بازداشت متهم خون‌گیر در تاکستان

 

محمد مبین، سرپرست فرمانداری شهر تاکستان، گفت فردی که اقدام به انجام آزمایش خون روی دانش‌آموزان مدرسه‌ای در تاکستان کرده بود «انگیزه خاصی» برای اقدام خود نداشته است.

مبین به ایرنا گفت متهم «از داوطلبان جمعیت هلال احمر» بوده و برخی دوره‌های آموزشی را گذرانده است. به گفته او متهم به جز مدیر مدرسه مربوطه با دستگاه دیگری برای انجام آزمایش قند خون اقدام نکرده بود.

برخی رسانه‌ها شب گذشته، چهارشنبه ۱۸ مهرماه، نوشتند روز سه‌شنبه فردی به مدرسه‌ای دخترانه در شهر تاکستان رفت و از برخی دانش‌آموزان این مدرسه آزمایش قند خون گرفت. هویت این فرد «س.جلیلوند» اعلام شده است.

ایلنا گزارش داده است که این فرد در مراجعه به مدرسه «خود را کارمند هلال احمر معرفی و با ارائه نامه اداره هلال احمر» خواستار انجام آزمایش خون‌گیری شده بود. او اما با سرنگ مشترک اقدام به خون‌گیری از دانش آموزان کرد و همین مساله باعث شکایت والدین دانش‌آموزان شد. در نهایت نیز فرد متهم بازداشت شد.

بعد از وقوع این اتفاق، والدین دانش‌آموزان با تجمع مقابل شبکه بهداشت و درمان تاکستان، خواستار رسیدگی مسئولان به این قضیه شدند.

سرپرست فرمانداری تاکستان خبر داد که روی دانش‌آموزان «آزمایش اچ‌ای‌وی، هپاتیت بی و سی» انجام شده و هیچ‌ یک از دانش‌آموزان مشکل خاصی نداشته‌اند. او اضافه کرد که مدیر مدرسه نیز به دلیل «قصور و بی‌تدبیری» در حال حاضر تعلیق شده است.

حسن آصفی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین، نیز با اشاره به گفت‌وگوی خود با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، خبر داد که «هیچ‌کدام از دانش‌آموزان بر اثر سرنگ مشترک دچار آلودگی نشده‌اند اما فردی که به مدرسه رفته، وابسته به هلال احمر نبوده است». او اضافه کرد قرار است آزمایش‌های تکمیلی نیز از طرف دو متخصص دیگر انجام شود.

مرکز بهداشت تاکستان نیز به والدین دانش آموزان اطمینان داده که آنان را نسبت به انتقال احتمالی بیماری‌ها واکسینه خواهد کرد.

 

 

تازه چه خبر؟
۱ ساعت ۱۳ دقیقه پیش
جان #بولتون : زمان تقریبا به سر آمده است. بعد از دو سال بی‌پیشرفت، کارگروه ویژه اقدام مالی ( #FATF ) موافقت کرد در صورتی که #ایران الزامات مبارزه با...بیشتر بخوانید
۲ ساعت ۱۸ دقیقه پیش
تیم فوتبال پرسپولیس برابر میزبانش نفت مسجدسلیمان به تساوی بدون گل رضایت داد. در ادامه هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، شنبه ،تیم فوتبال نفت میزبان...بیشتر بخوانید
۶ ساعت ۴۰ دقیقه پیش
شرکت هواپیمایی «‌نروژین ایر» در پاسخ به ایران اینترنشنال تایید کرد که یک فروند هواپیمای زمین‌گیر شده این شرکت جمعه سوم اسفند بعد از گذشت بیش از دو...بیشتر بخوانید
۶ ساعت ۴۹ دقیقه پیش
اسماعیل قآانی، جانشین فرمانده نیروی‌قدس سپاه‌پاسداران گفت که آمریکا به شدت علاقه دارد با ایران مذاکره کند. او گفت:«اگر یکی از شخصیت‌های کشور اعلام...بیشتر بخوانید
۷ ساعت ۲ دقیقه پیش
آستان قدس رضوی و بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح ایران موظف به پرداخت مالیات شدند. نمایندگان مجلس ایران صبح شنبه چهارم اسفند در جریان بررسی لایحه...بیشتر بخوانید