بازداشت چهار متهم در رابطه با انفجار چابهار | ایران اینترنشنال

بازداشت چهار متهم در رابطه با انفجار چابهار

یک روز پس از آن‌که معاون سیاسی‌ـامنیتی استانداری سیستان و بلوچستان خبر از کشف «سرنخ‌‌هایی» درباره حمله چابهار داد، دادستان زاهدان اعلام کرد چهار متهم در این زمینه بازداشت شده‌‌اند.

به‌گزارش ایسنا، علی موحدی‌‌راد، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان، با اشاره به این‌که چهار متهم در رابطه با انفجار چابهار در شهرستان‌های مختلف سیستان و بلوچستان دستگیر شده‌اند، گفت این افراد «در مجتمع ویژه جرایم امنیتی» در زاهدان محاکمه خواهند شد.

دادستان زاهدان توضیح بیشتری درباره این افراد، نقش آن‌ها در انفجار و اتهام‌هایشان ارائه نکرد، اما خبر داد در حال حاضر «تحقیقات در مورد نقش متهمان در عملیات تروریستی و شناسایی سایر متهمان» ادامه دارد.

دستگیری این چهار تن یک روز پس از سخنان محمد‌هادی مرعشی، معاون سیاسی‌ـ‌امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان رخ داده است. مرعشی گفته بود «سرنخ‌هایی از عوامل حادثه تروریستی» کشف شده، و ابراز امیدواری کرده بود این مساله «به‌‌زودی روشن شود».

مرعشی در ادامه افزوده بود در حال حاضر «بقایای زیادی از عامل انتحاری باقی نمانده است»، اما «تلاش برای شناسایی آن ادامه دارد».

پنج‌شنبه هفته گذشته، ۱۵‌آذر‌ماه، و به‌دنبال انفجار یک خودروی بمب‌گذاری‌شده مقابل در ورودی مقر انتظامی شهرستان چابهار، دو تن کشته و دست‌کم ۴۰ نفر زخمی شدند.

براساس اعلام مقام‌های رسمی، این خودرو قصد داشت وارد این ستاد شود، اما پس از مقاومت ماموران در مقابل در ورودی، اقدام به انفجار در آن مکان کرد.

پیش از این شبکه العربیه گزارش داده بود که انصار‌الفرقان مسئولیت این حادثه را پذیرفته است؛ گروهی که از انشعاب‌های گروه جندالله است، و سال گذشته رهبر آن در عملیاتی از سوی سپاه پاسداران کشته شده بود.

هم‌زمان، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه،‌ رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، خبر داد این کمیسیون هیاتی به چابهار اعزام می‌کند.

فلاحت‌پیشه به ایلنا گفت: «تحولاتی از نوع چابهار نشان داد اگر در این زمینه کوتاهی کنیم، کشور دچار آسیب می‌شود.» او در ادامه اضافه کرد در حال حاضر فقط «یک‌پنجم نیاز مرزی»‌ در بودجه پیش‌بینی شده، و از دولت خواست در این زمینه تجدیدنظر کند.

 

تازه چه خبر؟
روزنامه صبح ساحل، چاپ بندرعباس، از شیوع دوباره بیماری مسری هپاتیت آ در روستاهای جزیره قشم به علت در دسترس نبودن آب آشامیدنی سالم در این مناطق خبر...More
حسین قاسمی، دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، گفت که در تعطیلات عید فطر محدودیت تردد درون استانی اعمال نمی‌شود اما ممنوعیت...More
پس از چند هفته خشونت‌های خونین در افغانستان،‌ گروه طالبان اعلام کرد که به مناسبت رسیدن عید فطر یک آتش بس سه روزه در نظر گرفته است. به گزارش رویترز،...More
در پی به صدا درآمدن آژير خطر در جنوب اسرائیل، وزارت دفاع این کشور اعلام کرد سامانه دفاع موشکی یک راکت شلیک شده از غزه را رهگیری کرده است. سخنگوی...More
دولت هند صدها پزشک و کادر درمانی سابق ارتش خود را برای حمایت از شبکه درمانی به شدت گرفتار در بحران کرونا، به کار فرامی‌خواند. راجنات سینگ، وزیر دفاع...More