بازداشت تعدادی از معترضان به «آزار جنسی» دو دختر هفت و هشت ساله در گنبدکاووس | ایران اینترنشنال

بازداشت تعدادی از معترضان به «آزار جنسی» دو دختر هفت و هشت ساله در گنبدکاووس

تعدادی از معترضان به آزار جنسی دو دختر هفت و هشت ساله توسط مردی ۵۵ ساله، در یکی از روستاهای گنبدکاووس، پس از تجمع اعتراضی در این شهر بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا گروهی از مردم گنبدکاووس عصر سه شنبه در مقابل دادگستری تجمع کردند. در همین حال فیلم هایی نیز در شبکه‌های اجتماعی از حمله نیروهای امنیتی به معترضان منتشر شده است.

خبرگزاری صدا و سیما نیز ادعا کرد گروهی از معترضان «به اموال عمومی خسارت وارد کردند که شناسایی و دستگیر شدند.»

در همین حال محمود ترابی امام جمعه اهل تشیع و حاج آخوند عبدالکریم جاور، حاج آخوند عبدالباسط نوریزاد و حاج مدد آخوند هوشمند از امامان جمعه اهل سنت گنبدکاووس، از مقامات خواستند با متهم این پرونده برخورد شود.

عبدالقدیر کریمی، فرماندار این شهرستان، نیز از مردم خواست که «صبور و خویشتن‌دار باشند.» او وعده داد که قوه قضاییه درصورت ثابت شدن جرم، این فرد را مجازات خواهد کرد.

روز دوشنبه منابع محلی گزارش دادند یک نگهبان سد گلستان به اتهام آزار جنسی دو کودک و درپی تجمع اعتراضی اهالی روستا دستگیر شد.

علیرضا نصیری، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان، گفت که روز یکشنبه به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر وقوع درگیری در یکی از روستاهای گنبدکاووس، ماموران به محل اعزام شدند.

به گفته نصیری، «چند نفر با شکستن شیشه یک اتاقک نگهبانی فردی حدودا ۵۵ ساله را مورد ضرب و شتم» قرار داده بودند و «با پیگیری‌های پلیس مشخص شد علت ضرب و شتم این فرد، اتهام وی به آزار و اذیت دو دختر بچه بوده است.»

خسرو خلیلی، دادستان گنبدکاووس، نیز گفت پزشکی قانونی موضوع تجاوز را رد کرده و این فرد به اتهام فریب این دو کودک و آدم ربایی بازداشت شده است.

هادی هاشمیان، رییس کل دادگستری گلستان، اعلام کرد که رسیدگی به این پرونده « به سرعت و با قاطعیت انجام می‌شود.»

تازه چه خبر؟
نتایج پژوهشی جدید در بریتانیا نشان می‌دهد که بهبودیافتگان کرونا احتمالا نمره پایین‌تری در آزمون سنجش هوش کسب می‌کنند. یافته‌های این تحقیق که در نشریه...More
نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مکلف لبنان، قرار است روز سه‌شنبه ۲۷ ژوییه (۵ مرداد) رایزنی با احزاب سیاسی این کشور را به‌منظور تشکیل دولت، آغاز کند. میقاتی،...More
کیمیا علیزاده، تکواندوکار ایرانی که با تیم پناهندگان در المپیک توکیو حاضر شد، از کسانی که از او حمایت کردند سپاسگزاری کرد و در واکنش به توهین‌های...More
بحران شیوع کرونا در تهران به گفته نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در این استان، به حدی بی‌سابقه رسیده است، به‌طوری که اکنون حدود ۱۰ هزار...More
فرمانداری زابل اعلام کرد که با توجه به طوفان شدید گرد و خاک، تمامی ادارات شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان روز سه‌شنبه پنجم مرداد ماه تعطیل شد...More