اعتراض سازمان نظام پرستاری به روند بسیار کند و غیرشفاف واکسیناسیون پرستاران | ایران اینترنشنال

اعتراض سازمان نظام پرستاری به روند بسیار کند و غیرشفاف واکسیناسیون پرستاران

رییس سازمان نظام پرستاری و رییس شورای این سازمان با اعلام اینکه تاکنون ۱۱۰ پرستار جان خود را در جریان مقابله با کرونا از دست داده‌اند، به بی‌عدالتی در توزیع واکسن محدود وارد شده و روند بسیار کند و غیر شفاف واکسیناسیون پرستاران اعتراض کردند.

محمد میرزابیگی، رییس سازمان نظام پرستاری، با بیان این‌که «واکسن کرونا در کشور کم است و ما هم قبول داریم»، گفت: «ولی همین میزان کم واکسن باید عادلانه توزیع شود.»

او گفت که که تاکنون بیش از ۸۰ هزار پرستار به کرونا مبتلا شدند، بیش از ۸ هزار پرستار به دلایل مختلفی اعم از بستری، قرنطینه و مسائل مربوط به آن از خدمت منفک شده‌اند و دست‌کم ۱۱۰ پرستار در مقابله با کرونا جان خود را فدا کردند.

میرزابیگی اضافه کرد که ۱۴۰ هزار پرستار در کشور مشغول خدمت به بیماران کرونا هستند و تاکید کرد که این جمعیت بزرگ بیش از ۱۴ ماه است که شبانه روز برای نجات جان بیماران زحمت می‌کشند و از جانشان مایه گذاشته اند، اغلب دو هفته کامل از خانواده منفک می‌شوند.

رییس سازمان نظام پرستاری، تاکید کرد که «دلیل ندارد وزارت بهداشت ۴۵ هزار واکسن از حدود ۱۰۰ هزار واکسن را به سازمان نظام پزشکی بدهد در حالی که پرستاران در بخش مراقبت در منزل در حال فدا شدن هستند.»

میرزابیگی افزود که این بی‌عدالتی در واکسیناسیون در دست بررسی است و امیدواریم مسئولان وزارت بهداشت در روزهای آینده این روند را اصلاح کنند.

او همچنین با اشاره به سخنان علیرضا رییس معاون وزیر بهداشت درباره مسافرت ۱۵ هزار بیمار قطعی و مبتلا به کرونا در تعطیلات عید، گفت که به وزیر بهداشت، وزیر ارتباطات، وزیر کشور و رییس سازمان گردشگری معترض هستیم.

رییس سازمان نظام پرستاری آنها باید پاسخگوی پرستاران باشند چرا با وجود سیستم‌های کنترلی از طریق تلفن‌های همراه و پیامک و اعلام اخطار، در این خصوص کوتاهی شده است.

شمس‌الدین شمسی، رییس شورای سازمان نظام پرستاری، نیز پیشتر درباره وضعیت واکسیناسیون، گفت که به عنوان سازمان نظام پرستاری از وضعیت پیشرفت واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان به خصوص پرستاران راضی نیستیم و باید خیلی سریع‌تر تزریق واکسن کرونا پیش می‌رفت.

او گفت که حتی آمار و ارقامی درباره واکسیناسیون پرستاران در اختیار سازمان نظام پرستاری قرار نگرفته و وزارت بهداشت این آمار را در اختیار دارد.

رییس شورای سازمان نظام پرستاری افزود که در رابطه با واکسیناسیون کادر درمان، یک بحث این است که «چند درصد پرسنل بخش کرونا و چند درصد پرسنل کل بیمارستان‌ها واکسینه شدند» ولی پرستاران و کادر درمان در بخش‌های مختلف مراکز درمانی در خطر ابتلا به کرونا قرار دارند.

شمس‌الدین شمسی گفت که بخشی از همین تعداد محدود واکسنی که وارد شده به کادر درمان تزریق نشده، بلکه واکسیناسیون بعضی از گروه‌های دیگر انجام شده است.

تازه چه خبر؟
نعمت احمدی، امیر رئیسیان، جمال‌الدین حیدری‌منش و حسین تاج، چهار وکیل کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، خواستار مختومه شدن پرونده فرزانه زیلابی، دیگر وکیل...More
کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درباره صادرات واکسن تولید ایران گفت که واکسن‌های کرونا نیازی به مجوز سازمان بهداشت جهانی ندارند...More
دولت اتریش کلیت گروه حزب‌الله لبنان را ممنوع اعلام کرد. به گزارش جروزالم‌پست، الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش، گفت این تصمیم «واقعیت را بازتاب می‌...More
مصطفی تاجزاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در بیانیه ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت «برای آشوب و به خیابان کشیدن مردم» ثبت نام نکرده است. او تاکید...More
حسین کرمانپور، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران، از تشکیل دو کمیته برای بررسی مشکلات دانشجویان پزشکی تخصصی (دستیاران) و خودکشی‌های اخیر آنان...More