتباط با طالبان را علنی کرده و هیات هایی از این گروه به ایران سفر کرده‌اند.

گزارش‌هایی نیز درباره ایجاد دفتر گروه طالبان در مشهد با عنوان شورای مشهد منتشر شده است. با این حال عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران، ماه گذشته در سفر به افغانستان اعلام کرده بود که گروه طالبان در ایران دفتر ندارد.

ایران هدف از ارتباط با طالبان را کمک به حل مشکلات امنیتی افغانستان اعلام کرده است. با این حال آمریکا جمهوری اسلامی را به حمایت از این گروه متهم کرده است.

تازه چه خبر؟
به گزارش رویترز به نقل از شش مقام دولتی، نظامی و امنیتی عراق، ارتش این کشور یکی از اعضای گروه شبه‌نظامی حشدالشعبی را، که به دلیل نقش داشتن در کشتار...More
جواد مفیدی، رییس اتحادیه پوشاک مشهد از ورشکستگی حدود ۸۰ درصد صنف پوشاک در دوره شیوع کرونا خبر داد و گفت که هیچ حمایتی از این صنف انجام نشده است...More
علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، اعلام کرد که ۴۸۰ معدن راکد در استان خراسان رضوی به دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت به...More
محمد لطفی، سرپرست شهرداری الیگودرز، به دلیل برگزاری و شرکت در مراسم ترحیم یکی از بستگانش، از سمت خود عزل شد. محمود ثمینی، معاون سیاسی‌امنیتی استاندار...More
عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی گفت که براساس آمارهای ترددشمارها، بیش از ۸۵ درصد مردم مقررات و محدودیت‌های کرونایی مرتبط با...More