ادامه اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی و مال‌باختگان بورس: دیگر رای نمی‌دهیم | ایران اینترنشنال

ادامه اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی و مال‌باختگان بورس: دیگر رای نمی‌دهیم

با ادامه دور جدید اعتراضات معیشتی و صنفی در ایران، بازنشستگان تامین اجتماعی و مال‌باختگان بازار بورس ایران در تهران و شهرهای دیگر کشور دست به تجمع زده و علیه مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله حسن روحانی و ابراهیم رییسی شعار دادند و بر شرکت نکردن در انتخابات تاکید کردند. 

بر اساس تصاویری که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده ده‌ها نفر از سهام‌داران مال‌باخته بازار بورس روز چهارشنبه ۲۵ فروردین‌ماه با تجمع مقابل ساختمان این نهاد در منطقه سعادت‌آباد تهران خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.

آن‌ها شعارهایی از جمله «رییسی، ‌رییسی، ‌دزدی به این بزرگی، ‌چه‌طور هنوز ندیدی؟»، «عزا عزاست امروز، اقتصاد مملکت، روی هواست امروز»، «ما دیگه رای نمی‌دیم» و «مرگ بر روحانی» سر دادند.

سهام‌داران مال‌باخته روز دوشنبه هم در همین محل دست به تجمع زده و پرچم سازمان بورس را به پایین کشیده بودند.

مال‌باختگان بورس از سال گذشته و پس از سرمایه‌گذاری در این بازار با توصیه مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی از جمله رهبر و رییس‌جمهور، در پی سقوط شاخص‌ها دارایی و سرمایه خود را از دست دادند. 

آن‌ها در ماه‌های پایانی سال گذشته هم تجمع‌های اعتراضی در این محل برگزار کردند.

بازنشستگان: ظلم و ستم کافیه!

هم‌زمان و در سوی دیگر تجمع سراسری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در پایتخت و شماری از شهرهای کشور از جمله ایلام،‌ کرج،‌ مشهد، اراک و قزوین برگزار شد.

تجمع‌کنندگان شعارهایی از جمله «رزمندگان دیروز، گرسنگان امروز»، «از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمی‌دیم» و «ظلم و ستم کافیه،‌ سفره ما خالیه» سر دادند. در اراک بازنشستگان معترض به صورت نمادین یک سفره خالی مقابل ساختمان تامین اجتماعی پهن کردند.

دور جدید تجمع‌های بازنشستگان از روز ۱۵ فروردین‌ماه با شعارهایی علیه شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد.

طی ماه‌های اخیر، بازنشستگان تامین اجتماعی از جمله اقشاری بوده‌اند که به صورت مرتب هر هفته تجمع‌های سراسری در اعتراض به عدم پرداخت حقوق کافی برگزار کرده‌اند. 

برخی مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله نمایندگان مجلس تفاوت بسیار میان درآمد کارگران و بازنشستگان و هزینه‌های معیشتی را تایید می‌کنند.

بازنشستگان معترض علاوه بر افزایش سطح مستمری به خط فقر خواستار ابطال ماده ۶۹ تامین اجتماعی،‌ افزایش حقوق سالانه و درمان رایگان هستند.

 

تازه چه خبر؟
دو هواپیمای سبک پس از آنکه بر فراز آسمان دنور در آمریکا با هم برخورد کردند، بدون هیچ تلفاتی در یک فرودگاه محلی بر زمین نشستند. به گزارش اسوشیتدپرس و...More
مارکو مندچینو، وزیر مهاجرت کانادا، اعلام کرد دولت این کشور به خانواده کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین که با شلیک سپاه پاسداران ساقط شد، امکان دریافت...More
سازمان عدالت برای ایران در نامه‌ای به رییس دانشگاه اُبرلین در آمریکا خواستار اخراج محمدجعفر محلاتی از این دانشگاه به دلیل «اختفای» کشتار هزاران...More
بانک مرکزی ایران اعلام کرد که با حکم دادگاه لوکزامبورگ دارایی‌های این بانک در موسسه «کلیر استریم» به آمریکا منتقل نمی‌شود. بر اساس این گزارش، دادگاه...More
کیانوش جهان‌پور، سخنگوی سازمان غذا و دارو، یک روز پس از تایید تخلف درباره مفقود شدن تعدادی از واکسن‌های وارداتی کرونا اعلام کرد: «هیچ واکسنی گم نشده...More