ادامه خیز کرونا در خوزستان؛ جان باختن دو‌کودک یک و ۹ ساله | ایران اینترنشنال

ادامه خیز کرونا در خوزستان؛ جان باختن دو‌کودک یک و ۹ ساله

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از جان باختن یک کودک یک ساله و یک کودک ۹ ساله به دلیل ابتلا به کرونا خبر داد.

ابول‌نژادیان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت بر خلاف اوج‌گیری‌های قبلی کرونا که درگیری بیشتر در گروه‌های سنی بالاتر رخ می‌داد در اوج‌گیری اخیر بیماری کرونا با انتشار ویروس جهش‌یافته، کودکان و نوجوانان هم «قربانی می‌شوند».

مقامات بهداشتی از افزایش ۷۵ درصدی مبتلایان به کرونا در خوزستان و پنج برابر شدن تعداد افراد بستری در غرب این استان خبر دادند.

در پی افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در غرب استان خوزستان، محمدمهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، به آبادان سفر کرد.

او در این شهر گفت که موارد ابتلا در خوزستان به ویژه اهواز و آبادان «افزایش چشمگیری» داشته است.

قاسم جان‌بابایی، معاون وزیر بهداشت، نیز اعلام کرد که تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان طالقانی آبادان نسبت به چهار هفته قبل پنج برابر شده است.

او همچنین گفت که در شهرستان اهواز نیز تعداد مراجعان به مراکز درمانی افزایش یافته است.

در همین حال محمد علوی، رییس مرکز بهداشت خوزستان، خبر داد که موارد ابتلا به بیماری ۷۵ درصد و تعداد جان‌باختگان ۵۲ درصد بالا رفته است.

به گفته او، ۱۱ شهر قرمز  از نظر شیوع کرونا در خوزستان وجود دارد.

 

ابول‌نژادیان گفته که نسبت به هفته قبل آمار مبتلایان در شهرستان اهواز ۱۱۰ درصد، در هویزه ۱۹۰ درصد و در رامهرمز ۱۶۱ درصد افزایش یافته و تنها در دو شهر کاهش داشته است.

او همچنین افزود که تعداد بیماران بستری در خرمشهر چهار برابر شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز پیشتر با اشاره به شناسایی موارد ابتلا به ویروس جهش‌یافته خواستار اعلام وضعیت «اضطراری» در خوزستان شده بود.

قاسم سلیمانی، دشتکی استاندار خوزستان هم دلیل شیوع گسترده کرونا در این استان را «ورود گونه جهش‌یافته ویروس از عراق» اعلام کرد و خبر داده بود دستور انسداد مرزهای دو کشور در خوزستان صادر شده است.

رییس دانشگاه جندی شاپور همچنین گفت که سن ابتلا به کرونا کمتر شده و افراد ۱۵ تا ۲۹ سال ۲۷ درصد مبتلایان و افراد شش تا ۱۴ سال حدود پنج درصد مبتلایان را شامل می‌شوند.

او همچنین گفت که دو درصد مبتلایان کودکان زیر پنج سال هستند.

تازه چه خبر؟
وکیل هالک‌بانک، روز دوشنبه ۲۳ فروردین ماه، به یکی از دادگاه‌های تجدیدنظر در آمریکا اعلام کرد که این بانک دولتی ترکیه از پیگرد قانونی ایالات متحده...More
پایگاه خبری آکسیوس گزارش داد جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، و همتای‌ اسرائیلی‌اش بن شبات به همراه تیم‌های امنیت ملی دو کشور روز سه‌شنبه در...More
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، گفت ایران هیچ‌گاه تلاش خود برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را متوقف نکرده و تاکید کرد به جمهوری اسلامی اجازه نخواهد...More
ژاپن اعلام کرد یک میلیون تن آب پسماند آلوده نیروگاه اتمی فوکوشیما را که در زلزله سال ۲۰۱۱ آسیب دیده بود به اقیانوس می‌ریزد. اجرای این تصمیم که سال‌...More
علی فرهمندپور، فرماندار ویژه دزفول از بستری بیماران در راهروهای بیمارستان دزفول به دلیل پر شدن تخت‌های بیمارستانی خبر داد. فرهمندپور افزود که وضعیت...More