ابهام درباره دلیل به صدا درآمدن آژیر خطر در غرب تهران | ایران اینترنشنال

ابهام درباره دلیل به صدا درآمدن آژیر خطر در غرب تهران

درپی شنیده شدن صدای آژیر در غرب پایتخت، مقام‌های رسمی در تهران با بیش از یک ساعت تاخیر، در سخنانی ضد و نقیض دلایل مختلفی برای به صدا در آمدن آژیر عنوان کردند.

شامگاه جمعه دهم بهمن ماه ابتدا برخی کاربران در رسانه‌های اجتماعی از شنیده شدن صدای آژیر برای دقایقی در غرب تهران خبر دادند.

بنابر گزارش‌ها، صدای آژیر در مناطق شهرآر، ستارخان و مرزداران در غرب تهران برای دقایقی شنیده شد و برخی از ساکنان این مناطق ویدیوهایی از شنیده شدن صدای آژیر را منتشر کردند.

حمید رضا گودرزی، معاون امنیتی استانداری تهران در نخستین واکنش گفت که «سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها در شهرک آزمایش دچار اختلال شده که همین موضوع موجب شنیده شدن آژیر در غرب تهران شده است.» معاون امنیتی استانداری تهران با تاکید بر اینکه «در حال حاضر نیز این سیستم صوتی خاموش شده است»، افزود که «هیچ مشکل امنیتی در تهران وجود ندارد و مردم نگران نباشند.»

از سوی دیگر مدیرکل بحران استان تهران گفت که به‌علت نفوذ آب پس از بارش شدید باران به یک مجموعه‌ای، صدای آژیر آنجا فعال شده است. چیز خاصی نیست و مردم خیال‌شان راحت باشد.

هیچ یک از دو مقام‌ مسئول در تهران اشاره‌ای به اسم مرکزی که آژیر آن به صدا درآمده، نکردند اما غرب تهران علاوه بر چند پایگاه هوایی و پادگان نظامی، محل استقرار یکی از مجموعه‌های ساخت موشک‌ سپاه پاسداران است.

در همین حال برخی گزارش‌ها حاکی از اختلال در مسیر پرواز ترکیش ایرلاین از استانبول به تهران و تغییر جهت آن به باکو است.

روابط عمومی فرودگاه «امام‌خمینی » با تایید این خبر گفت که  دلیل تغییر مسیر هواپیمای ترکیش‌ایر این بوده است که «خلبان هواپیمای ترکیش‌ایر به دلیل شرایط جوی، مسیر خود را به سمت باکو‌ تغییر داد و با پایدار شدن شرایط جوی این هواپیما به تهران باز خواهد گشت.» 

با این حال، حساب توییتر «آئرورا اینتل» که عمدتا خبرهای امنیتی‌نظامی را منتشر می‌کند، نوشت که آژیر در تهران برای این به کار افتاده که ظاهرا یک هواپیما، دور سیستم دفاع هوایی مرتبط با تولید موشک بالستیک حرکت کرده است.

تازه چه خبر؟
محمد الوندی، رییس پارک ملی کرخه در استان خوزستان، از آتش‌سوزی بخشی از این جنگل در شهرستان شوش خبر داد و گفت آتش‌سوزی هنوز ادامه دارد. الوندی دوشنبه...More
یائیر لاپید، وزیر خارجه جدید اسرائیل، سیاست‌های خود را در مسئولیت جدیدش تشریح کرد و درباره برجام گفت که پیش از این نیز با این توافق مخالفت کرده بود و...More
سران پیمان نظامی ناتو در پایان نشست خود در بروکسل ضمن انتقاد از جاه‌طلبی‌های چین، رفتار جسورانه این کشور را چالشی جدی در برابر نظام جهانی خواندند...More
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، اعلام کرد مجوز مصرف اضطراری واکسن ایرانی «کووایران برکت» صادر شده است. نمکی روز دوشنبه در استان مرکزی گفت: «امروز می‌...More
علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در واکنش به وعده‌های برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «فکر می‌کنند واکسن بستنی است.» رئیسی...More