افزایش آمار رسمی جان‌باختگان کرونا به بیش از ۳۰ هزار نفر؛ محدودیت‌ها در تهران یک هفته دیگر تمدید شد | ایران اینترنشنال

افزایش آمار رسمی جان‌باختگان کرونا به بیش از ۳۰ هزار نفر؛ محدودیت‌ها در تهران یک هفته دیگر تمدید شد

 

هم‌زمان با افزایش آمار رسمی جان‌باختگان کرونا در ایران به بیش از ۳۰ هزار نفر، محدودیت‌ها در استان تهران یک هفته دیگر تمدید شد. 

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، روز شنبه ۲۶ مهرماه اعلام کرد که با جان‌باختن ۲۵۳ نفر دیگر از بیماران، تعداد جان‌باختگان کرونا به ۳۰ هزار و ۱۲۳ نفر رسیده است.

لاری گفت که در ۲۴ ساعت گذشته همچنین چهار هزار و ۱۰۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شدند و تعداد مبتلایان به ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر رسید.

پیش از این ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، اعلام کرده بود که آمار واقعی جان‌باختگان کرونا بین ۱/۵ تا ۲ برابر بیش از آمار رسمی اعلام شده وزارت بهداشت است.

پس از افزایش شدید شیوع کرونا، تعدادی از استان‌های ایران محدودیت‌هایی را به مدت یک هفته اعمال کرده بودند و این محدودیت‌ها دو بار تمدید شده است.

 در همین حال انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، گفت که تمام محدودیت‌های اعلام شده در هفته گذشته از روز یک‌شنبه ۲۷ مهر تا پایان اول آبان به قوت خود باقی است.

تیمور حسینی، جانشین رییس پلیس راهور ناجا، هم گفت که محدودیت ورود و خروج به پنج کلانشهر ایران تا ساعت ۱۲ روز یک‌شنبه ۲۷ مهرماه ادامه دارد.

 

 

او افزود که در چند روز اجرای این طرح، تردد در جاده‌های منتهی  به این کلانشهرها ۲۰ درصد کاهش یافته است.

روز چهارشنبه وزارت بهداشت در راستای تشدید محدودیت‌های مقابله با کرونا سفر به پنج شهر تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه را موقتا تا ظهر یک‌شنبه ممنوع کرد.

در روزهای اخیر مقام‌های وزارت بهداشت در استان‌های مختلف از افزایش نگران‌کننده بیماران و احتمال کمبود تخت سخن گفته‌اند.

در تازه‌ترین مورد، عباس قیصوری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، گفت که با ادامه روند کنونی ابتلا و بستری «با کمبود دارو، تخت و اکسیژن مواجه خواهیم شد».

با این حال، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درباره استفاده از بیمارستان‌های صحرایی گفت که فعلا بیمارستان‌ها ظرفیت لازم را دارند.

او افزود: «در هیچ جای دنیا تا زمانی که بیمارستان غیرصحرایی وجود دارد، از بیمارستان صحرایی استفاده نمی‌شود.»

مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، پیش از این اعلام کرده بود که ایجاد بیمارستان‌های صحرایی برای بیماران مبتلا به کرونا موثر نیست. 

محرز گفته بود که بیمارستان‌های ایران برای درمان مبتلایان به کرونا کمبود تجهیزات و کادر درمان دارند و با ایجاد بیمارستان‌های صحرایی نیز «کسی نیست که در آن کار کند؛ چرا که کادر شبانه روز مشغول فعالیت هستند». 

پس از شیوع کرونا در ایران، نهادهای نظامی از ایجاد بیمارستان‌های صحرایی برای مبتلایان به کرونا خبر دادند، اما تاکنون گزارشی درباره عملکرد این بیمارستان‌ها اعلام نشده است.

تازه چه خبر؟
ده‌ها نفر از چهره‌های فرهنگی و هنری ایران با امضای بیانیه‌ای خواستار توقف جنگ قره‌باغ شدند. در این بیانیه از «همه وجدان‌های بیدار» خواسته شده که این...More
پایگاه خبری هرانا گزارش داد ۱۳ تن از زندانیان در «زندان تهران بزرگ» با وجود بروز نشانه‌های ابتلا به کرونا از رسیدگی پزشکی محروم مانده‌اند. به نوشته...More
پس از انتشار گزارش‌ها درباره زندگی یک کودک چند روزه به همراه مادرش در یک خرابه در سبزوار، یک مقام بهزیستی گفت مادر این کودک فرار کرده و نوزاد به...More
اینستاگرام حساب کاربری علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به زبان فرانسه را پس از انتشار پیام او درباره کاریکاتورهای شارلی ابدو برای چند ساعت بست...More
ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی، در نوشته‌ای در سالگرد اعتراض‌های آبان ۹۸ تاکید کرد که تلاش برای اصلاح نظام جمهوری اسلامی «آب در هاون کوبیدن» است و این...More