برایان هوک: در حال حاضر هیچ کانال مخفی مذاکره‌ای بین آمریکا و ایران نیست | ایران اینترنشنال

برایان هوک: در حال حاضر هیچ کانال مخفی مذاکره‌ای بین آمریکا و ایران نیست

برایان هوک، رییس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، در پاسخ به سوالی درباره کانال‌های ارتباطی بین دو کشور ایران و آمریکا گفت: در حال حاضر هیچ کانال مخفی مذاکره‌ای بین آمریکا و ایران وجود ندارد.

رییس گروه اقدام ایران همچنین این مساله را تکرار کرد که «ایران باید رفتارش را تغییر دهد.»

هوک گفت: «ما برای نخستین بار به رژیم ایران نه گفتیم.» او اعلام کرد هیچ سطح قابل پذیرشی از کمک مهلک به متحدان این کشور وجود ندارد.

این مقام آمریکایی با غیرقابل‌ قبول خواندن تهدید‌ ایران، گفت: «ایران باید رفتارش را تغییر دهد.»

برایان هوک با اعلام ادامه فشارها علیه جمهوری‌ اسلامی گفت: «تحریم‌ها به تنهایی ایران را سالانه از ۵۰ میلیارد دلار در درآمد نفتی‌اش محروم می‌کند.»

هوک روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه در گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی العربیه گفت: «ما علاوه بر این، بخش پتروشیمی، فلزات صنعتی و و فلزات باارزش ایران را تحریم‌ کرده‌ایم.» 

او اعلام کرد فشارها ادامه خواهد داشت و این برای جمهوری‌اسلامی قابل تحمل نیست.

این گفت‌و‌گوی هوک پس از اعلام گام دوم کاهش تعهدات برجامی از سوی جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد.

هوک پیش از این در اردیبهشت‌ماه گفته بود که ایران به دنبال تحریم‌های آمریکا ۱۰ میلیارد دلار از درآمد نفتی سالانه‌اش را از دست داده است. آمریکا در ماه‌های اخیر تحریم‌ها علیه صنایع نفتی و پالایشگاهی ایران را گسترده‌تر کرده است.

رییس گروه اقدام ایران در ادامه به العربیه گفت: «این مهم است که به تهدیدهای ایران علیه اصل آزادی کشتیرانی پاسخ داده شود.»

او اضافه کرد که وضع تحریم‌ هزینه رفتار به عنوان یک «حکومت قانون‌گریز» را افزایش خواهد داد.

 

ترامپ از تحریم‌ها راضی است

بنا به گفته این دیپلمات آمریکا، دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری این کشور، از کمپین تحریم‌ها علیه ایران راضی است.

او گفت: «رییس‌جمهوری می‌داند که رژیم ایران تحت فشارهای زیاد قرار دارد و به صورت فزاینده‌ای شکننده است.»

رییس گروه اقدام ایران همچنین اظهار کرد که آمریکا به دنبال یک توافقنامه «جدید و بهتر از برجام» است، ولی در حال حاضر دولت از اینکه جمهوری اسلامی از «ده‌ها میلیارد دلار درآمد نفتی» محروم است، خیلی رضایت دارد.

مقام‌های جمهوری اسلامی پیشتر اعلام کرده‌اند که توافقنامه‌ جدید را نمی‌پذیرند و آمریکا برای مذاکره باید ابتدا به برجام بازگردد.

به گفته هوک، «توافقنامه جدید باید گستره تمامی تهدیدهایی که ایران علیه صلح و امنیت دارد را در بر بگیرد.»

او اشاره کرد که تهدیدهای ایران نه تنها در خاورمیانه، بلکه در بیشتر قاره‌های جهان که در آن‌ها عملیات تروریستی مستقیم یا غیرمستقیم از طریق حزب‌الله انجام داده‌ است،‌ وجود دارد.

پیشتر، آمریکا نام سه تن از شخصیت‌های حزب‌الله را که دو نفر از آن‌ها در پارلمان لبنان هستند، در لیست تحریم‌ها قرار داده بود.

تازه چه خبر؟
یک مقام وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی ایران می‌گوید طی دو هفته اخیر شمار موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در «بسیاری از استان‌ها»، از جمله قم و...More
کارگران جنسی در تایلند در حال امضای طوماری با هدف جرم‌زدایی از حرفه خودهستند و از مقام‌های این کشور خواسته‌اند تا همه مجازات‌ها علیه خرید و فروش...More
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، از شهروندان این کشور خواهد خواست تا در صورت امکان، از خانه کار کنند. در پی افزایش شمار مبتلایان به کرونا در...More
علی‌اصغر ملکی، رییس اتحادیه گوشت گوسفندی، می‌گوید در پی کاهش قدرت خرید مردم و شرایط کرونا میانگین خرید گوشت نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش...More
مصطفی معین در چهلمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه تمام کشور در شرایط قرمز کرونا قرار دارد و تهران فوق قرمز است، گفت که در یک شبانه روز...More