انتشار تصویر محمود موسوی‌مجد، فرد متهم به «جاسوسی» از قاسم سلیمانی | ایران اینترنشنال

انتشار تصویر محمود موسوی‌مجد، فرد متهم به «جاسوسی» از قاسم سلیمانی

 

برخی خبرگزاری‌های ایران از جمله خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، تصویری از محمود موسوی‌مجد که به اتهام «جاسوسی» از نیروی قدس سپاه پاسداران و فرمانده سابقش قاسم سلیمانی به اعدام محکوم شده است را منتشر کردند.

در این گزارش اعلام شده که او «در حوزه‌های مختلف امنیتی اطلاعاتی را جمع‌آوری و در اختیار سرویس های جاسوسی سیا و موساد قرار داده بود».

سخنگوی قوه قضاییه پیشتر اعلام کرده بود که او اطلاعاتی را از ترددهای قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، جمع‌آوری کرده بود.

با این حال پس از انتشار این سخنان، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد که موسوی مجد ۱۸ مهر ۹۷ و پیش از کشته شدن سلیمانی بازداشت شده بود.

 این نهاد اضافه کرد که اتهام‌های او ارتباطی با کشته شدن فرمانده پیشین سپاه قدس ندارد.

با این حال خبرگزاری میزان در گزارش روز پنج‌شنبه خود بار دیگر اعلام کرد که «یکی از اتهام‌های این فرد اعلام محل تردد و اسکان» قاسم سلیمانی «و برخی فرماندهان نظامی در ادوار مختلف به سیا و موساد بود»

بر اساس این گزارش، پس از بازداشت موسوی مجد در تاریخ ۱۸ مهرماه ۹۷، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در ۳ شهریور ۹۸ حکم اعدام او را صادر کرده بود، اما با ایراد دیوان عالی کشور پرونده به دادگاه بازگشته بود.

 دادگاه انقلاب در تاریخ ۴ اسفند ۹۸ حکم اعدام وی را تایید و پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال کرده که این حکم در دیوان عالی کشور نیز تایید شده است.

پیشتر تصویری منتسب به موسوی‌مجد در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده بود اما صحتش تکذیب شد.

فرمانده پیشین سپاه قدس ۱۳ دی‌ماه سال گذشته لحظاتی پس از ورود به فرودگاه بغداد و حین جابجایی با یک کاروان خودرو به همراه ابومهدی مهندس، جانشین فرمانده نیروهای شبه‌نظامی حشد شعبی، با شلیک موشک‌های لیزری پهپاد آمریکا مورد حمله واقع و کشته شد.

شبکه اسکای‌نیوز عربی به نقل از مقام‌های امنیتی هم نوشته بود که مسئولان عراق در جریان تحقیق درباره کشته شدن سلیمانی شماری از افراد را بازداشت کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
یک مقام دانشگاه علوم پزشکی اهواز از وجود دو هزار و ۸۰۶ حامل اچ‌آی‌وی،‌ویروس ایدز، در استان خوزستان خبر داد. محمد علوی، معاون دانشگاه علوم پزشکی جندی‌...More
یک مقام آلمانی به خبرگزاری رویترز گفت برلین دولت جدید آمریکا را فرصتی می‌بیند که ایالات متحده و اروپا به یک رویکرد مشترک برای مقابله با برنامه هسته‌...More
موسسه «نجات کودکان» اعلام کرد که از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون هر روز به طور متوسط پنج کودک در افغانستان کشته یا زخمی شده‌اند. داده‌های سازمان ملل نیز...More
صادق حقیقی‌پور، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان، گفت: «در بارندگی اخیر آبادان ۷۰ درصد روان‌آب‌ها به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های شهری جمع‌آوری آب‌های...More
حسین ذوالفقاری، رییس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا، روز دوشنبه اعلام کرد که از آغاز محدودیت‌های جدید تاکنون، از سفر ۴۷ نفر...More