اختصاصی؛ در ۴۸ ساعت گذشته دست‌کم ۲۳۳ نفر بر اثر کرونا در تهران جان باختند | ایران اینترنشنال

اختصاصی؛ در ۴۸ ساعت گذشته دست‌کم ۲۳۳ نفر بر اثر کرونا در تهران جان باختند

 

گزارش‌های دریافتی ایران اینترنشنال حاکی‌ست که در دو روز سه‌شنبه ۱۵ مهر و چهارشنبه ۱۶ مهر مجموعا ۲۳۳ نفر که علت مرگ در گواهی فوت‌شان کرونا ذکر شده بود تحویل گورستان بهشت زهرا در تهران شدند.

مدارک واصل‌شده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد شمار فوتی‌های ناشی از کرونا که خاکسپاری تحویل بهشت زهرا شدند در روز سه‌شنبه ۱۰۴ نفر و روز چهارشنبه ۱۲۹ نفر بود.

بر اساس همین مدارک، از این میان ۱۶۰ پیکر در بهشت‌زهرا به خاک سپرده شد و ۷۳ پیکر در اختیار بستگان آن‌ها قرار گرفت و برای خاک سپاری به شهرهای دیگر منتقل شد.

همچنین بنابر این آمار، نرخ مرگ‌و‌میر کرونا در تهران در مردان همچنان بیش از زنان است و از مجموع ۲۳۳ فوتی کرونا در این دو روز، ۱۲۶ نفر مرد و ۱۰۷ تن زن بوده‌اند.

در طول هفت ماه و نیم گذشته (دقیقا از اول اسفند ۹۸ تا ۱۶ مهر امسال) در مجموع ۱۳ هزار و ۶۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در تهران جان باخته‌اند که شامل ۸ هزار و  ۳۰۸ مرد و ۵ هزار و ۳۰۴ زن می‌شود.

از این تعداد، ۹ هزار و  ۷۴۸ نفر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در قطعه مخصوص فوت‌شدگان کرونا در بهشت‌زهرا به خاک سپرده شدند و ۳ هزار و ۸۶۴ متوفی برای خاکسپاری در شهرهای دیگر تحویل خانواده آنها شد.

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، سازمان بهشت‌ زهرا از اول اسفند گذشته این آمار روزانه را به طور محرمانه برای شورای شهر، شهرداری و فرمانداری تهران ارسال می‌کند. ایران اینترنشنال از طریق منابع خبری خود در ایران به این آمار دسترسی یافته است.

در روزهای اخیر ناهید خداکرمی، مسئول کمیته بهداشت شورای شهر تهران و عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی ایران، با استناد به همین آمار سازمان بهشت‌ زهرا، درستی آمار رسمی وزارت بهداشت را زیر سوال برده است.

تازه چه خبر؟
آریزونا و ویسکانسین به طور رسمی جو بایدن را به عنوان پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری در این ایالت‌ها اعلام کردند. روز دوشنبه تونی اورس، فرماندار...More
رویترز به نقل از یک مقام آگاه در کابینه دونالد ترامپ گزارش داد عربستان سعودی با عبور خطوط هوایی اسرائیل به امارات از حریم هوایی خود موافقت کرده است...More
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در واکنش به درخواست مجلس شورای اسلامی برای توقف بازرسی‌های بین‌المللی از سایت‌های هسته‌ای ایران بر...More
کاظم غریب‌آبادی، نماینده جمهوری اسلامی در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در واکنش به کشته شدن محسن فخری‌زاده گفت ایران «حق ذاتی دفاع از خود را...More
جو بایدن، رییس جمهوری منتخب آمریکا، اعضای کلیدی تیم اقتصادی خود در دولت آینده این کشور را معرفی کرد. بر اساس گزارش رسانه‌ها، جنت یلن به عنوان وزیر...More