ادارات اهواز به دلیل قطع آب همزمان با وضعیت قرمز کرونا تعطیل شدند | ایران اینترنشنال

ادارات اهواز به دلیل قطع آب همزمان با وضعیت قرمز کرونا تعطیل شدند

مدیرکل بحران استانداری خوزستان اعلام کرد که به دستور استاندار به دلیل قطعی آب در مناطق مختلف اهواز و با توجه به وضعیت قرمز کرونا، ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی شهر اهواز امروز ، سه‌شنبه، پنجم اسفندماه، تعطیل شدند.

تعطیلی روز سه‌شنبه در اهواز درحالی اعلام شد که روسای شش بیمارستان این شهر خواهان قرنطینه دو هفته‌ای شهر اهواز و استان خوزستان شدند اما ستاد ملی مقابله با کرونا با این درخواست موافقت نکرده است.

امید بن عباس، مدیرکل بحران استانداری خوزستان، صبح سه‌شنبه پنجم اسفند ماه گفت که پس از تلاقی دو موضوع قطع آب و وضعیت قرمز کرونا، استاندار خوزستان تصمیم گرفت که به منظور پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری، همه ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی در شهر اهواز تعطیل شوند.

او گفت که این تعطیلی شامل مراکز بهداشتی و درمانی، بانک‌ها و واحدهای امدادی و عملیاتی نخواهد بود.

مدیرکل بحران خوزستان درباره قطع آب اهواز نیز افزود که به دلیل پاره‌ای از تعمیرات اساسی در تصفیه خانه شماره ۲ اهواز آب برخی مناطق اهواز به ویژه محله‌های واقع در غرب و بخشی از شرق اهواز با قطع یا افت فشار آب رو به رو شده است.

او گفت که در حال حاضر گروه‌های عملیاتی شرکت آب و فاضلاب اهواز در حال انجام‌ تعمیرات هستند که بنا بر اعلام مدیر عامل شرکت آبفا اهواز تا پایان سه‌شنبه این مشکل برطرف خواهد شد.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی اهواز ۱۱ شهر خوزستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و هشت شهر نارنجی هستند. در خوزستان طی همین هفته ۷۴ درصد موارد بیماری بیشتر از هفته قبل شده است، ۴۵ درصد شمار جان‌باختگان افزایش یافته است و ۹۰ درصد تعداد بیماران بیشتر شده است.

روسای شش بیمارستان‌های بزرگ اهواز روز دوشنبه در نامه‌ای خطاب به استاندار خوزستان، خواستار قرنطینه دو هفته‌ای استان خوزستان در پی شیوع گسترده ویروس جهش‌یافته کرونا شدند.

آنها در نامه خود نوشتند: «سرعت انتشار ویروس به حدی بالا است که با نیاز به بستری شدن تعداد زیادی از مبتلایان، گنجایش چند بیمارستان بزرگ در اهواز تکمیل شده و باعث درگیری بیمارستان‌های جدید می‌شود.»

روسای بیمارستان‌های بزرگ اهواز خطاب به استاندار خوزستان تاکید کردند «از شما تقاضامندیم نسبت به پیگیری جهت قرنطینه کامل و تعطیلی حداقل دو هفته‌ای استان خوزستان به ویژه شهرهای قرمز» اقدام کنید.

جمال عالمی‌نیسی، فرماندار اهواز، نیز دو روز قبل گفت: «بیمارستان‌های اهواز مملو از بیماران مبتلا به کرونا است، آی‌سی‌یوها پر هستند و میزان تلفات و مرگ و میر بالا رفته است و وضع اهواز بحرانی است.»

با این حال عصر دوشنبه عرفان مردانی، مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، گفت که تاکنون قرنطینه خوزستان تصویب نشده است و افزود که باردیگر درخواست این دانشگاه برای قرنطینه استان خوزستان به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه می‌شود.

همزمان فرهاد ابول‌نژادیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از ورود ویروس جهش‌یافته کرونا از گونه مشاهده شده در آفریقای جنوبی و بریتانیا را عامل سرعت گسترش موجه جدید کرونا در خوزستان عنوان کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت که «ما با کشور عراق رابطه نزدیکی داریم و در عراق گونه جهش‌یافته ویروس کرونا از نوع مشاهده شده در آفریقای جنوبی و بریتانیا وجود دارد و این گونه‌ها وارد کشور ما نیز می‌شوند همانطور که اکنون نیز وارد شده‌اند».

تازه چه خبر؟
یک منبع دیپلماتیک فرانسه به خبرگزاری رویترز گفته ایران طی روزهای اخیر نشانه‌های امیدوارکننده‌ای در زمینه دیپلماسی هسته‌ای و احیای مذاکرات غیررسمی در...More
وکیل علی نوری، فعال سیاسی زندانی، اعلام کرد در حالی که موکلش با توصیه پزشک بهداری زندان اوین برای اعزام به بیمارستان «امام خمینی» از زندان خارج شده...More
رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، گفت لغو تحریم‌های یک‌جانبه علیه ایران و بازگشت به توافق هسته‌ای، به ثبات منطقه کمک خواهد کرد تهران و واشینگتن، هر...More
میشل باشله، کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل متحد، از نیروهای امنیتی در میانمار خواست تا حمله به تجمع‌های صلح‌آمیز معترضان را متوقف کنند. باشله افزود...More
بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان همچنان اعتراض‌های پراکنده وجود دارد و فضا امنیتی است. طبق این گزارش...More