اعتصاب کارگران شهرداری خرم‌آباد و هفت‌تپه؛‌ تجمع مالباختگان خودروسازی در تبریز | ایران اینترنشنال

اعتصاب کارگران شهرداری خرم‌آباد و هفت‌تپه؛‌ تجمع مالباختگان خودروسازی در تبریز

اعتصاب‌های کارگری در شهرهای ایران در حالی با ادامه اعتراض کارگران کارخانه هفت‌تپه و شهرداری خرم‌آباد ادامه یافت که مالباختگان خودروسازی آذویکو در تبریز نیز دست به تجمع زدند.

کارگران هفت‌تپه چهارشنبه پنجم شهریور، هفتاد و سومین روز اعتصاب خود را در مقابل فرمانداری شوش برگزار کردند.

این کارگران با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. دور جدید اعتراض این کارگران ۲۶ خردادماه شروع شد و همچنان ادامه دارد.

با وجود آن‌که برخی مقام‌های قضایی،‌ نمایندگان مجلس و مقام‌های دولت طی هفته‌های گذشته با این کارگران مذاکراتی داشته‌اند،‌ مطالبات آن‌ها هنوز محقق نشده است.

کارگران معترض هفت‌تپه خواهان خلع ید بخش خصوصی از این کارخانه و بازگشت آن زیر نظر دولت با نظارت کارگران هستند، از دیگر خواسته‌‌های این کارگران پرداخت دستمزدهای معوق، بازگشت به کار کارگران اخراجی،‌ تعیین تکلیف وضعیت شرکت و رسیدگی به پرونده امید اسدبیگی، مدیرعامل شرکت است.

هم‌زمان با این تجمع، جمعی از کارگران شهرداری منطقه سه خرم‌آباد در لرستان دست از کار کشیده و در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد خود تجمع کردند.

این کارگران با تجمع مقابل ساختمان شهرداری خواستار پرداخت حقوق معوق خود شدند.

گزارش‌هایی نیز از تجمع شماری از حواله‌داران شرکت خودروسازی آذویکوی تبریز در مقابل استانداری آذربایجان شرقی منتشر شده است.

این مالباختگان نسبت به عدم دریافت شش هزار دستگاه خودروی پیش‌خریدشده پس از دو سال اعتراض کردند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده در این زمینه،‌ با وجود آن‌که شرکت آذویکو به این مالباختگان می‌گوید تولید ندارد، اما خودروهای ام‌جی-۳۶۰ تولیدی خود را در بازار آزاد با قیمت روز به فروش می‌رساند.

طی هفته‌های اخیر کارکنان،‌ کارگران و بازنشستگان شماری از دستگاه‌های دولتی،‌ کارخانه‌های صنعتی و مجتمع‌های پتروشیمی و نفتی دست به اعتصاب زده و نسبت به عدم پرداخت مطالبات خود اعتراض کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
خانواده فعالان محیط زیست زندانی در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار رسیدگی به پرونده آنان بر اساس «بخشنامه امنیت قضایی» و همچنین بهره مند شدن آنان...More
عبدالله بن شرف الغامدی، وزیر «سدایا»، سازمان داده‌ها و هوش مصنوعی عربستان سعودی، از راه‌اندازی «برنامه راهبردی داده‌ها و هوش مصنوعی» در این کشور خبر...More
احمد رضوی،‌ رییس انجمن نوردکاران فولادی ایران،‌ می‌گوید ماهانه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رانت در بازار این محصول ایجاد و توزیع می‌شود. رضوی روز...More
دیوان محاسبات اعلام کرد که به دلیل «امتناع» سازمان خصوصی‌سازی از لغو واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه، پرونده این سازمان به دادسرای دیوان محاسبات کشور...More
در حمله‌ای که گفته می‌شود یکی از بزرگ‌ترین حمله‌ها به آثار هنری و باستانی در آلمان پس از جنگ جهانی دوم است، دست‌کم روی ۷۰ اثر تاریخی «جزیره موزه»...More