ادامه نارضایتی‌ها و برگزاری تجمعات صنفی در ایران | ایران اینترنشنال

ادامه نارضایتی‌ها و برگزاری تجمعات صنفی در ایران

 

گروهی از پرستاران و اعضای کادر درمانی اصفهان در اعتراض به اجرا نشدن قانون مشاغل سخت و زیان‌آور در مقابل دادگستری اصفهان تجمع کردند.

درخواست تبدیل وضعیت استخدامی از قراردادی به ثابت یکی دیگر از مطالبات این پرستاران که روز پنجشنبه اول خردادماه دست به تجمع زدند، عنوان شده است.

علی اصفهانی، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان، گفت که قرار شده درخواست‌های این پرستاران به رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ارجاع شود تا اگر خواسته‌های آنها قابل اجراست، عملی شود و اگر این قابلیت را نداشت، دلایل آن اعلام شود.

روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت نیز گروهی از پرستاران گیلانی در مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، این پرستاران در ایام شیوع کرونا مشغول به کار شده بودند و با آنها قرارداد ۸۹ روزه بسته شده اما دستمزدشان پرداخت نشده است.

در تجمعی دیگر در روز پنجشنبه تعدادی از کارگران خدمات شهرداری شاهین شهر به دلیل کم بودن میزان حقوق دریافتی و عوض شدن پیمانکار مقابل شهرداری این شهر جمع شدند. 

در روزهای اخیر، چندین شهر مختلف در ایران شاهد برگزاری تجمعات مشابه بوده است، برای مثال کارگران شرکت معادن زغالسنگ کرمان در اعتراض به واگذاری سهام این شرکت در بورس چند تجمع کرده بودند.

در همین حال بیانیه‌ای در حمایت از این کارگران منتشر شده و تعدادی از فعالان کارگری آن را امضا کرده‌اند.

کارگران معادن زغالسنگ کرمان خواستار جلوگیری از عرضه سهام این شرکت در بورس و بازگشت آن به صندوق بازنشستگان فولاد هستند.

شرکت زغال سنگ کرمان زیرمجموعه صندوق بازنشستگی فولاد است و این صندوق قصد دارد این شرکت را به شرکتی به نام دالاهو واگذار و سهام آن را در بازار بورس عرضه کند.

با این حال رضا مسرور، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد، گفته است که دالاهو شرکت سرمایه‌گذاری صندوق فولاد است و ۱۰۰ درصد سهام آن به این صندوق تعلق دارد.

تازه چه خبر؟
دانشگاه تل‌آویو و سازمان خدمات درمانی کللیت اسرائیل در مطالعه‌ای یافتند که واکسن کرونای فایزر-بیون‌تک در مقایسه با گونه اصلی ویروس کرونا و گونه‌ای که...More
مقام‌های دفاعی اسرائیل پس از انتشار گزارش‌هایی درباره عملیات اسرائیل علیه ایران در رسانه‌های خارجی، خواستار تحقیق درباره درز اطلاعات و منشا این...More
مریلند با تصویب اقدامات مربوط به پاسخگویی پلیس، به اولین ایالتی در آمریکا تبدیل شد که لایحه قانون حقوق پلیس این کشور را لغو کرده است. فرماندار مریلند...More
بالگرد «نبوغ» که قرار بود روز یک‌شنبه اولین پرواز خود را برای شناسایی تاریخ حیات بر مریخ آغاز کند، پس از بروز اشکالی در تیغه های موتور چرخنده آن، تا...More
علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت با شرایط فعلی در زمینه اعمال محدودیت‌ها، شیوع کرونا کنترل نمی‎شود. زالی روز شنبه با بیان...More