اختصاصی: سازمان هواپیمایی امارات: محدودیت‌های اعمال شده برای ویزا به ایرانیان به دلیل کرونا است | ایران اینترنشنال

اختصاصی: سازمان هواپیمایی امارات: محدودیت‌های اعمال شده برای ویزا به ایرانیان به دلیل کرونا است

در پی انتشار خبر اعمال محدودیت امارات متحده عربی برای سفر اتباع ایرانی، سازمان هواپیمایی این کشور به ایران اینترنشنال اعلام کرد محدودیت‌های اعمال شده به دلیل سطح بالای شیوع ویروس کرونا است.

سازمان هواپیمایی کشوری امارات روز سه‌شنبه ۱۴ مردادماه درباره محدودیت‌ها در زمینه سفر با خطوط هوایی این کشور از سوی ایرانیان به ایران اینترنشنال گفت سیستم فعلی مورد استفاده در تمام شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی که از قبل نیز مورد استفاده بوده «استعلام پیشرفته مسافر» است.

بر اساس اعلام این سازمان، در این سیستم قبل از پرواز هواپیما از هر فرودگاهی اطلاعات شخصی مسافران باید به کشور مقصد ارسال شود. 

سازمان هواپیمایی کشوری امارات اضافه کرد: «این مساله بین‌المللی است و تمام کشورهای جهان خواستار اجرای این قانون در تمام پروازها هستند و برخی کشورها هم اخیرا به این سیستم پیوسته‌اند.»

این سازمان همچنین به مشکل شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: «امارات متحده عربی ملاحظات دیگری در اعطای ویزا به مسافران از برخی کشورها، از جمله ایران، که سطح ابتلا به کرونا در آن بالاست اعمال می‌کند.»

 سازمان هواپیمایی امارات در ادامه اعلام کرد این کشور ضوابط جدیدی برای مسافرانی که در این کشور اقامت دارند و از سرمایه‌گذاران محسوب می‌شوند، برقرار کرده است.

به گفته این سازمان، این گروه‌ها هنگام سوار شدن به هواپیما به منظور اطمینان از عدم ابتلا به ویروس کرونا باید تست پی‌سی‌آر بدهند.

پیش از این دبیر انجمن صنفی خدمات مسافرتی ایران اعلام کرده بود که با وجود برقراری دوباره پروازها میان ایران و امارات متحده عربی، این کشور صدور ویزا برای اتباع ایرانی را متوقف کرده است.

شرکت هواپیمایی امارات از روز ۲۷ تیر پروازهای تهران به دبی را از سر گرفته بود.

تازه چه خبر؟
سیماسادات لاری،‌ سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،‌ اعلام کرد طی هفته گذشته نسبت به هفته قبلش تعداد بستری شدن موارد مثبت به کرونا و همچنین...More
ده‌ها هزار معترض با وجود تدابیر شدید امنیتی روز یکشنبه در مینسک، پایتخت بلاروس، دست به تظاهرات زدند و بار دیگر به برنده اعلام شدن الکساندر لوکاشنکو،...More
شاهین محمدصادقی، رییس «بسیج جامعه پزشکی»، از مذاکره با وزارت بهداشت برای «آموزش ضربتی» برخی از نیروهای بسیجی برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا خبر...More
فرید براتی،‌ مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی ایران، می‌گوید از بین «معتادان متجاهر» تاکنون دستکم ۳۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. براتی...More
حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران، اقدام آمریکا علیه ایران در زمینه بازگشت همه تحریم‌ها را «شکست حتمی» خواند و گفت تهران در صورتی به سطح تعهدات برجامی...More