اعتصاب کارگران شهرداری خرم‌آباد و هفت‌تپه؛‌ تجمع مالباختگان خودروسازی در تبریز | ایران اینترنشنال

اعتصاب کارگران شهرداری خرم‌آباد و هفت‌تپه؛‌ تجمع مالباختگان خودروسازی در تبریز

اعتصاب‌های کارگری در شهرهای ایران در حالی با ادامه اعتراض کارگران کارخانه هفت‌تپه و شهرداری خرم‌آباد ادامه یافت که مالباختگان خودروسازی آذویکو در تبریز نیز دست به تجمع زدند.

کارگران هفت‌تپه چهارشنبه پنجم شهریور، هفتاد و سومین روز اعتصاب خود را در مقابل فرمانداری شوش برگزار کردند.

این کارگران با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. دور جدید اعتراض این کارگران ۲۶ خردادماه شروع شد و همچنان ادامه دارد.

با وجود آن‌که برخی مقام‌های قضایی،‌ نمایندگان مجلس و مقام‌های دولت طی هفته‌های گذشته با این کارگران مذاکراتی داشته‌اند،‌ مطالبات آن‌ها هنوز محقق نشده است.

کارگران معترض هفت‌تپه خواهان خلع ید بخش خصوصی از این کارخانه و بازگشت آن زیر نظر دولت با نظارت کارگران هستند، از دیگر خواسته‌‌های این کارگران پرداخت دستمزدهای معوق، بازگشت به کار کارگران اخراجی،‌ تعیین تکلیف وضعیت شرکت و رسیدگی به پرونده امید اسدبیگی، مدیرعامل شرکت است.

هم‌زمان با این تجمع، جمعی از کارگران شهرداری منطقه سه خرم‌آباد در لرستان دست از کار کشیده و در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد خود تجمع کردند.

این کارگران با تجمع مقابل ساختمان شهرداری خواستار پرداخت حقوق معوق خود شدند.

گزارش‌هایی نیز از تجمع شماری از حواله‌داران شرکت خودروسازی آذویکوی تبریز در مقابل استانداری آذربایجان شرقی منتشر شده است.

این مالباختگان نسبت به عدم دریافت شش هزار دستگاه خودروی پیش‌خریدشده پس از دو سال اعتراض کردند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده در این زمینه،‌ با وجود آن‌که شرکت آذویکو به این مالباختگان می‌گوید تولید ندارد، اما خودروهای ام‌جی-۳۶۰ تولیدی خود را در بازار آزاد با قیمت روز به فروش می‌رساند.

طی هفته‌های اخیر کارکنان،‌ کارگران و بازنشستگان شماری از دستگاه‌های دولتی،‌ کارخانه‌های صنعتی و مجتمع‌های پتروشیمی و نفتی دست به اعتصاب زده و نسبت به عدم پرداخت مطالبات خود اعتراض کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
طوفان شن در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان علاوه بر خسارت به تاسیسات برق، باعث آسیب دیدن محصولات کشاورزی در برخی از نقاط استان کرمان شد. بر اساس...More
نادر توکلی، معاون درمان ستاد مبارزه با کرونا در استان تهران، با اشاره به «میزان ابتلای افراد جوان‌تر و زیر ۲۰ سال» در موج‌های دوم و سوم شیوع کرونا،...More
دو سازمان حقوق بشری از کشته شدن یک زن ۲۴ ساله به نام سونیا (فرشته) دهقان در سردشت به دست برادر و پسرعمویش خبر دادند و انگیزه آن را «ناموسی» ذکر کردند...More
علیرضا زالی، رییس دانشگاه علوم پزشکی بهشتی گفت که ۲۵ درصد زوج‌های جوان کشور توان باروری ندارند. رییس دانشگاه علوم پزشکی بهشتی با تاکید براینکه ۲۵...More
فریدون عباسی دوانی، رییس سابق سازمان انرژی اتمی ایران و رییس فعلی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت که در شرایط فعلی، نیروگاه‌هایی خارج از شهرها...More