استعفای مدیر روابط عمومی تیم استقلال؛ فشار سپاه پاسداران به گوهری به دلیل توییت‌ درباره هواپیمای اوکراینی | ایران اینترنشنال

استعفای مدیر روابط عمومی تیم استقلال؛ فشار سپاه پاسداران به گوهری به دلیل توییت‌ درباره هواپیمای اوکراینی

 

یک منبع مطلع به ایران اینترنشنال خبر داد سهیل گوهری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب،‌ یک روز پس از انتصاب به عنوان سرپرست روابط عمومی باشگاه استقلال تهران با فشار امنیتی سپاه پاسداران از سمت خود استعفا داد.

گوهری روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه با حکمی از سوی احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال، به عنوان سرپرست روابط عمومی این تیم منصوب شده بود. 

او کمتر از ۲۴ ساعت پس از این حکم، روز پنجشنبه با انتشار متنی از این سمت کناره‌گیری کرد. 

این فعال سیاسی «همه‌گیری بیماری کرونا» و «درگیر شدن خانواده با این بیماری» را دلیل استعفا ذکر کرده است،‌ اما شماری از کاربران توییتر به صورت تلویحی فشارهای امنیتی به او را مورد اشاره قرار داده‌اند.

 

 

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود، در همین زمینه به ایران اینترنشنال گفت دلیل استعفای گوهری فشار امنیتی با تماس «تهدیدآمیز» و «هشدار مبنی بر بازداشت» در صورت عدم کناره‌گیری، از سوی نیروهای امنیتی سپاه پاسداران بوده که در ارتباط با توییت‌هایی است که او پیشتر منتشر کرده بود.

برخی توییت‌های گوهری ساعاتی پس از انتصابش از سوی شماری از کاربران توییتر بازنشر شد و مورد اعتراض قرار گرفت. خبرگزاری مشرق‌نیوز، نزدیک به سپاه پاسداران، نیز روز پنجشنبه از انتصاب او به عنوان «فرد هتاک به نظام» انتقاد کرده بود.

 

 

گوهری توییت‌هایی در اعتراض به شلیک سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی، رد صلاحیت‌های انتخاباتی از سوی شورای نگهبان و همچنین سرکوب آزادی‌ها از سوی حکومت منتشر کرده بود. 

 

 

او در یکی از این توییت‌ها پس از انهدام هواپیمای اوکراینی نوشته بود: «سطح مطالبات رو در حد استعفای مقصرین پایین نیارید،  فقط اعدام، اعدام مقصرین و اعدام دروغگوها.»

هواپیمای مسافربری اوکراین در دی‌ماه سال گذشته با شلیک دو موشک سپاه پاسداران ساقط شد و تمام ۱۷۶ سرنشین آن کشته شدند.

طی فصل‌های اخیر لیگ برتر فوتبال ایران، دخالت‌های سیاسی و دولتی در مدیریت تیم‌های ورزشی از جمله استقلال از سوی هواداران مورد انتقاد و اعتراض قرار گرفته است.

در تیم استقلال، برکناری‌های پی‌در‌پی مدیرعامل و مربیان این تیم که به تغییر روند وکیفیت بازی، ترک تیم از سوی شماری از بازیکنان خارجی و داخلی و اختلافات مدیریتی و مالی منجر شد وضعیت این تیم را بیش از پیش شکننده کرده است.

تازه چه خبر؟
برخی رسانه‌های ایران از بازداشت مدیرکل سابق اطلاعات مازندران و رییس سابق اداره امنیت حفاظت قوه قضاییه به دلیل نقش داشتن در پرونده اکبر طبری، معاون...More
اعضای شورای عالی و روسای هیات مدیره‌های نظام پرستاری سراسر ایران در نامه‌ای به حسن روحانی نسبت به گسترش اعتراض و نارضایتی‌های کادر درمان و همچنین...More
دبیر کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا اعلام کرد که الزام افراد به داشتن کارت ملی در زمان مراجعه به ادارات و سفر بین شهری تا...More
حمیدرضا نجاری، رییس اداره آنفلوانزای وزارت بهداشت ایران، اعلام کرد که «هیچ موردی» از ابتلای انسانی به آنفلوانزای پرندگان در این کشور وجود ندارد...More
یک روز پس از ترور محسن فخری‌‌زاده، عضو ارشد سپاه پاسداران، تجمعات مشابهی در تهران و برخی از شهرهای دیگر ایران از سوی گروهی از حامیان جمهوری اسلامی...More