اوکراین: تمام تلاشمان را برای دریافت بیشترین غرامت از ایران می‌کنیم | ایران اینترنشنال

اوکراین: تمام تلاشمان را برای دریافت بیشترین غرامت از ایران می‌کنیم

 

وزیر خارجه اوکراین اعلام کرد کی‌یف تمام تلاشش را به عمل می‌آورد تا غرامت برای هواپیمای این کشور که با شلیک موشک سپاه پاسداران منهدم شد را به حداکثر برساند.

دمیترو کولبا روز پنجشنبه بعد از ملاقات با هیات ایرانی در بیانیه‌ای گفت: «ما به عدالت دست می‌یابیم مهم نیست چقدر وقت و تلاش لازم داشته باشد.»

او همچنین افزود مذاکره با مقام‌های ایران آسان نخواهد بود.

هیات جمهوری اسلامی ایران به ریاست محسن بهاروند، معاون محمدجواد ظریف در امور حقوقی بین‌المللی، بامداد پنجشنبه وارد کی‌یف شد.

این هیات قرار است طی دو روز با مقام‌های اوکراینی مذاکره کند.

روز جمعه سوم مرداد، معاون وزیر خارجه اوکراین اعلام کرده بود محتوای جعبه‌های سیاه هواپیمای منهدم‌شده اوکراین در ایران تایید کرده که «مداخله غیرقانونی» در پرواز انجام شده است.

 وزیر خارجه اوکراین پیشتر  گفته بود هنوز خیلی زود است که «خطای انسانی» را عامل ساقط شدن هواپیمای اوکراین دانست و سوالات زیادی پاسخ‌ داده نشده باقی مانده است. 

رییس‌جمهوری اوکراین هم در ماه میلادی فوریه گفته بود کشورش از مبلغ غرامت پیشنهادی ایران راضی نیست.

کار بازخوانی و تحلیل داده‌های جعبه‌های سیاه هواپیمای ساقط‌ شده اوکراینی به پایان رسیده اما نتایج آن هنوز منتشر نشده است.

پیشتر، وزیر خارجه کانادا خواستار به اشتراک گذاشته شدن تحقیقات بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی با جامعه جهانی شده بود.

فرانسوا فیلیپ شامپاین در توییتی ضمن تشکر از دفتر تحقیقات و بررسی ایمنی هوایی فرانسه (بی‌ئی‌ای) برای بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه اعلام کرده بود که برای اطمینان از تحقیقات کامل ، معتبر و شفاف در مورد ایمنی پرواز، باید این تحلیل به سرعت با جامعه بین‌المللی به اشتراک گذاشته شود.

تمام ۱۷۶ سرنشین پرواز پی‌اس۷۵۲ با شلیک موشک‌ سپاه پاسداران به هواپیمای شرکت اوکراین‌اینترنشنال در بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ماه سال ۹۸ کشته شدند.

تازه چه خبر؟
حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران،‌ ضمن اشاره دوباره به تاثیر تحریم‌های بین‌المللی و کاهش درآمد ارزی کشور، گفت: «برای ما روشن است که مردم در سختی هستند...More
امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب‌رییس اول مجلس، از مقامات دولت خواست که «هرچه سریع‌تر به وضعیت بورس سروسامان دهند و با خاطیان برخورد شود». قاضی‌زاده...More
بیش از ۲۰۰ هزار تن برنج از چندین ماه پیش در گمرک و بنادر دپو شده و مجوز ترخیص ندارد. خبرگزاری ایسنا با اعلام این خبر نوشت اخباری در رابطه با فاسد شدن...More
سایت باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیما، از کمبود روغن خوراکی و همچنین افزایش دو برابری قیمت آن خبر داد. امیر هوشنگ بیرشک، دبیر انجمن صنفی...More
خبرگزاری آنا گزارش داد که پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در اقدامی ناگهانی با ورود به یکی از گرمخانه‌‌های تهران تعدادی از معتادان متجاهر را...More