برادر قاضی منصوری: موضوع خودکشی را صد در صد رد می‌کنیم | ایران اینترنشنال

برادر قاضی منصوری: موضوع خودکشی را صد در صد رد می‌کنیم

 

برادر غلامرضا منصوری، قاضی متهم در پرونده اکبر طبری، اعلام کرد که رومانی پیش از این دلیل مرگ برادرش را «قتلی شتاب‌زده همراه با خشونت» اعلام کرده بود.

او روز شنبه ۱۵ شهریور در مصاحبه با پایگاه خبری مدارا گفت که مقامات رومانی ابتدا دلیل مرگ برادرش را خودکشی ذکر کرده، اما پس از کالبدشکافی نظریه خودکشی را رد کرده و گفته بودند « قتلی شتاب‌زده همراه با خشونت» رخ داده است.

برادر غلامرضا منصوری توضیح بیشتری در اینباره نداد و اعلام نکرد که این سخنان را کدام یک از مقام‌های رومانی و خطاب به چه کسانی بیان کرده‌اند.

او موضوع خودکشی برادرش را «صد درصد مردود» دانست و ادامه دادکه رومانی با اعلام موضوع خودکشی«کم‌هزینه‌ترین راه» را انتخاب کرده است.

برادر غلامرضا منصوری همچنین افزود که او پیش از مرگ به سفارت ایران در رومانی رفته و دو روز در سفارت بود و گفته بود که سفارت «کارشکنی» کرده ورود او به سفارت و اعلام آمادگی برای برگشت به ایران را سفیر «به مسئولان اطلاع نداده و عنوان کرده بود که آخر هفته است و ما روز شنبه اطلاع می‌دهیم».

برادر غلامرضا منصوری پیش از این نیز احتمال خودکشی برادرش را رد کرده بود. در مصاحبه‌های منتشرشده در رسانه‌های ایران به نقل از برادر غلامرضا منصوری، نام او اعلام نشده است.

 

 

دستگاه قضایی رومانی روز جمعه اعلام کرد که غلامرضا منصوری با پرتاب خود از طبقه پنجم هتل محل اقامتش، خودکشی کرده و پرونده بسته شده است.

منصوری در ایران به اتهام دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه در پرونده ویلاهای کلاک در لواسان، تحت پیگرد قضایی قرار داشت و قرار بود رومانی درخواست تهران برای بازگرداندن او را بررسی کند.

منصوری همچنین قاضی پرونده‌هایی چون سعید حنایی، بازداشت جمعی روزنامه‌نگاران و توقیف روزنامه‌ شرق، دختران خیابان انقلاب و پرونده مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی بود و از سوی گروه‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در اروپا به نقض حقوق بشر متهم شد.

تازه چه خبر؟
تیم ملی بسکتبال ایران در دومین بازی خود در المپیک توکیو به مصاف آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی رفت و ۱۲۰ بر ۶۶ نتیجه را به حریف قدرتمندش واگذار کرد. تیم...More
ثریا آقایی نماینده بدمینتون ایران امروز در دومین مسابقه‌اش در دو ست پیاپی با نتایج ۲۱ بر ۱۱ و ۲۱ بر ۳ برابر حریف خود بینگ جیائو از چین و نفر شماره ۸...More
تیم ملی والیبال ایران که موفق شده بود در دو بازی ابتدایی خود برابر لهستان و ونزوئلا پیروز شود، در بازی سوم به مصاف کانادا رفت و مقابل این تیم سه بر...More
بابک دین‌پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور، قطع برق دلیل جهش قیمت سیمان است. معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور درباره چهار برابر شدن قیمت...More
مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک ایران، اعلام کرد که واردان ماینر برای استخراج رمزارز به ایران به طور رسمی، با اطلاع دولت و با تامین ارز آن از سوی...More