برادر قاضی منصوری: موضوع خودکشی را صد در صد رد می‌کنیم | ایران اینترنشنال

برادر قاضی منصوری: موضوع خودکشی را صد در صد رد می‌کنیم

 

برادر غلامرضا منصوری، قاضی متهم در پرونده اکبر طبری، اعلام کرد که رومانی پیش از این دلیل مرگ برادرش را «قتلی شتاب‌زده همراه با خشونت» اعلام کرده بود.

او روز شنبه ۱۵ شهریور در مصاحبه با پایگاه خبری مدارا گفت که مقامات رومانی ابتدا دلیل مرگ برادرش را خودکشی ذکر کرده، اما پس از کالبدشکافی نظریه خودکشی را رد کرده و گفته بودند « قتلی شتاب‌زده همراه با خشونت» رخ داده است.

برادر غلامرضا منصوری توضیح بیشتری در اینباره نداد و اعلام نکرد که این سخنان را کدام یک از مقام‌های رومانی و خطاب به چه کسانی بیان کرده‌اند.

او موضوع خودکشی برادرش را «صد درصد مردود» دانست و ادامه دادکه رومانی با اعلام موضوع خودکشی«کم‌هزینه‌ترین راه» را انتخاب کرده است.

برادر غلامرضا منصوری همچنین افزود که او پیش از مرگ به سفارت ایران در رومانی رفته و دو روز در سفارت بود و گفته بود که سفارت «کارشکنی» کرده ورود او به سفارت و اعلام آمادگی برای برگشت به ایران را سفیر «به مسئولان اطلاع نداده و عنوان کرده بود که آخر هفته است و ما روز شنبه اطلاع می‌دهیم».

برادر غلامرضا منصوری پیش از این نیز احتمال خودکشی برادرش را رد کرده بود. در مصاحبه‌های منتشرشده در رسانه‌های ایران به نقل از برادر غلامرضا منصوری، نام او اعلام نشده است.

 

 

دستگاه قضایی رومانی روز جمعه اعلام کرد که غلامرضا منصوری با پرتاب خود از طبقه پنجم هتل محل اقامتش، خودکشی کرده و پرونده بسته شده است.

منصوری در ایران به اتهام دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه در پرونده ویلاهای کلاک در لواسان، تحت پیگرد قضایی قرار داشت و قرار بود رومانی درخواست تهران برای بازگرداندن او را بررسی کند.

منصوری همچنین قاضی پرونده‌هایی چون سعید حنایی، بازداشت جمعی روزنامه‌نگاران و توقیف روزنامه‌ شرق، دختران خیابان انقلاب و پرونده مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی بود و از سوی گروه‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در اروپا به نقض حقوق بشر متهم شد.

تازه چه خبر؟
کاظم غریب‌آبادی، نماینده جمهوری اسلامی در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در واکنش به کشته شدن محسن فخری‌زاده گفت ایران «حق ذاتی دفاع از خود را...More
جو بایدن، رییس جمهوری منتخب آمریکا، اعضای کلیدی تیم اقتصادی خود در دولت آینده این کشور را معرفی کرد. بر اساس گزارش رسانه‌ها، جنت یلن به عنوان وزیر...More
فریدون همتی، استاندار هرمزگان، از رهن یک خانه برای زنی خبر داد که آلونکش به دست ماموران شهرداری بندرعباس تخریب شده بود. به گزارش ایسنا، همتی گفت...More
در ادامه واکنش‌ها به کشته شدن محسن فخری‌زاده در ایران، دولت لبنان روز دوشنبه از همه طرف‌ها خواست که خویشتن‌داری به خرج دهند. وزارت خارجه لبنان در...More
حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، روز دوشنبه در حاشیه مراسم تشییع جنازه محسن فخری‌زاده با تاکید بر اینکه «مجازات عاملان و آمران به قوت خود باقی‌...More