اعتصاب‌های کارگری هم‌زمان در خوزستان؛ تجمع شهروندان مقابل خودروی قالیباف | ایران اینترنشنال

اعتصاب‌های کارگری هم‌زمان در خوزستان؛ تجمع شهروندان مقابل خودروی قالیباف

هشتادمین روز اعتصاب کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه هم‌زمان با تجمع کارگران شرکت آبفا در شهرهای شوش و اهواز خوزستان برگزار شد. 

در ماهشهر، هم‌زمان با سفر محمدباقر قالیباف، رییس مجلس،‌ شماری از شهروندان برای بیان اعتراضات خود مقابل خودروی او تجمع کردند.

ویدیوهایی که چهارشنبه ۱۲ شهریور در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد هم‌زمان با سفر قالیباف به بندر ماهشهر شماری از شهروندان با توقف مقابل خودروی او خواستار برکناری فرماندار این شهرستان به دلیل آنچه که «تفرقه‌گذاری» دانستند، شدند.

همچنین در یکی دیگر از ویدیوها از دیدار او با شهروندان،‌ یک کارگر با گلایه از وضعیت اقتصادی خطاب به او می‌گوید «شهردار ۱۳ خانه دارد و من ۱۳ ساعت کار می‌کنم و با سه بچه یک اتاق دارم.»

شهروندان این شهرستان همچنین نسبت به حضور مدیران پروازی و استخدام افراد سفارش‌شده در این استان اعتراض کردند.

شامگاه سه‌شنبه نیز هم‌زمان با حضور قالیباف در فرمانداری این شهرستان ده‌ها نفر از شهروندان بندر ماهشهر جلوی ساختمان آن تجمع کردند.

هم‌زمان با این تجمع‌ها در ماهشهر،‌ کارگران نیشکر هفت‌تپه در شوش نیز هشتادمین روز اعتصاب خود را در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان برگزار کردند.

این کارگران با تجمع مقابل ساختمان فرمانداری شوش،‌ اداره کار و دفتر نماینده این شهرستان خواستار رسیدگی به حقوق معوق خود شدند.

کارگران معترض هدف از این تجمع‌ها را «بازگشت به ادامه کار» و «تبدیل وضعیت شغلی از قرارداد به استخدام دائم» عنوان کردند.

خلع ید بخش خصوصی و بازگشت این مجموعه به بخش دولتی با نظارت کارگران، پرداخت دستمزدهای معوق، بازگشت به کار کارگران اخراجی،‌ تعیین تکلیف وضعیت شرکت و رسیدگی به پرونده امید اسدبیگی، مدیرعامل شرکت،‌ نیز از دیگر مطالبات کارگران هفت‌تپه در دور جدید اعتصاب بوده است.

در سوی دیگر خبرگزاری ایلنا گزارش داد شماری از کارگران پیمانی و طرحی اداره آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.

این کارگران نسبت به پرداخت نشدن دست‌کم شش ماه مطالبات مزدی، بیمه‌ای و پاداش سنوات اعتراض داشتند.

یکی از این کارگران به ایلنا گفت: «مطالبات صدها نفر از کارگران شبکه آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان چند ماه است پرداخت نشده و ما بارها خواستار پرداخت این مطالبات شده‌ایم.»

تازه چه خبر؟
اقبال شاکری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در چند وقت اخیر اقتصاد و بازار از تسلط و کنترل دولت خارج شده است، گفت که مشکل اساسی...More
سیما فیض‌الله‌زاده، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت که روزانه ۲۰ پرستار در بیمارستان‌های استان البرز به کرونا مبتلا می‌شوند. مدیر پرستاری...More
رضا میرکریمی، کارگردان سینمای ایران به کرونا مبتلا شده و بنابر گزارش‌ها، در حال سپری کردن دوران قرنطینه در خانه‌اش است. پایگاه خبری «سینماسینما» روز...More
براساس آمار سالنامه مهاجرتی سال ۹۹ ایران، میل مهاجرت در بین دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرانی، نسبت به سال گذشته از ۳۰ درصد به ۶۳ درصد رسیده است. بر...More
در پی تشدید نگرانی‌ها درباره وضعیت سلامتی بهنام محجوبی،‌ زندانی سیاسی، همسرش ‌می‌گوید ماموران زندان به او ۲۴ قرص نامشخص داده‌اند و اعزامش به...More