امام‌جمعه موقت تهران: گویا نمی‌دانیم در شرایط جنگ با اسراییل و آمریکاییم | ایران اینترنشنال

امام‌جمعه موقت تهران: گویا نمی‌دانیم در شرایط جنگ با اسراییل و آمریکاییم

 

محمد امامی کاشانی، خطیب موقت نمازجمعه تهران، در خطبه‌های روز جمعه، ۱۶ شهریورماه، با اشاره به اینکه «امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال جنگ با ما هستند»، گفت: «اما ما گویا نمی‌دانیم در شرایط جنگ به‌سر می‌بریم.»

به گزارش خبرگزاری مهر، امامی کاشانی در سخنان خود، رییس جمهوری آمریکا را «آلوده و بی‌خرد» خواند و پس از نقل صحبت‌های ترامپ درباره تسخیر خاورمیانه، گفت: «خاورمیانه فقط ایران نیست؛ بلکه کشورهای دیگر اسلامی هم هستند.»

او افزود: «همان‌طور که ۴۰ سال دنبال این کار بودند و به‌جایی نرسیدند، این بار هم به‌جایی نمی‌رسند. آقای ترامپ و همراهانش این آرزو را به‌زودی به گور خواهند برد.»

خطیب نمازجمعه تهران، در بخش دیگری از سخنانش، گرانفروشی و احتکار را «گناه» خواند و گفت: «گرانفروشی و یا احتکار کردن، خیانت به مردم است.» او ادامه داد: «دشمن دارد با همین فضا، گرانی و بدبینی ایجاد می کند. باید ویروس بدبینی را کنار گذاشت.»

 

صدای آمریکا و بی‌بی‌سی آدرس غلط می‌دهند

موضوع گرانفروشی، روز جمعه ازسوی سخنگوی پیش ازخطبه‌های نمازجمعه نیز مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، غلام‌حسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضاییه، پیش از خطبه‌ها، به تشریح نحوه رسیدگی به پرونده‌های مربوط‌به اخلالگران بازار ارز و سکه پرداخت.

محسنی‌اژه‌ای گفت: «گزارش قوه‌قضاییه حکایت از آن دارد که امروز با مشکلات بزرگ اقتصادی مواجه هستیم. علت این مشکلات چیست؟ آیا یک علت دارد یا علل مختلف دارد و آیا راه‌حلی وجود دارد و یک راهکار است یا راهکارهای گوناگون دارد.»

او ادامه داد: «مشکلات اقتصادی امروز یک علتش تحریم‌های ظالمانه آمریکا و هم‌پیمانان اوست که سالیان سال است به ما تحمیل شده و سال‌های اخیر تشدید شده است.»

سخنگوی قوه قضاییه گفت: «امروز برخی‌ها درمورد درد و درمان، آدرس غلط می‌دهند و بلافاصله در مواجهه با مشکلات، آدرس غلط می‌دهند و حتی نسخه‌های آنها هم غلط است. اینها صدای آمریکا و بی‌بی‌سی هستند که از آنها البته توقعی جز این نداریم. آنها قرار نیست نسخه درست بپیچند.»

 

ریشه مشکلات، موشک‌های سپاه نیست

محمدباقر فرزانه، امام‌جمعه موقت مشهد نیز در خطبه‌های نمازجمعه به مسائل اقتصادی اشاره و تصریح کرد: «ریشه مشکلات، نظارت شورای نگهبان، موشک‌های سپاه و  مقاومت نیست و مشکل ناکارآمدی برخی افراد در کشور است. مسئولان در مجلس و قوای دیگر به نظرات مردم توجه کنند.»

به گزارش خبرگزاری مهر، امام جمعه موقت مشهد گفت: «در این شرایط برخی مسئولان کشور غفلت کردند و طلا و ارز کشور را نتوانستند مدیریت کنند و همین موضوع باعث شد تا خیانت‌های زیادی نسبت‌به نظام اقتصادی کشور صورت گیرد. این اقدام باعث شد تا گرانی از تهران تا دورافتاده ترین روستاهای کشور احساس شود.»

 

برخی نمایندگان مجلس، نمایندگان آمریکایند

قادر محمدی، امام‌جمعه موقت کرج نیز در خطبه‌های نمازجمعه گفت: «به‌تازگی برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی صحبت‌هایی داشته‌اند که گویی نمایندگان آمریکا هستند و به‌جای مطرح کردن گرانی و بیکاری که دردهای امروز مردم هستند، به خواسته‌های آمریکایی‌ها و ترامپ می‌پردازند و برخی هم رفع حصر سران فتنه را خواسته‌اند، درحالی‌که می‌دانند مساله فتنه، خط قرمز این نظام است؛ عده‌ای هم به‌دلیل عدم صلاحیت در مدیریت، درحال ضربه زدن به ملت هستند.»

او در بخش دیگری از سخنانش به مداحان توصیه کرد که در سخنان خود، بر اتحاد امت اسلامی تأکید کنند و ادامه داد: «در این میان مسئولان کشور هم به‌دنبال اختلاف نباشند؛ چراکه دود این اختلافات به چشم مردم می‌رود و از طرفی می‌بینیم که در فضای مجازی نیز دشمنان ما به‌دنبال ایجاد تفرقه ازطریق دنبال کردن این قبیل اختلافات هستند.»

 

تازه چه خبر؟
تعداد جان‌باختگان بر اثر کرونا در سراسر جهان از مرز یک میلیون نفر گذشت و تعداد مبتلایان نیز به بیش از ۳۳ میلیون و ۲۸۰ هزار نفر رسید. در حال حاضر...More
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری اسلامی، از مخالفت ستاد ملی مدیریت کرونا با حضور حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی برای جلسه رای اعتماد به...More
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری اسلامی، از مخالفت ستاد ملی مقابله کرونا با حضور حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی برای نشست رای اعتماد به...More
خبرگزاری رویترز از قول مقام‌های عربستان سعودی از دستگیری اعضای یک گروه تروریستی خبر داد که آموزش‌های خود را از سپاه پاسداران جمهوری اسلامی دریافت...More
چند روز پس از آنکه وزیر کشاورزی ایران قیمت هر شانه تخم مرغ را حدود ۲۶ هزار تومان اعلام کرد، خبرگزاری‌ها از تهران گزارش داده‌اند که ‌بهای هر شانه از...More