ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال ایران | ایران اینترنشنال

ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال ایران

 

آتش‌سوزی در نقاط مختلفی از جنگل‌های شمال ایران  از روز پنجشنبه آغاز شده و همچنان ادامه دارد. دلیل این آتش‌سوزی‌ها وزش باد گرم اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، روز پنجشنبه ۱۵ دی آتش‌سوزی در مناطق جنگلی منطقه «دارابکلا» در نزدیکی ساری رخ داد که مهار شد، اما از صبح جمعه آتش دوباره شعله‌ور شد.

همچنین از روز پنجشنبه جنگل روستای کوهستانی « ولادیمه» واقع در بخش هزارجریب شهرستان نکا آتش گرفته و هنوز به صورت کامل خاموش نشده است.

میرحامد اختری، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، نیز خبر داد که در روزهای گذشته در بخشی از مناطق جنگلی این استان آتش‌سوزی‌های سطحی رخ داده و مهار شده‌اند.

در همین حال محمد قربانی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان، گفت که از چهارشنبه تا جمعه ۲۴ مورد حریق در مناطق جنگلی به دلیل وزش باد گرم رخ داده و همه مهار شده‌اند.

محمود صوفی، فرماندار سیاهکل، نیز گفت که آتش‌سوزی در سه نقطه از جنگل‌های این منطقه مهار شده، اما در چهار منطقه همچنان ادامه دارد. 

همچنین سیاوش غلامی، مدیرعامل هلال احمر گیلان، نیز از ادامه حریق در جنگل‌های منطقه «رزگردن اشکورات» شهرستان رودسر و منطقه جنگلی املش خبر داد.

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد گرم در برخی نواحی گیلان در این هفته هشدار داده بود.

در همین حال آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های آقچای جمهوری آذربایجان، هم مرز با شهر آستارا در استان گیلان که از شامگاه یکشنبه ۲۱ دی ماه آغاز شده بود، پس از فروکش کوتاه مدت بار دیگر شعله‌ور شده است. 

منطقه آتش‌سوزی جنگل آقچای در خاک جمهوری آذربایجان، هم مرز با جنگل‌های هیرکانی روستای بهارستان در حوزه پایین‌دست گردنه حیران در شهرستان مرزی آستارا و در جوار جاده مهم و پرتردد ترانزیتی آستارا در غرب گیلان به نمین در استان اردبیل است.

محمدجعفر گل محمدی، سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا، گفت که این حریق همچنان ادامه دارد و نیروهای یگان حفاظت برای جلوگیری از سرایت شعله‌ها به محدوده‌های جنگلی آستارا در حال آماده‌باش هستند.

عبدالرحیم لطفی، سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان، نیز خبر داد که هفته گذشته ۵۳ آتش‌سوزی در جنگل‌های استان به وقوع پیوست و به ۳۵ هکتار از جنگل‌ها خسارت سطحی وارد شد.

تازه چه خبر؟
بیش از ۲۰ نماینده پارلمان اروپا در نامه‌ای خطاب به مقام‌های ارشد اتحادیه اروپا، از آنان خواستند هیچ مقام این اتحادیه از جمله جوزپ بورل در نشست تجاری...More
یک مقام نیروی انتظامی از کشف بیش از ۵۰ هزار فندک که به گفته او دارای «تصاویر مستهجن و مبتذل» بوده و بازداشت یک نفر در این باره خبر داد. نادر مرادی،...More
یولی ادلشتاین، وزیر بهداشت اسرائیل، اعلام کرد تاکنون دست‌کم یک دوز از واکسن کرونا به نیمی از جمعیت این کشور تزریق شده است. اسرائیل به نسبت به جمعیتش...More
سیامک مقیمی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، در پی اقدام به خودکشی به بیمارستان منتقل شد. وب‌سایت هرانا به نقل از یک منبع مطلع نوشت این...More
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، اعلام کرد که جسد یک سوخت‌بر ایرانی از سوی پاکستان به ایران تحویل داده شده و موضوع توسط مرزبانان دو...More