برکناری رییس بیمارستان مدرس تهران به علت تزریق واکسن به اقوامش؛ بررسی گزارش‌ها درباره تخلف در بیمارستان ۱۵ خرداد  | ایران اینترنشنال

برکناری رییس بیمارستان مدرس تهران به علت تزریق واکسن به اقوامش؛ بررسی گزارش‌ها درباره تخلف در بیمارستان ۱۵ خرداد 

 

خبرگزاری صداوسیما اعلام کرد که رییس بیمارستان مدرس تهران به علت تخلف در توزیع واکسن کرونا برکنار شده و گزارش‌ها درباره تخلف رییس بیمارستان ۱۵ خرداد نیز در حالی بررسی است.

بر اساس این گزارش، با دستور علیرضا زالی، فرمانده ستاد کرونا در تهران، ناصر ملک پورعلمداری، رییس بیمارستان مدرس، به علت تخلف در توزیع واکسن برکنار شده است.

این خبرگزاری نوشت که گزارش‌ها درباره تخلف رییس بیمارستان ۱۵ خرداد نیز در حال بررسی است و «هنوز بروز تخلفات مرتبط به توزیع واکسن کرونا اثبات نشده است».

مهدیار سعیدیان، پزشک، نیز که پیش از این گزارش‌هایی درباره تزریق واکسن به اقوام مدیران و کادر درمان در بیمارستان ۱۵ خرداد و مدرس منتشر کرده بود، خبر داد که روسای این دو بیمارستان برکنار شده‌اند.

در روزهای گذشته گزارش‌هایی درباره تخلف در تزریق واکسن در استان خراسان رضوی منتشر شده است.

در همین حال حمیدرضا سلیمی، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان درگز، اعلام کرد که در جریان تزریق ۵۸ دوز واکسن کرونا به سالمندان این شهرستان دو واکسن به یک کارمند بهزیستی و یک فرد نامشخص تزریق شده است.

علی فراهی، فرماندار درگز، نیز گفت که دادستانی و اداره اطلاعات در حال تحقیق در این باره هستند.

روز هشتم خرداد نیز حمیدرضا رحیمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بدون اشاره به جزئیات گفته بود: «در موارد معدودی در خانه‌های سالمندان مشهد نیز تخلفاتی صورت گرفته بود که برخورد کردیم.»

روز پنجشنبه نیز شهرداری تهران اعلام کرد که معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۶ و رییس یک اداره این شهرداری پس از گزارش درباره سوء استفاده در تزریق واکسن کرونا برکنار شده‌اند. 

در اطلاعیه شهرداری تهران اعلام شده که یک نفر از مسئولان نواحی اقدام به تزریق واکسن از سهمیه پاکبانان کرده بود که «به همراه سه نفر از همکاران ذیربط در ناحیه از سمت های خود عزل شدند».

پیش از آن نیز گزارش‌هایی از سوء استفاده مقامات از سهمیه واکسن پاکبانان در آبادان، علی آبادکتول، اسفراین و اهواز منتشر شده بود.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، در مورد سوءاستفاده از سهمیه پاکبانان آبادان، دستور برکناری رییس شبکه بهداشت این شهر را صادر کرد اما در موارد دیگر گزارشی از اقدامات وزارت بهداشت منتشر نشده است.

تازه چه خبر؟
نتایج پژوهشی جدید در بریتانیا نشان می‌دهد که بهبودیافتگان کرونا احتمالا نمره پایین‌تری در آزمون سنجش هوش کسب می‌کنند. یافته‌های این تحقیق که در نشریه...More
نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مکلف لبنان، قرار است روز سه‌شنبه ۲۷ ژوییه (۵ مرداد) رایزنی با احزاب سیاسی این کشور را به‌منظور تشکیل دولت، آغاز کند. میقاتی،...More
کیمیا علیزاده، تکواندوکار ایرانی که با تیم پناهندگان در المپیک توکیو حاضر شد، از کسانی که از او حمایت کردند سپاسگزاری کرد و در واکنش به توهین‌های...More
بحران شیوع کرونا در تهران به گفته نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در این استان، به حدی بی‌سابقه رسیده است، به‌طوری که اکنون حدود ۱۰ هزار...More
فرمانداری زابل اعلام کرد که با توجه به طوفان شدید گرد و خاک، تمامی ادارات شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان روز سه‌شنبه پنجم مرداد ماه تعطیل شد...More