اوکراین: تمام تلاشمان را برای دریافت بیشترین غرامت از ایران می‌کنیم | ایران اینترنشنال

اوکراین: تمام تلاشمان را برای دریافت بیشترین غرامت از ایران می‌کنیم

 

وزیر خارجه اوکراین اعلام کرد کی‌یف تمام تلاشش را به عمل می‌آورد تا غرامت برای هواپیمای این کشور که با شلیک موشک سپاه پاسداران منهدم شد را به حداکثر برساند.

دمیترو کولبا روز پنجشنبه بعد از ملاقات با هیات ایرانی در بیانیه‌ای گفت: «ما به عدالت دست می‌یابیم مهم نیست چقدر وقت و تلاش لازم داشته باشد.»

او همچنین افزود مذاکره با مقام‌های ایران آسان نخواهد بود.

هیات جمهوری اسلامی ایران به ریاست محسن بهاروند، معاون محمدجواد ظریف در امور حقوقی بین‌المللی، بامداد پنجشنبه وارد کی‌یف شد.

این هیات قرار است طی دو روز با مقام‌های اوکراینی مذاکره کند.

روز جمعه سوم مرداد، معاون وزیر خارجه اوکراین اعلام کرده بود محتوای جعبه‌های سیاه هواپیمای منهدم‌شده اوکراین در ایران تایید کرده که «مداخله غیرقانونی» در پرواز انجام شده است.

 وزیر خارجه اوکراین پیشتر  گفته بود هنوز خیلی زود است که «خطای انسانی» را عامل ساقط شدن هواپیمای اوکراین دانست و سوالات زیادی پاسخ‌ داده نشده باقی مانده است. 

رییس‌جمهوری اوکراین هم در ماه میلادی فوریه گفته بود کشورش از مبلغ غرامت پیشنهادی ایران راضی نیست.

کار بازخوانی و تحلیل داده‌های جعبه‌های سیاه هواپیمای ساقط‌ شده اوکراینی به پایان رسیده اما نتایج آن هنوز منتشر نشده است.

پیشتر، وزیر خارجه کانادا خواستار به اشتراک گذاشته شدن تحقیقات بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی با جامعه جهانی شده بود.

فرانسوا فیلیپ شامپاین در توییتی ضمن تشکر از دفتر تحقیقات و بررسی ایمنی هوایی فرانسه (بی‌ئی‌ای) برای بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه اعلام کرده بود که برای اطمینان از تحقیقات کامل ، معتبر و شفاف در مورد ایمنی پرواز، باید این تحلیل به سرعت با جامعه بین‌المللی به اشتراک گذاشته شود.

تمام ۱۷۶ سرنشین پرواز پی‌اس۷۵۲ با شلیک موشک‌ سپاه پاسداران به هواپیمای شرکت اوکراین‌اینترنشنال در بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ماه سال ۹۸ کشته شدند.

تازه چه خبر؟
شاهزاده رضا پهلوی در واکنش به حوادث لبنان و تظاهرات مردم علیه دولت حاکم گفت رژیم ایران مسئول رنج مردم منطقه است. شاهزاده پهلوی روز دوشنبه ۲۰ مردادماه...More
ابراهیم جباری، فرمانده حفاظت ولی‌ امر سپاه پاسداران،‌ در واکنش به اظهارات رییس بنیاد مستضعفان درباره اشغال ملک ۲۰۰ میلیارد تومانی این سازمان در منطقه...More
شش ماه پس از بازدید گروهی از خبرنگاران از کاخ مرمر که برای اولین بار صورت گرفت، خبرگزاری مهر اعلام کرد در این بازدید درباره الحاق سونا و جکوزی به کاخ...More
در پی تشدید اختلاف میان دولت دانمارک و گوگل درباره حذف موسیقی‌های دانمارکی به دلیل مساله حقوق مولف (کپی رایت)،‌ این کشور اعلام کرد به علت سانسور...More
زهرا شریعت‌پناهی،‌ عضو هیات علمی دانشکده علوم تغذیه اعلام کرد ۶۰ درصد بیماران تحت مراقبت در بخش مراقبت‌های ویژه دچار سوء تغذیه‌اند. شریعت‌پناهی...More