انتخاباتِ نظام ۱۴۰۰| ستاد مقابله با کرونا در واکنش به سخنان رییسی در مناظره سوم: همه پروتکل‌های کرونا را نقض کردید | ایران اینترنشنال

انتخاباتِ نظام ۱۴۰۰| ستاد مقابله با کرونا در واکنش به سخنان رییسی در مناظره سوم: همه پروتکل‌های کرونا را نقض کردید

دبیرخانه ستاد مقابله با کرونا در واکنش به سخنان ابراهیم رییسی در مناظره سوم تاکید کرد که در تجمع انتخاباتی این کاندیدای ریاست جمهوری در اهواز تمام پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با کروتا نقض شده است.

ابراهیم رییسی روز شنبه در مناظره سوم گفت که در جریان تجمعات انتخاباتی خود از جمله در شهر اهواز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده است.

ساعتی بعد از این سخنان رییسی، دبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با وجود تاکیدات ستاد ملی کرونا و ستاد کرونا در استان خوزستان مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تبلیغات انتخاباتی، در تجمع انتخاباتی این نامزد ریاست جمهوری دستورالعمل‌های مورد تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا، رعایت نشده است.

در این اطلاعیه اشاره شده که براساس اعلام ستاد مقابله با کرونا استان خوزستان، مجوز صادر شده برای ستاد انتخاباتی رییسی برای ساعت ۱۹ تا ۲۱ روز پنج‌شنبه با حضور حداکثر چهار هزار نفر با رعایت فاصله چهار متری برای هر نفر در محل تجمع بوده است اما این تجمع در ساعت ۱۹ به‌دلیل حضور تنها ۴۰۰ نفر در محل تجمع، آغاز نشده است.

دبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا افزود که ساعت ۲۲ شامگاه پنج‌شنبه گذشته در نهایت «با پیگیری عوامل استانی ستاد انتخاباتی ابراهیم رییسی، بالغ بر چهار هزار نفر از ۲۸ شهرستان خوزستان با اتوبوس به محل سخنرانی اعزام و تجمع انتخاباتی در ساعت ۲۲» آغاز شده است.

در اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید شد که آنچه در تجمع انتخاباتی ابراهیم رییسی در اهواز رخ داد برخلاف تمامی دستورالعمل‌ها و مجوزها بوده و پروتکل‌های بهداشتی مقرر شده از سوی ستاد ملی کرونا رعایت نشده است.

پیشتر نیز جمال عالمی نیسی، فرماندار اهواز، نیز در نامه‌ای به رییس ستاد ابراهیم رییسی در خوزستان سه مورد تخلف و نقض پروتکل‌های کرونا طی تجمع انتخاباتی روز جمعه ابراهیم رییسی در اهواز را اعلام کرد.

 فرماندار اهواز تاکید کرد که در تجمع انتخاباتی ابراهیم رییسی در اهواز «مراسم در ساعات منع تردد و برخلاف ساعت تعیین شده» برگزار شده است.

جمال عالمی نیسی افزود که همچنین «فاصله‌گذاری تعیین شده ۸ متر مربعی» رعایت نشده و با وجود توافق قبلی «استفاده از ماسک» نیز  در این تجمع انتخاباتی جدی گرفته نشده است.

این در حالی است که روزنامه همشهری در شماره شنبه خود گزارش داد که تجمع‌های انتخاباتی ابراهیم رییسی علاوه بر اهواز، در یاسوج، اسلامشهر و ورامین نیز به شکلی برگزار شده که پروتکل‌های بهداشتی در آن زیر پا گذاشته شده است.

همزمان برخی از مقام‌های بهداشت و درمان از آماده‌باش برای موج جدید کرونا در ارتباط با انتخابات خبر دادند. از جمله محمد طالب‌پور، رییس بیمارستان سینای تهران، جمعه گذشته گفت که به ما توصیه شده برای موج محدود کرونای پس از انتخابات در حالت آماده‌باش قرار گیریم.

رییس بیمارستان سینای تهران گفت: یکی از نگرانی‌های ما عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جریان برگزاری انتخابات است و در همین زمینه به ما توصیه شده است که برای پیک محدود احتمالی در حالت آماده‌باش قرار گیریم.

تازه چه خبر؟
به گزارش شرکت آمریکایی امنیت سایبری پروف‌پوینت، هکرهای تورتس‌شل، پوسته لاک‌پشت، وابسته به حکومت ایران، طی کارزاری در سال گذشته در تلاش بوده‌اند...More
به گزارش رسانه‌های کوبا، هفته آینده ایران اولین کشور غیراز کوبا خواهد بود که تولید واکسن کرونای ساخت این کشور به نام سوبرانا-۲ را آغاز می‌کند. این...More
سعید نمکی، وزیر بهداشت، دستور برنامه‌ریزی و واکسیناسیون فوری قضات و کارکنان دادگاه‌ها را صادر کرد. نمکی در نامه‌ای به علیرضا رییسی، معاون بهداشت این...More
آمریکا نسبت به گزارش‌ها درباره افزایش حملات به غیرنظامیان در افغانستان اظهار نگرانی جدی کرد. این حملات همزمان با قدرت گرفتن هر چه بیشتر طالبان در...More
نتایج یک پژوهش جدید با تکیه بر رصد آثار حیات بر روی کره زمین، نشان می‌دهد که تمامی شاخص‌های کلیدی بحران اقلیمی در حال بدتر شدن است. رصد کردن ۱۶ مورد...More