اعلام موجودیت فراکسیون «نیروهای انقلاب اسلامی» به عنوان اولین فراکسیون مجلس یازدهم | ایران اینترنشنال

اعلام موجودیت فراکسیون «نیروهای انقلاب اسلامی» به عنوان اولین فراکسیون مجلس یازدهم

 

همزمان با ادامه اظهارنظرها درباره نامزدهای ریاست مجلس در ایران، فراکسیون «نیروهای انقلاب اسلامی» به عنوان اولین فراکسیون مجلس یازدهم اعلام موجودیت کرد.

ولی اسماعیلی، از نامزدهای اصولگرای راه یافته به مجلس یازدهم، اعلام کرد که این فراکسیون ۲۳۵ عضو دارد. رسانه‌های اصولگرا نیز اعلام کردند که اعضای جبهه پایداری نیز در این فراکسیون حضور دارند.

نام رئيس و اعضای هیات رئيسه این فراکسیون اعلام نشده است و این فراکسیون در حالی اعلام موجودیت کرده که پیش از شروع به کار مجلس یازدهم گزارش‌هایی درباره نامزدهای ریاست و نائب رئیس مجلس منتشر شده است.

در این میان نام محمدباقر قالیباف، شهردار پیشین تهران، بیش از دیگر نامزدها مطرح شده است. از حمیدرضا حاجی بابایی، عضو هیات رئيسه مجلس در مجالس اصولگرای گذشته و وزیر آموزش و پرورش دولت محمود احمدی‌نژاد، نیز به عنوان یکی دیگر از نامزدها نام برده می‌شود.

محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر و عضو جبهه پایداری، از علی نیکزاد، وزیر مسکن دولت محمود احمدی نژاد، به عنوان گزینه دیگر ریاست مجلس نام برده است.

مصطفی میرسلیم، عضو حزب موتلفه اسلامی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، دیگر نامزد ریاست است. او درباره شانس بیشتر قالیباف گفته است: «تا آنجا که من خودم از زبان ايشان شنيدم چنين ادعايی مطرح نشده و ايشان هم مانند بقيه تابع رای اکثريت است و جز اين نمی‌تواند باشد».

پیش از این از علیرضا زاکانی نیز به عنوان یکی از نامزدهای ریاست نام برده می‌شد. با این حال  زاکانی  روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت در توییتی نوشت: «برای حفظ وحدت و انسجام نیروهای انقلاب در مجلس یازدهم، اجرای ‌برنامه تحول را ان‌شاء الله در همکاری و هماهنگی با فرد فرد نمایندگان دنبال خواهم نمود.»

این توییت زاکانی از سوی برخی وب‌سایت‌ها به نامزد نشدن او برای سمت ریاست مجلس تفسیر شد. از مرتضی آقاتهرانی، رئيس  فراکسیون جبهه پایداری در مجلس اصولگرای هشتم و نهم، به عنوان دیگر نامزد ریاست نام برده می‌شود.

 با این حال محمد مهاجری، فعال رسانه‌ای، نوشته است: «پایداریچی‌ها و احمدی‌نژادی‌ها که متوجه شده‌اند نمی‌توانند جلوی لابی سنگین قالیباف را برای کسب کرسی رئیس مجلس یازدهم بگیرند از الان تلاش می‌کنند نقش او را در حد مبصر کلاس تنزل دهند تا قدرت خودشان بیشتر شود.»

مجلس یازدهم در خرداد ماه کار خود را آغاز می‌کند.

تازه چه خبر؟
علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت با شرایط فعلی در زمینه اعمال محدودیت‌ها، شیوع کرونا کنترل نمی‎شود. زالی روز شنبه با بیان...More
وزارت دفاع اوکراین درباره اقدامات روسیه در منطقه محل‌مناقشه دونباس، در شرق این کشور، هشدار داد. اندری تاران، وزیر دفاع اوکراین، گفت وخیم‌تر کردن...More
فرشته تاجمیری همسر افشین سهراب‌زاده، پناهنده سیاسی کرد، خبر داد که همسرش از سوی نیروهای امنیتی ترکیه بازداشت شده و در معرض دیپورت به ایران قرار دارد...More
عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران، خواستار سرعت در روند احیای برجام شد و گفت جمهوری اسلامی باید تا یک ماه و نیم دیگر در این زمینه به نتیجه...More
ترکی الفیصل، رییس پیشین سازمان اطلاعات عربستان سعودی اعلام کرد مذاکرات وین درباره برجام نگرانی‌ کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از خطر برنامه هسته‌ای...More