برکناری معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۶ تهران و چند مقام دیگر پس از سوء استفاده در تزریق واکسن  | ایران اینترنشنال

برکناری معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۶ تهران و چند مقام دیگر پس از سوء استفاده در تزریق واکسن 

 

شهرداری تهران اعلام کرد که معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۶ و رییس یک اداره این شهرداری پس از گزارش درباره سوء استفاده در تزریق واکسن کرونا برکنار شده‌اند.

در اطلاعیه شهرداری تهران اعلام شده که یک نفر از مسئولان نواحی اقدام به تزریق واکسن از سهمیه  پاکبانان کرده بود که «به همراه سه نفر از همکاران ذیربط در ناحیه از سمت‌های خود عزل شدند».

شهرداری تهران به سمت این سه نفر و همچنین سمت دقیق فردی که واکسن تزریق کرده، اشاره نکرده است.

بر اساس این اطلاعیه همچنین «معاون و رییس خدمات شهری منطقه به دلیل اهمال در نظارت و عدم رعایت پروتکل‌ها عزل و به مراجع نظارتی معرفی شدند».

در گزارش‌ها اعلام شده بود که  بیش از ۷۰ نفر از کارکنان شهرداری منطقه ۶ تهران اقدام به تزریق سهمیه پاکبانان به خود کرده‌اند. 

وب‌سایت رویداد۲۴ گزارش داده بود که بر طبق اسنادی که به دست آورده، «برخی از کارمندان زن و مرد شهرداری منطقه ۶ تهران به عنوان پاکبان معرفی شده و در لیست دریافت واکسن قرار گرفتند».

با این حال در اطلاعیه شهرداری تهران اشاره‌ای به تزریق واکسن به کارمندان نشده و تنها به تزریق واکسن به یک مدیر اشاره شده است. ساعتی پس از انتشار این اطلاعیه غلامحسین محمدی گفت کسانی که «خارج از سرویس واکسن تزریق کرده بودند به مراجع نظارتی معرفی شدند». او در عین حال نگفت که چند نفر در مجموع واکسن تزریق کرده‌اند.

محمدی افزود که تنها یک نفر از مسئولان نواحی واکسن تزریق کرده و به جز آن به هیچ یک از مدیران شهرداری تا رده۴  مدیریتی واکسن تزریق نشده است.

سوء استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان اولین بار از سوی شکرالله سلمان‌زاده، رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان، علنی شد.

پس از آن نیز گزارش‌هایی از سوء استفاده مقامات از سهمیه واکسن پاکبانان در علی آبادکتول، اسفراین و اهواز منتشر شد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، در مورد سوءاستفاده از سهمیه پاکبانان آبادان، دستور برکناری رییس شبکه بهداشت این شهر را صادر کرد اما در موارد دیگر گزارشی از اقدامات وزارت بهداشت منتشر نشده است.

تازه چه خبر؟
نتایج پژوهشی جدید در بریتانیا نشان می‌دهد که بهبودیافتگان کرونا احتمالا نمره پایین‌تری در آزمون سنجش هوش کسب می‌کنند. یافته‌های این تحقیق که در نشریه...More
نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مکلف لبنان، قرار است روز سه‌شنبه ۲۷ ژوییه (۵ مرداد) رایزنی با احزاب سیاسی این کشور را به‌منظور تشکیل دولت، آغاز کند. میقاتی،...More
کیمیا علیزاده، تکواندوکار ایرانی که با تیم پناهندگان در المپیک توکیو حاضر شد، از کسانی که از او حمایت کردند سپاسگزاری کرد و در واکنش به توهین‌های...More
بحران شیوع کرونا در تهران به گفته نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در این استان، به حدی بی‌سابقه رسیده است، به‌طوری که اکنون حدود ۱۰ هزار...More
فرمانداری زابل اعلام کرد که با توجه به طوفان شدید گرد و خاک، تمامی ادارات شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان روز سه‌شنبه پنجم مرداد ماه تعطیل شد...More