ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال ایران | ایران اینترنشنال

ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال ایران

 

آتش‌سوزی در نقاط مختلفی از جنگل‌های شمال ایران  از روز پنجشنبه آغاز شده و همچنان ادامه دارد. دلیل این آتش‌سوزی‌ها وزش باد گرم اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، روز پنجشنبه ۱۵ دی آتش‌سوزی در مناطق جنگلی منطقه «دارابکلا» در نزدیکی ساری رخ داد که مهار شد، اما از صبح جمعه آتش دوباره شعله‌ور شد.

همچنین از روز پنجشنبه جنگل روستای کوهستانی « ولادیمه» واقع در بخش هزارجریب شهرستان نکا آتش گرفته و هنوز به صورت کامل خاموش نشده است.

میرحامد اختری، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، نیز خبر داد که در روزهای گذشته در بخشی از مناطق جنگلی این استان آتش‌سوزی‌های سطحی رخ داده و مهار شده‌اند.

در همین حال محمد قربانی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان، گفت که از چهارشنبه تا جمعه ۲۴ مورد حریق در مناطق جنگلی به دلیل وزش باد گرم رخ داده و همه مهار شده‌اند.

محمود صوفی، فرماندار سیاهکل، نیز گفت که آتش‌سوزی در سه نقطه از جنگل‌های این منطقه مهار شده، اما در چهار منطقه همچنان ادامه دارد. 

همچنین سیاوش غلامی، مدیرعامل هلال احمر گیلان، نیز از ادامه حریق در جنگل‌های منطقه «رزگردن اشکورات» شهرستان رودسر و منطقه جنگلی املش خبر داد.

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد گرم در برخی نواحی گیلان در این هفته هشدار داده بود.

در همین حال آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های آقچای جمهوری آذربایجان، هم مرز با شهر آستارا در استان گیلان که از شامگاه یکشنبه ۲۱ دی ماه آغاز شده بود، پس از فروکش کوتاه مدت بار دیگر شعله‌ور شده است. 

منطقه آتش‌سوزی جنگل آقچای در خاک جمهوری آذربایجان، هم مرز با جنگل‌های هیرکانی روستای بهارستان در حوزه پایین‌دست گردنه حیران در شهرستان مرزی آستارا و در جوار جاده مهم و پرتردد ترانزیتی آستارا در غرب گیلان به نمین در استان اردبیل است.

محمدجعفر گل محمدی، سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا، گفت که این حریق همچنان ادامه دارد و نیروهای یگان حفاظت برای جلوگیری از سرایت شعله‌ها به محدوده‌های جنگلی آستارا در حال آماده‌باش هستند.

عبدالرحیم لطفی، سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان، نیز خبر داد که هفته گذشته ۵۳ آتش‌سوزی در جنگل‌های استان به وقوع پیوست و به ۳۵ هکتار از جنگل‌ها خسارت سطحی وارد شد.

تازه چه خبر؟
بنابر گزارش‌ها، در جریان تجمع عصر جمعه شهروندان اهواز در بلوار ساحلی این شهر چند نفر بازداشت شدند. پایگاه خبری امتداد تعداد بازداشت‌شدگان را چهار مرد...More
بیش از ۸۰۰ دانشجو در بیانیه‌ای ضمن حمایت از اعتصاب کارگران صنعت نفت اعلام کردند که نفوذ خصوصی‌سازی ضربات جبران‌ناپذیری به کارگران و بخش‌های گوناگون...More
هیات منصفه دادگاهی در آمریکا، علیه یک شهروند کانادایی-ایرانی‌ به اتهام صادرات غیرقانونی به ایران اعلام جرم کرد. هیات منصفه یک دادگاه فدرال در...More
نمایندگی کمک‌رسانی سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد در حمله نیروهای «ضد دولتی» به دفتر این نمایندگی در هرات، دست‌کم یک نگهبان کشته شد. این حمله که...More
تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی ۲-۰ مقابل پیکان برای پنجمین بار متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد. مهدی ترابی (۹) و احمد نورالهی در دقیقه ۲۲ گل‌...More